Uudiskiri

2024

Eesti muusika ja muusikud kodus ja maailmas
MÄRTS

1. ja 2.03 Robert Jürjendali autoriõhtu "Avatud horisondid". 1.03 Vanemuise kontserdimajas ja 2.03 Estonia kontserdisaalis toimuvad Robert Jürjendali autoriõhtud, kus astuvad üles New Wind Jazz Orchestra, Tallinna Kammerorkester, Robert Jürjendal (kitarr) ja dirigent Wolf Kerschek (Saksamaa). Kava üheksast teosest enamik on valminud paaril viimasel aastal ning kirjutatud spetsiaalselt Tallinna Kammerorkestri ja New Wind Jazz Orchestra ühendatud koosseisule. Neist mahukaim on kava nimiteos "Avatud horisondid". Jürjendali loomingus saavad kokku maailmamuusika, progerokk, klassikaline esteetika ja džäss. Olulise tunnusjoonena on autor kirja pannud noodimaterjali põimumise rohkete improvisatsioonide ning elektrikitarri ambient’liku helimaailmaga. Kontsertide korraldaja on Eesti Kontsert.

1. ja 2.03 Eesti Rahvusmeeskoori kontserdid taiko-trummide ansambliga. Kontserdil "Jaapani aed" esineb RAM taiko-trummide ansambliga Jaapanist. Neid juhatab RAMi peadirigent Mikk Üleoja. Kaasa teevad Liisi Koikson (vokaal), Raun Juurikas (klahvpill) ja Martin Peterman (löökpillid). Kõlab jaapani ning jaapani muusikakultuurist inspireeritud muusika. Kontserdid toimuvad 1.03 Pärnu kontserdimajas ja 2.03 Jõhvi kontserdimajas.

1. ja 4.03 Kammermuusika õhtud Joonatan Jürgensoni ja Kerstin Kullerkupuga. Noored muusikud pianist Joonatan Jürgenson ja viiuldaja Kerstin Kullerkupp annavad kaks kammermuusika kontserti. Kavas on César Francki, Sergei Prokofjevi ja Fritz Kreisleri teosed. Kontserdid toimuvad 1.03 Tartu Saksa Kultuuri Instituudis ja 4.03 Viimsi Artiumi kammersaalis.

1.–9.03 Raivo Tafenau 60 aasta juubeli kontserdid. Eesti džässi armastatud saksofonisti Raivo Tafenau 60. sünnipäeva puhul toimuvad kontserdid erinevates Eesti paikades: 1.03 Põlva Kultuurikeskuses, 2.03 Puurmani lossis Jõgevamaal, 3.03 Kõltsu mõisas Harjumaal, 5.03 Kuressaare Kultuurikeskuses, 6.03 Mustvee kultuurikeskuses, 7.03 Vastseliina rahvamajas Võrumaal, 8.03 Türi Kultuurikeskuses ja 9.03 Viljandi Pärimusmuusika Aidas. Üles astuvad Raivo Tafenau (sopransaksofon, tenorsaksofon, bass-saksofon, akordion), Marianne Leibur (laul, viiul) ja Ain Agan (kitarr). Kavas on kaunikõlaline muusika Eesti džässi kullafondist – Uno Naissoo, Arne Oit, Riho Sibul, Tõnis Mägi, Valter Ojakäär jpt ning muusikute omalooming.

1.–24.03 Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri kontserdid. 1.03 juhatab Estonia kontserdisaalis ERSOt Holly Hyun Choe. Enne seda toimub kell 18 eelkontsert, kus kõlab Carl Reinecke Trio oboele, metsasarvele ja klaverile, op. 188 I ja II osa, mille esitavad Guido Gualandi, Jürnas Rähni ja Kärt Ruubel. Kõneleb muusikateadlane Anu Veenre. Kell 19 algab sümfooniakontsert, kus ettekandele tulevad Beethoveni avamäng ooperile "Leonore", Carl Reinecke flöödikontsert (solist Jasmine Choi) ja Robert Schumanni neljas sümfoonia. Lisaks astub Jasmine Choi 2.03 Tallinna Muusika- ja Balletikooli suures saalis lavale ka kammerkoosseisus koos ERSO orkestrantide Triin Ruubeli (viiul), Helena Altmanise (vioola), Sandra Klimaitė (vioola), Regina Udodi (kontrabass), Guido Gualandi (oboe), Soo-Young Lee (klarnet), Jakob Peäske (fagott) ja Jürnas Rähniga (metsasarv). Kontserdil kõlavad Beethoveni Serenaad flöödile, viiulile ja vioolale, Erwin Schulhoffi Kontsertiino flöödile, vioolale ja kontrabassile ning Carl Nielseni Puhkpillikvintett. 15.03 juhatab ERSOt Estonia kontserdisaalis prantsuse dirigent Pierre Bleuse. Nende esituses kõlavad Manuel de Falla Süit nr 2 balletist "Kolmnurkne müts", Mozarti 20. klaverikontsert (soleerib Kanada pianist Angela Hewitt), Raveli "Hispaania rapsoodia" ja Debussy Kolm sümfoonilist eskiisi "Meri". 22.03 seisab Estonia kontserdisaalis ERSO ees peadirigent Olari Elts. Soleerib rahvusvaheliselt tunnustatud sopran Aile Asszonyi. Kavas on hilisromantikute Straussi sümfooniline poeem "Don Juan", Wagneri "Siegfriedi Reini teekond", "Leinamarss" ja "Tugev tuleriit mulle seal laduge" ooperist "Jumalate hukk" ning Paul Hindemithi hilisromantiline ja ekspressionistlik "Kolm laulu" op. 9. 24.03 esinevad ERSO solistid Liina Žigurs (vioola) ja Meelis Vind (klarnet). Klaveril musitseerib Kadri-Ann Sumera. Kavas on Max Bruchi 8 pala klarnetile, vioolale ja klaverile op. 83 ning Rebecca Clarke´i Vioolasonaat (1919).

1.–25.03 Kontserdid Hendrik Vestmanni juhatusel Horvaatias ja Saksamaal. 1.03 esitab Zagrebi Filharmooniaorkester Hendrik Vestmanni juhatusel Vatroslav Lisinski Kontserdimajas Zagrebis Veljo Tormise Avamängu nr 2, Strauss "Neli viimast laulu" (solist sopran Iwona Sobotka) ja Sibeliuse 3. sümfoonia. 17. ja 18.03 tuleb kahel kontserdil Lübecki Musik- und Kongresshalles ettekandele Edvard Griegi "Peer Gynt" op. 23. Teost esitavad Vestmanni juhatusel Evmorfia Metaxaki (sopran), Luisa Böse, Susanne Höhne, Heiner Kock, Johannes Merz (lugejad), Lübecki Teatri koor ja Hansalinna Lübecki Filharmooniaorkester. Koormeister on Jan-Michael Krüger. 24. ja 25.03 esineb Vestmanni juhatusel Oldenburgi Riigiteatris Oldenburgi Riigiorkester. Kavas on Sibeliuse sümfooniline poeem "Finlandia", Straussi "Neli viimast laulu" (soleerib metsosopran Ann-Beth Solvang) ja Bruckneri 4. sümfoonia "Romantiline".

2.03 Tallinna Barokkorkestri ja Andrew Lawrence-Kingi kontsert "The Voice of the Turtle". Tallinnas Mustpeade maja Valges saalis kõlavad Kammerkoor Utopia (Soome) ja Tallinna Barokkorkestri (kapellmeister Andrew Lawrence-King) esituses Henry Purcelli "Ood Püha Cecilia auks" ja hümnid. Kaasa teeb kontraalt Iris Oja.

