Visa Mastercard Verified by Visa Mastercard secure code
 
Netiraadio
 • Ansambel U: ja Ekke Västrik esinevad muusikafestivalil Hollandis

  01.03.2017
  Ansambel U: on kutsutud osalema projektis „C3⊂IC“ (Club Contemporary Classical Subset Indie-Classical), mile raames timuvad kontserdid Hollandis, Eestis ja Rootsis. Projekti avalöögina esinevad U: liikmed Taavi Kerikmäe ja Tarmo Johannes koos helikunstnik Ekke Västrikuga Hollandi ülimenukal festivalil „Cross-Linx“ spetsiaalselt selleks projektiks valminud kavaga.
 • Monika-Evelin Liiv ja Marje Lohuaru annavad kaks kontserti Kanadas

  21.02.2017
  Metsosopran Monika-Evelin Liiv ja pianist Marje Lohuaru astuvad 22. märtsil Torontos ja 25. märtsil Montrealis üles kontserdiga, millega tähistatakse Eesti Vabariigi 99. sünnipäeva. Kõlab nii Eesti kui ka Soome ja Venemaa heliloojate vokaallooming, samuti ooperiaariad.
 • Pärt Uusbergi autorikontsert „Unenäo talu“ Kultuurikatlas

  20.02.2017
  24. veebruaril algusega kell 15 annab Eesti Rahvusmeeskoor Kultuurikatlas helilooja Pärt Uusbergi autorikontserdi. Programmi tuumiku moodustavad Ernst Enno, Juhan Liivi ja Karl Ristikivi tekstidele loodud laulud. Esiettekandele tuleb spetsiaalselt RAMile loodud 3-osaline tsükkel „Ernst Enno avarused...“ ja Alo Ritsingule juubeliks kirjutatud teos „Luulet igatsuste maalt...“. Koori juhatab Pärt Uusberg.
 • 2019. aasta laulupeo heliloomingukonkurss

  20.02.2017
  Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA kuulutab välja heliloomingu konkursi leidmaks teoseid 2019. aastal toimuva XXVII laulupeo repertuaari. Konkurss on avatud kõikidele heliloojatele. Oodatakse eesti või murdekeelseid kooriteoseid erinevatele kooriliikidele ning teoseid puhkpilliorkestritele ning sümfooniaorkestritele. Konkursi tähtaeg on 15. mai 2017.
 • Tobiase Keelpillilvartett Peterburis

  17.02.2017
  Tobiase Keelpillikvartett esineb 20. ja 21. veebruaril Eesti Vabariigi 99. sünnipäeva tähistamiseks Peterburis. Kontsertidel kõlab Eesti klassika ja nüüdismuusika, lisaks tulevad esmaettekandele kahe noore Peterburi helilooja uudisteosed.
 • Metsosopran Monika-Evelin Liiv astub üles Lõuna-Aasia saareriigis Sri Lankal

  16.02.2017
  18. veebruaril astub metsosopran Monika-Evelin Liiv üles meelelahutuskontserdil Colombos, kus esitab aariad Giuseppe Verdi ja Francesco Cilea ooperitest.
 • Pianist Johan Randvere annab soolokontserdi sõbrapäeval

  13.02.2017
  Hiljuti Itaalias kõrgetasemelisel Livorno klaverikonkursil hinnalise koha võitnud pianist Johan Randvere annab sõbrapäeval soolokontserdi Estonia kontserdisaalis. Kontserdil toimub mõtteline jalutuskäik pildisaalis Modest Mussorgski klaveripalade tsükli „Pildid näituselt“ saatel ja kõlab Pärt Uusbergi teose esiettekanne.
 • Neeme Järvi pälvis riikliku kultuuri elutööpreemia

  09.02.2017
  9. veebruari istungil otsustas valitsus kiita heaks riigi kultuuripreemiate komisjoni ettepaneku riiklike kultuuripreemiate määramiseks. Dirigent Neeme Järvi pälvis riikliku kultuuri elutööpreemia, 2016. aastal avalikkuseni jõudnud väljapaistvate tööde eest tunnustati veel Sven Grünbergi, Vox Clamantist ja Kadri Voorandi.
 • Paavo Järvile pühendatud eesti muusika kontsert Tokios

  08.02.2017
  Estonian Music Projecti nime all tegutsevad jaapani pianistid Takahiro Akiba ja Yuko Yoshioka esinevad 14. veebruaril Tokios Paavo Järvile pühendatud lühikontserdiga. Ettekandele tuleb Eugen Kapi, Lepo Sumera, Urmas Sisaski, Tõnu Kõrvitsa ja Eduard Tubina muusika. Kontserdi korraldavad Eesti Suursaatkond Tokios ja Jaapani-Eesti Sõprusühing.
 • Kontserdil „Pilv üle kuu“ kuuleb Veljo Tormise muusikat ja noorte heliloojate uudisteoseid

  07.02.2017
  Kontserdisarja HELIjaKEEL kaduvatele keeltele ja kultuuridele keskendunud hooaja teine kontserdiprojekt on saanud saatuse tahtel erilise tähenduse. 21. jaanuaril lahkus meie seast kontserdikava põhiautor – Veljo Tormis. Tormise muusika on kontserdil põimitud Kauksi Ülle luulega ning kolme noore eesti helilooja – Marianna Liiki, Maria Kõrvitsa ja Piret Pajusaare soome-ugri teemaliste uudisteostega.