EMIKi uudised

EMIKi koostöö tšehhi muusikajakirjaga His Voice

Eesti Muusika Infokeskuse ja tšehhi muusikaajakirja His Voice koostöös ilmus septembrikuus ajakirja erinumber, mille keskmeks oli eesti muusika. Projekti Tšehhi poolne eestvedaja oli muusikaajakirjanik, -toimetaja ja -produtsent Vítezslav Mikeš, kes valmistas ette erinumbri kava ja kirjutas osa artiklitest. Eesti Muusika Infokeskus varustas ajakirja toimetust vajalike kontaktide ja alusmaterjaliga ning tootis ajakirjale lisatavad CD eesti nüüdismuusikast.
Lisaks ülevaatele eesti nüüdismuusikast sisaldas ajakirja erinumber käsitlusi sellistest muusikutest ja kollektiividest nagu Erkki-Sven Tüür, Mirjam Tally, Jüri Reinvere (CD "Requiem"), Jaak Sooäär, Mart Soo, Taavi Kerikmäe, Nyyd Ensemble jt Lisana ilmunud CD-l kõlab Toivo Tulevi, Ülo Kriguli, Helena Tulve, Tatjana Kozlova, Erkki-Sven Tüüri, Mirjam Tally, Galina Grigorjeva ja Tõnu Kõrvitsa muusika eesti interpreetide esituses. Ajakiri koos CD-ga leiab levitamist kogu Tšehhimaal nii muusikaprofessionaalidest kui ka muusikahuvilistest lugejate hulgas.
Vítezslav Mikeš on Eesti Muusika Infokeskuse püsiv koostööpartner ja eesti muusika tutvustaja Tšehhimaal. 2009. aasta oktoobris tuli Tšehhi Radio 3 Vltavas eetrisse viiest saatest koosnev saatesari, kus kõlas 18 eesti nüüdishelilooja muusika. Mikeši algatusel on Tšehhimaa kontserdilavadele jõudnud Erkki-Sven Tüüri, Galina Grigorjeva ja Arvo Pärdi muusika.
 

Tagasi