2.03 Klavessinisti Lili Talimaa soolokontsert. EMTA orelisaalis toimub varajase muusika klavessiiniõhtu, kus soolokavaga astub üles noor silmapaistev interpreet Lili Talimaa. Kavas on Élisabeth Jacquet de la Guerre’i Süit nr 1 d-moll, William Byrdi "Ut, re, mi, fa, sol, la", John Bulli "The King’s Hunt", Girolamo Frescobaldi "Toccata terza" ja "Toccata quarta" ning Johann Sebastian Bachi Inglise süit nr 4 F-duur.

2.03 Kontserdil "Hoovused" Arvo Pärdi Keskuses kõlavad mitmed esiettekanded. Kontserdil "Hoovused" astuvad üles Monika Mattiesen (flöödid) ja Michael Wendeberg (klaver, Saksamaa), kes toovad esiettekandele spetsiaalselt sellele duole komponeeritud teosed rahvusvaheliselt tuntud Eesti, Läti ja Soome heliloojatelt. Maailma esiettekandele tulevad Helena Tulve teos "Feathers Falling" sooloflöödile ja Soome helilooja Ville Raasakka teos "A Hand as Light as if Holding a Leaf". Eesti esiettekande saavad Ülo Kriguli "streeeeeeeeeech" bassflöödile, klaverile ja fonogrammile ning Läti helilooja Jānis Petraškevičsi "Strāvas" ("Currents") flöödile ja klaverile.

3. ja 17.03 Tudengipühapäeva kontserdid EMTA kammersaalis. 3.03 esineb pianist Tiit Tomp soolokavaga. Ettekandele tulevad Schuberti "Rändur-fantaasia" C-duur op. 15, Liszti "Transtsendentne etüüd" nr 4 "Mazeppa", Skrjabini Etüüd op. 42 nr 4 Fis-duur, Artur Lemba "Fantaasia eesti rahvaviisidele" ning Karol Szymanowski Variatsioonid b-moll op. 3. 17.03 esineb klaveritrio koosseisus Mia Kurvits (viiul), Kärt Rannik (tšello) ja Boris Wala (klaver). Kavas on Beethoveni Klaveritrio B-duur op. 11 ning Dvořáki Klaveritrio "Dumky" op. 90.

4.03 Sigrid Kuulmanni ja Kristina Kriidi naistepäevakontserdid. Viiuldajad Sigrid Kuulmann ja Kristina Kriit annavad 4.03 kaks naistepäeva kontserti: kell 12 Albu põhikoolis ja kell 18 Iisaku rahvamajas. Ettekandele tuleb Ester Mägi, Evelin Seppari, Henryk Wieniawski jt looming. Kontsertide korraldaja on Muusikute fond PLMF.

4.03 Mihkel Polli soolokontsert. Hinnatud pianist Mihkel Poll esitab Rakvere Eragümnaasiumis kava Chopini, Raveli ja Bartóki teostega.

5.–8.03 "Legendide laulud". Jaak Joala, Georg Otsa ja Raimond Valgre muusika õhtu. Esmakordselt on kolme Eesti jaoks väga olulise muusiku ja suurmehe Jaak Joala, Georg Otsa ja Raimond Valgre looming ja laulud korraga publiku ees. Legendide tuntumaid laule esitavad Marko Matvere, Toomas Uibo, Kalle Sepp, Oliver Kuusik, Juss Haasma ja Urmas Lattikase ansambel koosseisus Paul Daniel (kitarr), Mihkel Mälgand (bass), Ahto Abner (trummid), Tõnu Raadik (viiul) ja Urmas Lattikas (klaver). Kontserdil kuuleb nende unustamatuid laule nagu "Unustuse jõel", "Naerata", "Ausus", "Muinaslugu muusikas", "Sinilind", "Don Quijote tõotuslaul", "Saaremaa valss", "Peagi saabun tagasi su juurde", "Maailm samme täis" jt. Õhtut juhib Juss Haasma. Kontserdid toimuvad 5.03 Estonia kontserdisaalis, 6.03 Vanemuise kontserdimajas ja 8.03 Pärnu kontserdimajas.

5. ja 19.03 Tudengiteisipäeva kontserdid EMTA kammersaalis. 5.03 astub üles klaveritrio koosseisus Marii Piirsalu (viiul), Ekke Rainer Arndt (tšello) ja Sofia Khvichia (klaver). Nende esituses kõlavad Tõnu Kõrvitsa "Saared" (2023), Bronius Kutavičiuse "Stasys’ Eight Miniatures" (2002) ja Debussy Klaveritrio G-duur (1880). 19.03 esinevad sopranid Marta Ojasoo ja Mirell Jakobson ning klaveril Irina Oja. Kavas on aariad ooperitest nagu Carl Maria von Weberi "Nõidkütt", Vincenzo Bellini "Puritaanid", Giuseppe Verdi "Ernani" ja "Maskiball", Giacomo Puccini "Boheem", Mozarti "Figaro pulm", Charles Gounod’ "Faust" ja "Romeo ja Julia" ning Jules Massenet’ "Manon".
Kontserdisarjad "Tudengiteisipäev" ja "Tudengipühapäev" peegeldavad EMTA üliõpilaste laia spektrit klassikast pärimuseni ning viiulist fagotini. Esinevad nii esmakursuslased kui ka peatsed koolilõpetajad, nii eesti kui ka välistudengid, solistid ja kammeransamblid.

6.–9.03 TKO kammermuusika kontserdid "Scorda Tour". Tallinna Kammerorkestri kammermuusika sarja kolmas kontsert toob fookusesse teosed, kus on kasutatud scordatura-tehnikat ehk kirjutamine alternatiivsetele häälestustele. Esinevad Siluan Hirvoja (tšello) ja Tallinna Kammerorkestri kammerkoosseisud. Kontsertidel Tallinnas 6.03 Kaja Kultuurikeskuses ja 8.03 Nõmme Kultuurikeskuses kõlavad György Ligeti "Ramifications" 12 keelpillile, Zoltán Kodály Sonaat soolotšellole op. 8 ning Louis Andriesseni "Sümfoonia lahtistele keeltele" 12 keelpillile. 9.03 kõlavad Mustpeade majas Frank Bridge´i "Lament" keelpilliorkestrile, Kodály Sonaat soolotšellole op. 8, Ligeti "Ramifications", Giovanni Maria Bononcini 12-häälne kaanon ja Andriesseni "Sümfoonia lahtistele keeltele". Sarja kunstiline juht on Leho Karin.

6.03 Kontsert "Crossing Cultures. Eesti-Leedu keeltesild". EMTA kammersaalis esinevad Aistė Bružaitė (kanklés, Leedu) ja Kristi Mühling (kannel). Kaasa teevad EMTA kandle eriala üliõpilased Emma Loona Mängli ja Paula Linde. Kavas on Vaclovas Paketūrase "Suvehommik" („Vasaros rytą“, 1970), Alfonsas Mikulskise "Metsa idüll – Leedu mets" ("Girios idilija – Lietuvos giružė", 1970–1983), Vytautas Germanavičiuse "Magnooliaõite sadu" ("Sningant magnolijų žiedais", 2007) kanklės’ele, Šarūnas Nakase "Vaikus ja peegel" ("Tyla ir veidrodis", 2022) kanklės’ele ja kandlele, Malle Maltise kaks osa tsüklist "Tulehoidja" (2022) kandlele, "Pill oll’ helle", "Meil aiaäärne tänavas", Jonas Paulikase "Süit kanklės’ele" ("Siuita kanklėms", 1981) (seade kanneldele Kristi Mühling), "Sanskriti kaja" ("Sanskrito aidas"), "Baltlased" ("Baltai") ja "Rasa pidustused (Jaanipäev) " ("Rasos šventė") ning Vaida Striaupaitė-Beinarienė "Väike õunapuu" ("Obelėla", 2010/2024 kanklės’ele) (kannelde versiooni esiettekanne).
Kontserdisarja "Crossing Cultures" kontserdi "Eesti-Leedu keeltesild" keskmes on kaks väga sarnast keelpilli – eesti kromaatiline kannel ja leedu kanklés. Mõlemal instrumendil on sarnane ajalugu ja positsioon oma maa muusikaelus, kuid leidub erinevusi nii pilliehituses, kõla esteetikas kui ka mängutehnikas.

