Visa Mastercard Verified by Visa Mastercard secure code
 
Netiraadio

24.–31. märts
Koostöös Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiaga
Festivali helilooja: HELENA TULVE
Festivali aukülaline: UDO KASEMETS (Kanada/Eesti)
Festivali kunstilised juhid: Timo Steiner ja Ülo Krigul

Reede 24. märts
17:00 Tallinna Laululava panoraamsaal (Narva mnt. 95) 
            LAULUPÄEV 

Cyrillus Kreek (1889–1962) – "Mu süda ärka üles" (Uus lauluraamat nr. 65) 
Timo Steiner (s. 1976) – "Kiidulaul" (2005, esiettekanne)
Veljo Tormis (s. 1930) – "Pärismaalase lauluke" 

            Tallinna Poistekoor, dirigendid Lydia Rahula ja Tomi Rahula

Urmas Lattikas (s. 1960) – "Väike maa" (sõnad: Leelo Tungal)
Mirjam Tally (s. 1978) – "Kivilaul" (sõnad: Aleksander Suuman; esiettekanne)
Imre Sooäär (s. 1969) – "Isamaa palve" (sõnad: Imre Sooäär) 

            Eesti Kaitseväe Segakoor ja Nargeni koor, dirigent Veronika Portsmuth

Anatoli Garšnek (1918–1998) – Kolm osa süidist "Peipsi laulud" (sõnad rahvaluulest) 
Tauno Aints (s. 1975) – "Nüüd ma tean" (sõnad: Jaan Kross; esiettekanne) 

            Eesti Teaduste Akadeemia Naiskoor, dirigent Andrus Siimon

Ester Mägi (s. 1922) – "Siin mu rõõmumaa" (sõnad: Hando Runnel) 
Tatjana Kozlova (s. 1977) – "Suvevihm" (esiettekanne) 

            Rahvusooper Estonia Poistekoor, dirigent Hirvo Surva

Märt-Matis Lill (s. 1975) – "Talvehaikud" (esiettekanne) 
Cyrillus Kreek – "Nõmmelill" (sõnad: Anna Haava) 
Cyrillus Kreek – "Sirisege, sirbikesed" (sõnad rahvaluulest
Cyrillus Kreek – "Maga, maga, Matsikene" (sõnad rahvaluulest

            Tütarlastekoor "Ellerhein", dirigent Tiia-Ester Loitme

Ülo Krigul (s. 1978) – "Kõikjale saab kõndida" (sõnad: Jaan Pehk; esiettekanne)
Veljo Tormis – "Kuulmata kuskil kumiseb kodu" (sõnad: Ernst Enno) 
Mart Siimer (s. 1967) – "Liugleb üks lind" (Jaan Kaplinski ainetel
Ester Mägi – "Vaikne laul" (sõnad: Kalle Muuli)

            Estonia Seltsi Segakoor, dirigent Heli Jürgenson

Mart Saar (1882–1963) – "Lindude laul" (sõnad: Julius Oro)
Veljo Tormis – "Lauliku lapsepõli" (sõnad rahvaluulest)
Pille Kangur (s. 1966) – "Koduteed" (sõnad: Gina Gustavsson; esiettekanne)

            Tallinna Muusikakeskkooli lastekoor, dirigent Ingrid Kõrvits

PÄRAST KONGTSERTI LAULUVÄLJAKULT:
Mariliis Valkonen (s. 1981) – "Eesti muusika päevade avajoig" (esiettekanne)

            Atlan Karp (bariton)

Kontsert on tasuta

Reede, 24. märts
20:00
  Von Krahli teater (Rataskaevu 10, Tallinn)
            UDO KASEMETSA AUTORIÕHTU

NYYD Ensemble
Udo Kasemets (klaver, Kanada/Eesti)
Solist Susan Layard (sopran, Kanada)

Kavas:
“Calendar round” (1989)
“90 : memoryechoes of John Cage” (2002)
“EMIT: EnergyMassInteracT” (esiettekanne)