6.–23.03 Kontserdid Paavo Järvi juhatusel Šveitsis ja USAs. 6.–15.03 juhatab Paavo Järvi seitsmel kontserdil Zürichi Tonhalle orkestrit selle kodusaalis Tonhalle Zürichis. 6.–8.03 kõlavad kolmel kontserdil Gabriel Fauré "Super flumina Babylonis" (Psalm 136) ja Reekviem op. 48 solistidele, koorile, orelile ja orkestrile ning Francis Poulenci Orelikontsert g-moll. Kaasa teevad Giulia Semenzato (sopran), Rodion Pogossov (bariton), Iveta Apkalna (orel) ja Zürichi Lauluakadeemia koor. 13. ja 14.03 kõlavad Debussy "Fauni pärastlõuna", Saint-Saënsi Tšellokontsert nr 1 a-moll op. 33 (solist Sol Gabetta) ja Sibeliuse "Lemminkäise-süit" op. 22. Viimane teos kõlab ka kontserdile eelneval lõunakontserdil. 15.03 kõlab uuesti Saint-Saënsi Tšellokontsert nr 1 a-moll op. 33 (solist Sol Gabetta). Peale seda on laval muusikaprodutsent Stimming koos Zürichi Tonhalle orkestri interpreetidega. Kontserdi eesmärk on ühendada elektroonilist ja klassikalist muusikat. Arranžeeringud on teinud Ksenia Ignatenko ja visuaali eest vastutab Kollektiv Packungsbeilage. 21.–23.03 juhatab Järvi kolmel kontserdil Verizoni Hallis Philadelphias USA-s Philadelphia Orkestrit. Nende esituses kõlavad Debussy "Fauni pärastlõuna", Connessoni "Concerto da Requiem" orelile ja orkestrile (USA esiettekanne, solist Christian Schmitt) ning Prokofjevi 5. sümfoonia.

7.03 Rahvusooperi Sümfooniakontsert. Rahvusooper Estonia koor ja orkester esitab Arvo Volmeri dirigeerimisel Estonia kontserdisaalis Gabriel Fauré süiti "Pelléas ja Mélisande" op. 80, Sibeliuse 6. sümfooniat ja Francis Poulenci "Stabat Materit". Soleerib sopran Kristel Pärtna.

7.–16.03 Läänemere Filharmoonikute kontserdid Kristjan Järvi juhatusel. 7.–14.03 esitavad Läänemere Filharmoonikud Kristjan Järvi dirigeerimisel kava "Bright & Black". Kaasa teevad Eicca Toppinen (tšello), Fredrik Åkesson (Opeth), Erik Danielsson (Watain), Nico Elgstrand (Entombed AD), Tomas Haake/ Dick Lövgren (Meshuggah) ja Jacob Hellner. Kui kohtuvad kaks paralleelselt eksisteerivat maailma – metal-muusika ja sümfooniaorkester – sünnib heli, mida meie kõrvad tihti just ei kuule. Kontserdid toimuvad 7.03 Tallinnas Alexela Kontserdimajas, 8.03 Stockholmis Filadelfia Convention Centeris, 11.03 Berliini Filharmoonias ja 14.03 Hong Kongis Concert Hall Hong Kongis. Viimases saalis kantakse 16.03 ette kava "Nutcracker Reimagined".

7.–28.03 Kontserdid Risto Joosti juhatusel. 7.03 juhatab Risto Joost Rootsis Falunis Kristinehallenis Dala Sinfoniettat. Kavas on Anna Clyne´i "Sound and Fury", Schumanni Tšellokontsert a-moll op. 129 (soleerib Maximilian Hornung) ja Anton Eberli Sümfoonia Es-duur op. 33. 26.–28.03 juhatab Joost Portugalis Lissabonis Calouste Gulbenkiani fondi suures auditooriumis (Grand Auditorium of the Calouste Gulbenkian Foundation) kolmel kontserdil Gulbekiani Koori ja Orkestrit. Kavas on Bachi Johannese passioon. Solistidena astuvad üles Sandrine Piau (sopran), Martin Karu (kontratenor), Conny Thimander (tenor), Marco Alves dos Santos (tenor), Hugo Oliveira (bariton) ja André Baleiro (bariton).

8.03 Marcel Johannes Kits soleerib Kaunase Linna Sümfooniaorkestri ees. Noor rahvusvahelist tunnustust saanud tšellist Marcel Johannes Kits soleerib Constantine Orbeliani juhatusel Kaunase Linna Sümfooniaorkestri ees. Kavas on Karl Amadeus Hartmanni 4. sümfoonia, Haydni 1. tšellokontsert ja Beethoveni 3. sümfoonia ("Eroica").

8.03 Naistepäevakontsert "Sulle kõik nüüd ütlen…".
Tallinna Hopneri Majas annavad ooperisolistid René Soom (bariton) ja Priit Volmer (bass) ning pianist Tarmo Eespere naistepäeva kontserdi.

8.03 ERSO toob esiettekandele Sven Grünbergi esimese teose sümfooniaorkestrile. 8. märtsi õhtul on Estonia kontserdisaali laval Sven Grünbergi esimene teos sümfooniaorkestrile, maailma tippklassi viiuldaja Christian Tetzlaff, dirigent Mihhail Gerts ja Eesti Riiklik Sümfooniaorkester. Viiulikunsti kuldrepertuaari kuuluvat Johannes Brahmsi Viiulikontserti D-duur ja Sven Grünbergi sümfoonilise pildi "Hoovused" esiettekannet täiendab särav ning mänguline prantsuse muusika: Claude Debussy "Jeux" ja Maurice Raveli Süit nr 2 "Daphnis ja Chloe".

8.03 Erkki-Sven Tüüri Tšellokontserdi nr 2 "Labyrinths of Life" maailma esiettekanne. Erkki-Sven Tüüri uue tšellokontserdi toovad Bambergi Kontserdimaja Joseph Keilberthi saalis esiettekandele solist Nicolas Altstaedt ja Bambergi Sümfoonikud Thomas Dausgaardi juhatusel. Kontserdiõhtu kavas on ka Arvo Pärdi "Silouan’s Song" ning Pjotr Tšaikovski Sümfoonia nr 5. Eesti publik kuuleb ERSO, Bambergi Sümfoonikute ning Londoni Filharmoonia orkestri ühistellimusena valminud teost 17.05 Estonia kontserdisaalis ERSO hooaja lõppkontserdil Olari Eltsi dirigeerimisel.

8.03 Eesti naisheliloojate heliloomingu konkursi lõppkontsert. Kammerkoori Voces Tallinna korraldusel toimub naisheliloojatele suunatud heliloomingu konkurss, eesmärgiga populariseerida eestlastest ja Eestis resideerivate naisheliloojate loomingut ning panustada Eesti koorimuusika arengusse. Konkursi lõppkontsert toimub 8.03 Tallinnas Mustpeade maja Valges saalis algusega kell 19. Laval on Kammerkoor Voces Tallinn ja dirigent Kristi Jagodin. Esitusele tulevad kuue finalisti – Katrin Alleri, Viktoria Grahvi, Sirje Kaasiku, Merike Kulli, Pille-Riin Langeprooni ja Triin Samueli uudisteosed ning Eesti koorimuusika kullavara. Lõppkontserdi raames toimub ka heliloomingu konkursi pidulik lõpetamine ning laureaatide autasustamine.

9.03 Johan Randvere naistepäeva kontsert Hageris. Sarmika pianisti Johan Randvere esituses kõlab Hageri Rahvamaja saalis virtuoosne klaverimuusika, mis sisaldab endas tippteoseid klassikalise muusika suurimatelt heliloojatelt.

9.03 Benjamin Britteni "Sõjareekviemi" ettekanne Tallinna Kaarli kirikus. Rahvusooper Estonia poistekoor (dirigent Hirvo Surva), Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia koor, Rahvusooper Estonia noormeestekoor, Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor, kammerkoor Collegium Musicale, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia sümfooniaorkester ja sinfonietta ning dirigent Toomas Kapteni koostöös tuleb 9. märtsil 80 aastat tagasi toimunud Tallinna suurpommitamise meenutamiseks ettekandele 20. sajandi ühe tuntuma inglise helilooja Benjamin Britteni "Sõjareekviem". Solistidena astuvad üles Arete Kerge (sopran), Mati Turi (tenor) ja Taavi Tampuu (bariton). Orelil mängib Olga Opryshk.

9.03 Hans Christian Aaviku ja Andres Kaljuste kontsert Inglismaal. St George’s Bristolis Inglismaal soleerib viiuldaja Hans Christian Aavik Andres Kaljuste juhatusel Brandon Hilli Kammerorkestri ees. Nende esituses kõlavad James MacMillani "Larghetto", Tšaikovski viiulikontsert ning Nielseni 1. sümfoonia.

9.–10.03 Kammeransamblite festival "In Corpore". 9.–10.03 toimub Tallinna Muusika- ja Balletikoolis rahvusvaheline noorte kammermuusika konkurss-festival "In Corpore". Festivalil osalevad noored interpreedid Soomest, Baltimaadest ja Eestist. Kontserdid toimuvad 9.03 kell 14 ja kell 17 ning lõppkontsert 10.03 kell 12.

9. ja 10.03 Kammerkoori Kolm Lindu kontserdid "MacMillani motetid". Kontserdi kavas on valik James MacMillani "Strathclyde'i motette" vaheldumisi šoti ja keldi viisidest inspireeritud helikujundusega trompetil ja harpejjil. Kontserdi lõpetavad Cyrillus Kreegi Taaveti laulud. Harpejjil mängib dirigent Valter Soosalu, trompetil Allan Järve. Kontserdid toimuvad 09.03 Tartu Pauluse kirikus ja 10.03 Tallinna Jaani kirikus.

9. ja 21.03 Hortus Musicuse kontserdid Tallinnas Väravatornis. 9.03 esitab mainekas vanamuusikaansambel Hortus Musicus kontserdil "Mul lust on teha muusikat" saksa renessanssmuusikat heliloojatelt nagu Ludwig Senfl, Heinrich Isaac jt. 21.03 kell 16 ja 18 toimub kahel korral üritus "Tulge külla Väravatorni!". Aset leiavad lühivestlused "Väravatorni lugu" (läbiviija Peeter Klaas), "Milline muusika on vana?" (läbiviija Robert Staak) ja lühivestlus muusikainstrumentidest koos väikese Hortus Musicuse kontserdiga.

9.–23.03 "Musica Sacra" kevadkontserdid Pärnu Eliisabeti kirikus. 9.03 esinevad sopran Kai Kallastu ja Andrus Kallastu klaveril. Nende esituses kõlavad romantikute Schumanni "Naise elu ja armastus" op. 42 (1841, Adelbert von Chamisso tekstile) ja Wagneri "Wesendoncki laulud" (1857–1858, Mathilde Wesendoncki tekstile). 16.03 esitab tunnustatud pianist Irina Zahharenkova Beethoveni klaverisonaadid nr 25, 26, 27 ja 28. 23.03 esitavad kontserdil "Passacaglia Della Vita" sopran Aita Kaaver ja organist Ines Maidre Buxtehude "Ciacona" e-moll, Händeli kaks aariat oratooriumist "Messias": "I know that my Redeemer Liveth" ja "He shall feed his flock", Kerlli "Passacaglia in d", Mozarti "Agnus Dei" Kroonimismissast, S. Adamsi "The Holy City 5" ja Buxtehude "Passacaglia in d". Kontsert algab ja lõppeb Stefano Landini teosega "Passacaglia della Vita" ("Bisogna morire").
"Musica Sacra" on kontserdisari, mille eesmärk on kanda ette uudisloomingut, anda interpreetidele võimalus teostada kunstiliselt eredaid kontserdikavu, kaasata eestlastele lisaks kõrgel tasemel külalismuusikuid ning viia kontserdiprojekte Eestist välja. Kontserdisarja korraldab Pärnu Ooper. Sarja kunstiline juht on Andrus Kallastu. Festival jätkub aprillis ja mais.

10.03 Eesti Sinfonietta kontsert "Mäng. Quasi Blues". Stefan Heinrich Kerstan (fagott, Saksamaa/Eesti), Ensemble Auftakt (Miina Laanesaar - viiul, Soo-Young Lee - klarnet, Maila Laidna - klaver) ja Eesti Sinfonietta mängivad Mustpeade maja Valges saalis eesti, austraalia ja inglise heliloojate mängulist muusikat. Kavas on Raimo Kangro "Display III: Vivaldi portree" keelpillidele ja Harri Otsa Trio viiulile, klarnetile ja klaverile, esiettekannetena Eestis kõlavad Peter Sculthorpe’i Sonaat nr. 3 keelpillidele ja Peter Hope’i Kontsertiino fagotile, harfile, löökpillidele ja keelpillidele.

10. ja 17.03 ''Lossimuusika'' kontserdid Kadrioru lossis. 10.03 esineb Trio '95 koosseisus Robert Traksmann (viiul), Marcel Johannes Kits (tšello) ja Rasmus Andreas Raide (klaver). Nende esituses kõlavad Beethoveni Klaveritrio op. 70 nr 2, Haydni Klaveritrio B-duur nr 20 ja Carl Philipp Emanuel Bachi Trio e-moll. 17.03 annavad kontserdi kontratenor Martin Karu ja ansambel Floridante koosseisus Villu Vihermäe (viola da gamba) ja Saale Fischer (klavessiin). Kõlavad renessansi ja baroki säravaimad pärlid.
''Lossimuusika'' on pühapäevaste kontsertide sari, mille eesmärk on pakkuda kõrgetasemelist klassikalist muusikat ainulaadse akustikaga Kadrioru lossi barokses peasaalis. Kadrioru loss on kaunimaid ja tuntumaid ajaloolisi kontserdisaale Eestis.

11.03 Kammerkontsert ''Kui kumin kella valati''. Türi Kultuurikeskuses esineb duo Iris Oja (metsosopran) ja Kadri-Ann Sumera (klaver). Kavas on Eesti suurkujude Eduard Tubina, Eduard Oja ja Mart Saare laululooming.

12.03 Kontserdid ''Muusikaline maagia – Uni saabub koidikul''. Neljal kontserdil saab kuulda Elina Nechayeva, Heldur Harry Põlda ja Tiit Kikase, Tehnikaülikooli Akadeemiline Meeskoori ja keelpillikvarteti esituses kava, mis hõlmab endas nii maailmakuulsaid klassikateoseid, Elina Nechayeva enda loomingut, kui ka aariaid Tiit Kikase ooperist ''Ööbik ja Roos'' (teksti autor Jaagup Kreem). Kontserdid on mõeldud muusikasõpradest gurmaanidele, kes oskavad hinnata tänapäevast muusikastiilide lõimumist ja kirevat sümbioosi. See on muinasjutuline seiklus erinevate muusikapalade vahel, kus lisaks päris pillidele on Tiit Kikas loonud elektroonilised filmimuusikalikud põhjad ning laval aitab seda kõike elama panna keelpillikvartett. Lisaks meeldejäävale muusikale saab kogeda ka visuaalset vaatemängu läbi valguslahenduste ja laseretenduse, mida täiendab Tiit Kikase unikaalne laserharf. Kontserdid toimuvad 12.03 Alexela Kontserdimajas, 13.03 Pärnu kontserdimajas, 19.03 Eesti Rahva Muuseumis Tartus ja 22.03 Jõhvi kontserdimajas.

13.03 Kontserdisari "Meistrid laval": Age Juurikas (klaver). Pianist Age Juurikas toob oma sooloõhtul EMTA suures saalis ettekandele Tatjana Kozlova-Johannese klaveripala "Through the black hole", (2022), Toivo Tulevi 3-osalise ulatusliku klaveriteose "Augmented realities" (2021), Karol Szymanowski tsükli "Métopes" op. 29 ning Manuel de Falla klaverisüidi "El amor brujo". Age Juurikas on orkestraalse ja sugestiivse esitluslaadiga soolopianist ning kammermuusik, kes ühendab endas Euroopa ja Venemaa klaverimängu traditsioone. Samuti on ta kirglik pedagoog, kellel on õpilasi nii Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias kui Tallinna Muusika- ja Balletikoolis. Ta on klaverifestivali "Eesti Klaverisuvi" algataja ja kunstiline juht. "Meistrid laval" on EMTA kammermuusika sari, kus kõrgetasemeliste ja eriilmeliste kontserdikavadega esinevad EMTA õppejõud ja külalised.

13.03 Kristiina Poska juhatab Prantsuse Raadio Filharmooniaorkestrit, kavas Arvo Pärdi teosed. Kontserdil pealkirjaga "Bach / Mozart / Pärt" Pariisi raadiomajas (Maison de la Radio et de la Musique) tuleb ettekandele Johann Sebastian Bachi "Chaconne" Partiitast sooloviiulile nr 2, Arvo Pärdi "Kollaaž teemal B-A-C-H" ja "Tabula rasa", Justė Janulytė "Confluere" (esiettekanne) ning Wolfgang Amadeus Mozarti Sümfoonia nr 40. Solistid on Ji-yoon Park (viiul) ja Marc Desmons (vioola), dirigent Kristiina Poska. Kontserdist teeb otseülekande Radio France'i kanal France Musique.

13.03 Viimsi Artiumis esietendub Timo Steineri, Sander Mölderi ja Teet Kase ballett "Kurat ja Jumal". "Kurat ja Jumal" on originaalmuusikaga kaasaegne ballett kahes vaatuses, mis on loodud Eesti juurtega Rootsi kirjaniku Mare Kandre novelli "Kurat ja Jumal" ainetel. Allegooriline lugu hea ja kurja paralleelsest kulgemisest saab alguse Kuradi ja Jumala lapsepõlvest. Jumala kius ja kuulujutud Kuradi kohta viivad kättemaksu ja pettumuseni inimkonna vastu, mis viib Põrgu loomiseni. Viha saab aga otsa ja kuna vahepeal on Taevas ja Maa kokku varisenud, saab Põrgu rahvast pilgeni täis. Tuleb minna otsima Uut Ilma. Ja nii nad lähevad. Kurat oma naisega kõige ees, inimkond tohutu pikas reas järel ja Jumal kõige viimasena. Laval on Cätlin Mägi torupilliansambel, Laura Põldvere ja tantsijad Kyoshiro Oshima, Maria Solei Järvet ning Jevgeni Grib (Eesti Rahvusballett). Heliloojad on Timo Steiner ja Sander Mölder, lavastaja Teet Kask, produtsent Tiiu Tamm, animaator Juho Lähdesmäki ja valguskunstnik Margus Vaigur. Järgmised etendused toimuvad 14.03, 15.03, 8.04, 9.04 ja 10.04.

13. ja 14.03 Anu Tali juhatab Erkki-Sven Tüüri muusikat Šveitsis. Winterthuri raekojas toimub Anu Tali juhatusel kaks orkestri Musikkollegium Winterthuri kontserti pealkirjaga "Von Norden nach Italien". Ettekandele tuleb Erkki-Sven Tüüri "Passion", Pēteris Vasksi Viiulikontsert "Distant Light" (solist Segei Dogadin) ja Felix Mendelssohni Sümfoonia nr 4 A-duur "Itaalia". 13.03 hommikul saab osa ka avalikust peaproovist, pärast õhtust kontserti toimub sealses Park Hotelis vestlus Anu Taliga.

13.–15.03 Erkki-Sven Tüüri "Lighthouse" on Šoti Kammerorkestri kavas. Šoti Kammerorkester Pekka Kuusisto juhatusel annab Šotimaal kolm kontserti pealkirjaga "Time and Tides": 13.03 St Andrewsis, 14.03  Edinburgh'is ja 15.03  Glasgow's. Ettekandele tuleb Erkki-Sven Tüüri orkestriteos "Lighthouse" (1997) ning Anna Clyne'i, Helen Grime'i ja Einojuhani Rautavaara looming.

14.03 Kontsert "Teine teisel pool vett". Estonia kontserdisaalis esinevad Robert Traksmann (viiul) ja Kadri Toomoja (klaver). Nende esituses kõlavad viiuli- ning klaveriminiatuurid Soome lahe kahe kalda kahelt võimsalt rahvuslüürikult – Jean Sibeliuselt ja Heino Ellerilt. Karget põhjamaist, ent alati nii omast ja puudutavat muusikat täiendavad Lydia Koidula ning Eino Leino tekstid, mida esitavad publikule Laura Kalle ja Priit Võigemast.

14.–16.03 Vanemuise sümfooniaorkestri kontserdisari "Klassika": Tormiloits. Vanemuise sümfooniaorkestri värske kontserdisari "Klassika" toob publiku ette Erkki-Sven Tüüri teose "Tormiloits", mille järgi ka seekordne kontserdiõhtu oma nime on saanud. Einojuhani Rautavaara vahetu ja värviküllase löökpillikontserdi "Loitsud" solistina astub üles löökpillimängija Heigo Rosin. Samuti tuleb esitusele Igor Stravinski "Petruška", mis jõudis teatrilavadele küll balletina, ent oli helilooja nägemuses algselt kontsertteos. Orkestrit juhatab Risto Joost. Kontserdid leiavad aset 14.03 Pärnu kontserdimajas, 15.03 Vanemuise kontserdimajas ja 16.03 Estonia kontserdisaalis. Kontserdid toimuvad koostöös Eesti Kontserdiga.

14.–16.03 Emakeelepäeva kontserdid "Kuulmata kuskil kumiseb kodu". Kammerkoori Head Ööd, Vend emakeelepäeva kontsertidel on kavas eesti koorimuusika klassika alates 19. sajandi keskpaigast kuni 20. sajandi lõpukümnenditeni. Dirigendid on Pärt Uusberg ja Eleri-Kristel Kuimet. Kontserdid toimuvad 14.03 Tallinna Mustpeade majas, 15.03 Võru Kandles ja 16.03 Tartu Ülikooli aulas.

15.03 Tallinna Ülikooli Sümfooniaorkester osaleb Euroopa Tudengiorkestrite Festivalil. 13.–17. märtsini osaleb Tallinna Ülikooli Sümfooniaorkester dirigent Martin Sildose juhatusel Euroopa ülikoolide sümfooniaorkestrite festivalil ESOF Saksamaal Münsteris. 15.03 antakse kontsert konverentsikeskuses Messe und Congress Centrum Halle Münsterland, kus tuleb ettekandele Rasmus Puuri "Tuuline eleegia", Martin Sildose "Mu isamaa" Aleksander Kunileiu "Mu isamaa on minu arm" ainetel ja Ludwig van Beethoveni Sümfoonia nr 5. Lisaks Eestile osalevad festivalil orkestrid Saksamaalt, Prantsumaalt ja Sloveeniast.

15.–16.03 Alo Mattiisenile pühendatud muusikapäevad 2024. Muusikapäevade keskmes on XXVII üleriigiline koolinoorte vokaalansamblite konkurss Jõgeva Kultuurikeskuses. Avamisel ja lõpetamisel lauldakse kõik koos üks Alo Mattiiseni laul, milleks traditsiooniliselt on "Proloog-epiloog" muusikalist "Väike merineitsi". Sündmust korraldab MTÜ Tähetund, selle kunstiline juht on Maret Oja.

16.03 Artur Lemba Esimese sümfoonia Inglismaa esiettekanne. Bristol Metropolitan Orchestra toob kontserdil pealkirjaga "Music across Europe (a tour through nations)" Inglismaa esiettekandele Artur Lemba Sümfoonia nr 1 cis-moll (1908). Bristoli kontserdipaigas St George's Bristol kõlavad ka Jean Sibeliuse "Karelia" süit, Edward Elgari Tšellokontsert (solist Stefan Morris) ja Augusta Holmèsi "La Nuit et l’amour". Orkestrit juhatab Tim Harrison. Orkestri kodulehel iseloomustatakse Lemba teost kui ...a really stunning work with which you will fall in love for its memorable tunes.

16.03.2024 Tallinna Kammerorkester ja Kolja Blacheri kontsert. Tallinna Filharmoonia Mustpeade Majas annab Tallinna Kammerokester kontserdi saksa viiuldaja Kolja Blacheri soleerimisel ja juhatusel. Kavas on Hartmanni "Concerto funebre", Haydni Sümfoonia nr 88 ja Beethoveni Sümfoonia nr 4. 2023/2024 kontserdihooajal on Kolja Blacher Tallinna Kammerorkestri juures resideeriv solist ja dirigent. Selle koostöö raames antakse 2024. aastal Eestis kaks kontserti.

16.–23.03 Schuberti "Talvise teekonna" ettekanded Pärnus, Tartus ja Tallinnas. Rahvusvaheliselt tunnustatud bass Ain Anger ja armastatud pianist Mihkel Poll esitavad Schuberti laulutsükli "Talvine teekond". Schuberti 24-osaline laulutsükkel on olnud läbi aegade lauljate, pianistide ja publiku üks Lied-muusika lemmikteoseid. Erakordne muusikaline sügavus ja virtuoossus ning haruldased tuumakad tekstid on iga laulja ja pianisti sisukuse ning ansamblitunnetuse proovikivi. Kontserdid toimuvad 16.03 Pärnu kontserdimajas, 20.03 Tartu Ülikooli aulas ja 23.03 Estonia kontserdisaalis.

17. ja 28.03 Pärnu Linnaorkestri kontserdid Pärnu kontserdimajas. 17.03 annab Pärnu Linnaorkester kontserdi "Värvide küllus". Värviküllasel ja nüansirohkel muusikapeol astuvad solistidena lavale orkestri enda suurepärased artistid. Kontserdil kõlavad kaleidoskoopiliselt põnevad helimaastikud. Särava ja meeldejääva õhtu seob ühtseks tervikuks dirigent Mikk Murdvee. 28.03 annab Pärnu Linnaorkester Andres Kaljuste juhatusel kontserdi "Muusa puudutus #7". Kaasa teevad Pärnumaa muusikakoolide solistid. Pärnu Linnaorkestri üks kandev missioon on noortele muusikutele esinemisvõimaluste pakkumine koos professionaalsete muusikutega suurel laval. Traditsiooniline kontsert "Muusa Puudutus" on toimunud koostöös Pärnu Muusikakooliga alates aastast 2012. Kontsert pakub noortele muusikutele võimalust astuda üles suurel laval koos sümfooniaorkestriga ning avastada oma muusikalisi võimeid. Sel aastal toimub "Muusa puudutus" juba seitsmendat korda. Pärnu Linnaorkester loodi 1994. aastal ning tähistab tänavu 30. juubelihooaega, hoides klassikalist muusikat kuurortlinna südames.

19.03 Vox Clamantise kontsert "Da pacem" Tallinna Niguliste kirikus. Ansambli Vox Clamantis seekordse kontserdi kavas kõlab gregooriuse laul kõrvuti Arvo Pärdi, Helena Tulve, Hildegard von Bingeni, Maurice Duruflé ja Anton Bruckneri loominguga. Kontserti juhatab Jaan-Eik Tulve.

19.–23.03 Eesti Filharmoonia Kammerkoori turnee Hollandis. EFK Tõnu Kaljuste juhatusel annab märtsis Hollandis ja Belgias kokku viis kontserti, mille kavas on Cyrillus Kreegi ja Veljo Tormise muusika. Kontserdid toimuvad 19.03 Tivoli Vredenburgis Utrechtis, 20.03 Amsterdami Muziekgebouw's, 21.03 Schouwburg Concertzaalis Tilburgis, 22.03 De Singeli kontserdisaalis Antwerpenis ja 23.03 Amare kontserdisaalis Haagis. Turnee korraldaja on Amsterdami Muziekgebouw.

20.–22.03 Kontsert "Re-sound love". Genka, DJ Paul Oja, Floridante ansambel, Floridante konsort, Kadri Tegelmann (metsosopran) ja koormeister Lodewijk van der Ree ühendavad kolmel kontserdil kahte maailma, millel justkui puuduksid kokkupuutepunktid – vanamuusika ja hiphopi. Ühiseks mänguväljaks on valitud ajastuülene teema – armastus. Kuidas kõlab Claudio Monteverdi aaria Genka esituses või midagi legendaarset klavessiinil või viola da gamba’l? Võimalikud vastused sellele küsimusele saab 20.03 Pärnu kontserdimajas, 21.03 Estonia kontserdisaalis ja 22.03 Vanemuise kontserdimajas.

20. ja 24.03 Kristiina Poska kontserdid Hallé orkestriga. Kristiina Poska juhatab Inglismaal kahel kontserdil The Bridgewater Hallis Manchesteris Hallé orkestrit. Ettekandele tulevad Britteni "Peter Grimes: Four Sea Interludes", John Harle´i "Briggflatts" ja Sibeliuse 1. sümfoonia. Saksofonil soleerib Jess Gillam.

21.03 Kammermuusika Rahvusooperis: Schubertiaad. Rahvusooper Estonia kammersaalis esitavad Heldur Harry Põlda (tenor), Mari Poll-Novakovic (viiul), Kaarel Veenre (vioola), Andreas Lend (tšello), Michele Bonfante (kontrabass) ja Jaan Ots (klaver) Franz Schuberti meloodia-, rõõmu- ja meeleoluküllast "Forellikvintetti". See kammermuusika tähtteos on oma nime saanud Schuberti laulu "Forell" järgi, mille meloodial põhinevad kvinteti ühe osa variatsioonid. Rahvusooperi 118. hooajal on kammerkontserdisarja kuraator Jaanika Rand-Sirp.

21.03 Aavik Salzburgis ehk Mozarti viis viiulikontserti. Sarja "Aavik Salzburgis" raames esitab Hans Christian Aavik solisti ja kontsertmeistrina koos Tallinna Kammerorkestriga Mozarti viis viiulikontserti. Esimene kontsert toimus 30. novembril 2023 ning neli kontserti toimuvad 2024. aasta veebruarist maikuuni. Sarja kolmandal kontserdil Mustpeade maja Valge saalis kõlavad Schnittke "Moz-Art à la Haydn", Mozarti 3. viiulikontsert ja Concertone kahele viiulile ja orkestrile KV 190 ning Haydni 24. sümfoonia. Sarja kunstiline juht on Tõnu Kaljuste.

21.–24.03 X vanamuusikafestival Ceciliana. 2024. aasta Ceciliana festivalil esinevad Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia saalides oma ala professionaalid, kaasa teevad ka EMTA üliõpilased. Festivali avab neljapäeval 21.03 Eestis esmakordselt ettekandele tulev Francesco Cavalli barokkooper "La Calisto", mille lavastaja on tunnustatud ooperilavastaja Liis Kolle ning muusikajuht ja dirigent on vanamuusikaspetsialist Andrew Lawrence-King. "La Calisto" teine etendus toimub 22.03. Laupäeval, 23.03 kõlab EMTA saalides Johann Sebastian Bachi looming – kell 14 toimub EMTA oreli- ja klavessiiniüliõpilaste Johann Sebastian Bachi gala ning kell 18 kõlavad Andres Mustoneni (viiul) ja Imbi Tarumi (klavessiin) esituses Bachi viiulisonaadid. Festivali viimasel päeval kell 14 esitab vokaalansambel Reval Cantus Desprez’, di Lasso, Monteverdi, Gesualdo, Palestrina ja Sweelincki loomingut ning festivalile panevad punkti Lembit Orgse (haamerklaver), Meelis Orgse (barokkviiul) ja Johannes Sarapuu (barokktšello). Festivali korraldab Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Ceciliana kunstiline juht on EMTA klavessiiniprofessor ja varajase muusika õppejuht Imbi Tarum.

22.03 Eesti Rahvusmeeskoori ja Rein Rannapi kontsert Lüdigi saalis. Eesti Rahvusmeeskoor Mikk Üleoja juhatusel toob ettekandele Rein Rannapi hittide meeskooriseaded, mille autoriteks on Siim Aimla, Kuldar Schüts ja Riivo Jõgi. Kontserdil on kaastegev Rein Rannap klaveril.

22. ja 23.03 Kontserdid Mihkel Kütsoni dirigeerimisel Saksamaal. 22.03 tuleb Seidenweberhausis Krefeldis ja 23.03 Münster Kirche MGs Mönchengladbachis ettekandele Frank Martini "Polyptyque. Six images de la Passion du Christ" (sooloviiulile ja kahele keelpilliorkestrile) ja Mozarti Missa c-moll. Esitavad Niederrheinische Sinfoniker, Der Opernchor ja Niederrheinischer Konzertchor, keda juhatab Mihkel Kütson. Solistidena astuvad üles Andrej Bielow (viiul), Sophie Witte (sopran), Maya Blaustein (sopran), Woongyi Lee (tenor) ja Rafael Bruck (bariton).

23.03 XVII Eesti Kammerkooride Festival. XVII Eesti Kammerkooride Festival toimub 23.03 Pärnu Vanalinna Põhikoolis. Festivali keskmeks on kooride konkurss, mis toimub tänavu A- ja B-kategoorias. Konkurssi hindab 5-liikmeline rahvusvaheline žürii. Festivali korraldab Eesti Kammerkooride Liit.

23.03 Ardo Ran Varrese juubelikontsert "ARV 50". Kui Ardo Ran Varrese muusika on enamasti tuntud filmidest ja teatrilavadelt, siis juubeliaastat tähistav kontsert toob publikuni helilooja silmapaistva kontsertmuusika. Esiettekandele tulev teos "CHNOPS" on kirjutatud Ensemble Auftaktile ning teine uudisteos "The Anonymous Whistleblower" Kristin Müürsepale (pikoloflööt) ja elektroonikale. Kontserdil kõlab muusika klassikalistel ja vanamuusika instrumentidel, millele annavad lisavärvi elektroonilised vahendid, luues laia spektri Varrese loomingu eri tahkudest. Laval on Kadri-Ann Sumera ja Maila Laidna (klaverid), Ensemble Auftakt (Miina Laanesaar - viiul, Soo-Young Lee - klarnet, Maila Laidna - klaver), Kristo Käo (teorb), Ensemble Floridante, Kristin Müürsepp (pikoloflööt), Nikita Šiškov (elektroonika) ja Tallinna Kammerorkestri keelpillikvartett. Kontsert toimub Eesti Rahvusringhäälingu 1. Stuudios.

24.03 Kanada kammerkoor The Elora Singers toob ettekandele poole kontserdi jagu Eesti heliloojate muusikat. Kontserdi peateoseks on Läti helilooja Ēriks Ešenvaldsi suurteos "Passion and Resurrection". Selle kõrval on kavas Toivo Tulevi "Psalm 23", Arvo Pärdi "The Woman with the Alabaster Box", "Vater unser" ja "Nunc dimittis", Galina Grigorjeva "Salve Regina" ning Riho Esko Maimetsa "Ave Maria". Kontsert leiab aset Kitcheneri Matteuse luteri kirikus. 1980. aastal asutatud The Elora Singers on üks Kanada parimaid professionaalseid koore. Koori kunstiline juht ja dirigent on Mark Vuorinen.

24.03 Suur palmipuudepüha kontsert. Andres Mustoneni juhatusel esitavad Elina Nechayeva (sopran), Iris Oja (metsosopran), Anto Õnnis (Evangelist, tenor), Alvar Tiisler (bass), Collegium Musicale, Eesti Ühendatud Koraalikoor, Klaaspärlimäng Sinfonietta, Piret Aidulo (orel) ja Peeter Vähi (elektroonika) Tallinna Kaarli kirikus Johann Sebastian Bachi monumentaalset suurteost Johannese passiooni.

26.03 Kultuuripartnerlus 1500. Kontsertõhtu kahes vaatuses. Kontserdiõhtu tähistab Kultuuripartnerluse SA 1500-päevast tegevust, mille raames antakse üle ka üks noorele muusikule mõeldud stipendium ja järjekorras teine "Märkamise preemia". Esmaskordselt on ühel laval koos Holger Marjamaa, Valter Soosalu, Sten Heinoja, Theodor Sink ja Heikko Remmel. Alternatiiviks piletiostule on vabatahtlik annetus Kultuuripartnerluse Sihtasutuse pangakontole: Kultuuripartnerluse SA, EE822200221073282948, märksõna: Kultuuripartnerlus 1500. Kontsert leiab aset Viimsi Artiumis.

27.03 Kontserdisari "Meistrid laval": Virgo Veldi (saksofon). Virgo Veldi kontserdil EMTA suures saalis tuleb ettekandele Liisa Hirschi uudisteos, Franz Schuberti "Arpeggione-sonaat" ja Alfred Desenclose "Prelüüd, kadents ja finaal". Kontserdil on kaastegevad Iris Oja (metsosopran), Hans Christian Aavik (viiul), Theodor Sink (tšello), Kai Ratassepp (klaver) ja Johan Randvere (klaver). Virgo Veldi on EMTA saksofonieriala õppejõud, juhendanud meistrikursuseid erinevates Euroopa riikides ning esinenud saksofonisolistina mitmete tuntud orkestritega. Mitmed Eesti heliloojad on kirjutanud teoseid just Virgo Veldile. "Meistrid laval" on EMTA kammermuusika sari, kus kõrgetasemeliste ja eriilmeliste kontserdikavadega esinevad EMTA õppejõud ja külalised.

27.03 Kitarrist Kirill Ogorodnikovi soolokontsert. Kirill Ogorodnikov on eesti kitarrist, kelle tegevus hõlmab nii kontserte solisti ja ansamblistina kui ka pedagoogitööd. Oma seekordsel soolokontserdil toob ta ettekandele Eesti ja maailma kitarrimuusika klassikat. Kontsert toimub 27.03 Türi kultuurikeskuses.

28.03 Valle-Rasmus Rootsi soolokontsert. Tšellist Valle-Rasmus Roots annab Käina Huvi- ja Kultuurikeskuses soolokontserdi. Kavas on Bachi ja Piatti teosed.

28.03 Kontsert "12 luuletust Emily Dickinsonilt". EMTA kammersaalis esinevad sopran Annabel Soode ja pianist Sofia Khvichia. Nende esituses kõlab Aaron Coplandi "Twelve Poems of Emily Dickinson".

28.–30.03 Mozarti Reekviemi ettekanded Tartus, Tallinnas ja Pärnus. Kolmel kontserdil kannab Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja Tallinna Kammerorkester Tõnu Kaljuste juhatusel ette Mozarti Reekviemi. Solistidena astuvad üles Yena Choi (sopran), Cätly Talvik (alt), Rasmus Kull (tenor) ja Raiko Raalik (bass). Mozarti Reekviem on maailma muusikaloo üks kuulsamaid vokaaloratoriaalseid suurvorme. Teatavasti ümbritseb seda teost siiani nukkervalus salapära, kuid see on fakt, et Reekviem on Mozarti üks viimaseid teoseid, mille lõpetas tema õpilane pärast helilooja surma. Kontserdid toimuvad 28.03 Vanemuise kontserdimajas, 29.03 Estonia kontserdisaalis ja 30.03 Pärnu kontserdimajas.

28.–30.03 Arvo Volmeri kontserdid São Paulo Sümfooniaorkestriga. Arvo Volmer juhatab kolmel kontserdil São Paulo Sümfooniaorkestrit Sala São Paulos Brasiilias. Kaasa teevad solistid Lina Mendes (sopran), Luciana Bueno (alt), Paulo Szot (bass) ning São Paulo Sümfooniaorkestri Koor ja Akadeemiline Koor. Nende esituses kõlab Mendelssohni oratoorium "Paulus".

28.–31.03 Mozarti "Väikse öömuusika" ettekanded Tartus, Orus ja Viimsis. Kolmel kontserdil esineb keelpilliorkester koosseisus: Triin Ruubel, Anete Ainsaar, Madleen Kristen Alasi, Miia Ruubel, Katariina Tammemägi, Diana Yeromenko, Toomas Hendrik Ellervee, Triin Veissmann, Nora Tamra (viiul), Mairit Mitt-Bronikowska, Liina Žigurs (vioola) Theodor Sink (tšello) ja Andres Metspalu (tšello). Kaasa teeb Reinut Tepp (klavessiin). Koos kantakse ette Wolfgang Amadeus Mozarti serenaad "Väike öömuusika" ("Eine kleine Nachtmusik"), mis on helilooja loomingus ja üldse klassikalises muusikas üks tuntumaid ja armastatumaid teoseid. Mozarti šedöövrit täiendavad teised väärtteosed Vivaldilt, Saariaholt, Boccherinilt ja Vasksilt. Kontserdid toimuvad 28.03 Tartu Ülikooli aulas kontserdisarja "Harmonia Universitatis" raames, 30.03 Oru kultuurisaalis ja 31.02 Viimsi Artiumis.
Kontserdisari "Harmonia Universitatis" on sündinud Tartu Ülikooli ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia koostöös. Sarja raames viivad akadeemia üliõpilased ja õppejõud publiku muusikalisele avastusretkele, pakkudes kuulamiseks nii aegadeülest klassikat kui ka värskemaid heliteoseid eesti ja välisheliloojate loomingust. Kontserdisari on loodud eesmärgiga pakkuda Lõuna-Eesti publikule meeldejäävaid muusikaelamusi kaunis Tartu Ülikooli aulas.

28.03–6.04 Vaikse nädala kontserdid. Vanalinna Hariduskolleegiumi (VHK) noorte keelpilliorkester ja dirigent Rasmus Puur on vaiksele nädalale pühendatud kontsertidele kutsunud solistiks ooperimaailma absoluutse tipu – bass Ain Angeri. Kui Ain Angerit oleme kuulnud enamasti laulmas aariaid maailma ooperiliteratuurist, siis sel korral laulab ta eesti keeles eesti heliloojate muusikat. Eestimaa kirikutes kõlab märtsi viimasel ja aprilli esimesel nädalal Tõnu Kõrvitsa, Veljo Tormise, Villem Kapi, Artur Kapi, Eino Tambergi ja teiste looming. Kontserdid toimuvad 28.03 Rapla kirikus, 29.03 Kuressaare Laurentiuse kirikus, 30.03 Kärdla kirikus, 4.04 Haapsalu toomkirikus, 5.04 Tartu Pauluse kirikus ja 6.04 Tallinna Jaani kirikus. Kontsertide korraldaja on Black and Red Productions OÜ.

31.03 Johann Sebastian Bachi sünnipäevakontsert. Baroki polüfoonia suurmeistri Johann Sebastian Bachi 338. sünnipäeva auks toimub Vene Kultuurikeskuse väikeses saalis kontsert, kus kõlab tema vokaal- ja instrumentaalmuusika. Esinevad Alla Popova (sopran), Maria Melaha (sopran), Zhenya Hovsepyan (metsosopran), Aleksandr Nekrassov (bariton), Vladimir Ignatov (kontsertmeister, klaver), Anna Khachaturyan (klaver), Natalia Kolyasnikova (flööt), Vladimir Skamnitski (viiul) ja Lev Paronjan (tšello).

2024
Jaanuar
Veebruar

2023
Jaanuar
Veebruar
Märts
Aprill
Mai
Juuni
Juuli
September
Oktoober
November
Detsember

2022
Jaanuar
Veebruar
Märts
Aprill
Mai
Juuni
Juuli
September
Oktoober
November
Detsember

2021
Jaanuar
Veebruar
Juuni
Juuli
August
September
Oktoober
November
Detsember

2020
Jaanuar

Veebruar
Märts
Juuli
August
September
Oktoober
November
Detsember

2019
Jaanuar

Veebruar
Märts
Aprill
Mai
Juuni
Juuli
August
September
Oktoober
November
Detsember

2018
Jaanuar
Veebruar
Märts

Aprill
Mai
Juuni
Juuli
September
Oktoober
November
Detsember

2017
Jaanuar
Veebruar
Märts
Aprill
Mai
Juuni
Juuli
August
September
Oktoober
November
Detsember

2016
Jaanuar

Veebruar
Märts
Aprill
Mai
Juuni
Juuli
August
September
Oktoober
November
Detsember

2015

Jaanuar
Veebruar
Märts
Aprill
Mai
Juuni
Juuli
August
September
Oktoober
November
Detsember

2014
Jaanuar
Veebruar
Märts
Aprill
Mai
Juuni
Juuli
August
September
Oktoober
November
Detsember