Udo Kasemets on sündinud 16. novembril 1919 Tallinnas, õppinud Tallinna konservatooriumis aastail 1940–1944 Heino Elleri juures kompositsiooni ja Olav Rootsi juhendamisel dirigeerimist. 1944. aastal lahkus ta Saksamaale ning jätkas õpinguid Stuttgardi muusikakõrgkoolis professor Philipp Mohleri kompositsiooniklassis ja H. Höpfeli klaveriklasssi, töötades samal ajal Geislingeni Eesti gümnaasiumi muusikaõpetajana. 
Lõpetanud 1950. aastal õpingud Stuttgardis, täiendas Kasemets end samal aastal Darmstadtis Kranichsteini Uue Muusika Instituudi suvekursustel. Saksamaal olid Kasemetsa põhilisteks õpetajateks Ernst K%u0159enek (kompositsioon) ja Hermann Scherchen (dirigeerimine).
1951. aastal siirdus Udo Kasemets elama Kanadasse ja sai 1957. aastal Kanada kodakondsuse. 1951–1957 õpetas ta klaverit, muusikateooriat, kompositsiooni ja dirigeerimist Hamiltoni konservatooriumis ning juhatas 1952–1957 Halmiltoni konservatooriumi koori ja Hamiltoni Collegium Musicum'i. Aastail 1959–1963 tegutses Kasemets Toronto Daily Star'i muusikakriitikuna ning tegi 1963–1967 pedagoogitööd Paul Brodie Muusika ja Moderntantsu koolis.
1957. aastal asutas Udo Kasemets Toronto Bachi Ühingu (oli selle direktor 1957–1958), 1958. aastal organisatsiooni Musica Viva, mis keskendus uue heliloomingu ja harva esitatava vanamuusika ette kandmisele (direktor 1958–1959). 1962–1963 korraldas Kasemets Brodie kooli egiidi all avangardmuusikale pühendatud kontserdisarja "Men, Minds and Music" (esimese sellelaadse Torontos) ning seisis aastail 1965–1967 Isaacs Gallery Mixed Media Ensemble'i eesotsas (ansamblisse kuulusid muusikud, visuaalkunstnikud, filmitegijad, luuletajad jt). 1968. aastal korraldas ta palju poleemikat tekitanud festivali SightSoundSystems, mis tähistas New Yorgis asuva, kunstnike ja tööstusinseneride koostööd edendava organisatsiooni Experiments in Art and Technology Toronto-haru sündi. Aastast 1970 kuni pensionile minekuni 1987. aastal pidas Kasemets loenguid Ontario Kunstikolled%u017Ei eksperimentaalkunsti osakonnas.
Kasemets on loonud ka traditsioonidele toetuvat muusikat (1950. aastatel), ent olnud esmajoones "maadeavastaja", kelle (kõla)eksperimendid on üheks osaks rahvusvahelisest avangardmuusikast. 1960. aastate alguses sai Kasemetsast John Cage'i jälgedes Kanada eksperimentaalmuusika juhtkuju. 
Praegu elab Udo Kasemets Torontos, infot tema loomingu kohta võib leida Kanada Muusika Infokeskuse leheküljel 
www.musiccentre.ca

Pilet 100.-/35.-

Reede, 24. märts 
23:00 Katariina kirik (Vene tn. 12, Tallinn)                                 
           HORTUS MUSICUS & ZUGA ühendatud tantsijad                   

Kavas:
Galina Grigorjeva (s. 1962) – "Valge prelüüd (Jäljendades monsieur Couperini)" (esiettekanne)
Timo Steiner (s. 1976) – "Kiidulaul" (esiettekanne)
Tatjana Kozlova (s. 1977) – "Liikumine mitte kuhugi" (esiettekanne)
Erkki-Sven Tüür (s. 1959) – “Psalmoodia”

Pilet 100.-/35.-
Laupäev, 25. märts
13:00
 Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kammersaal (Rävala pst. 16, Tallinn)
           Eesti heliloojate klaveripalu Tallinna Muusikakeskkooli õpilaste esituses

René Eespere (s. 1953) – "Protsess" (Valter Soosalu, VII klass)
René Eespere – "Idée fixe" (Holger Marjamaa, VII klass)
Liis Jürgens (s. 1983) – Tsükkel "Jahilkäik" (Sten Heinoja, VI klass; Andrei Babkin III klass; Georg-Mirek King, VI klass; Helena Ilves, IX klass)
Margo Kõlar (s. 1961) – "Martale" ja "Kolli tuba" (Sander Pohlak, VI klass)
Raimo Kangro (1949–2001) – Kolm pala (Ats-Mati Laes, IV klass; Elisa Agajeva, II klass; Taniel Kuntu, III klass)
Tõnu Kõrvits (s. 1969) – Kaks kurba pala (Anni Poska, X klass)
Mart Siimer (s. 1967) – "Päritud päike" (Johan Randvere, IX klass 
Toivo Tulev (s. 1958) – "Õekese eest" (Kristjan Veermäe, VIII klass)
Mirjam Tally (s. 1976) – "Fla%u017Eoletid" (Liidia Ilves, X klass)
Timo Steiner (s. 1976) – "Esimesed sammud" (Kristiina Rokaševitš, IX klass)
Timo Steiner – "Taevatrepp" (Jakob Teppo, IX klass) 
Timo Steiner – "Põdrarakend" (Johan Randvere, IX klass) 
Tõnis Kaumann (s. 1971) – Kaks etüüdi  (Tanel Ehala, Jaan Ots (XI klass) 

Kontsert on tasuta

Laupäev, 25. märts
17:00  Niguliste kiriku Püha Antoniuse kabel (Niguliste 3, Tallinn)
            KALEV KULJUS (oboe) & MARKO MARTIN (klaver)

Kavas:
Mart Siimer (s. 1967) – "Jäätunud varjud" oboele ja klaverile (esiettekanne)
Helena Tulve (s. 1972) – "Valvaja"
Harrison Birtwistle (s. 1934) – "An interrupted endless melody..."
Igor Garšnek (s. 1958) – "Quadra" klaverile (esiettekanne)
Lauri Jõeleht (s. 1974) – "Ampla" oboele (esiettekanne)
Witold Lutoslawski (1913–1994) – "Epitaph"

Pilet 70.-/25.-
Laupäev, 25. märts
19:00  Estonia kontserdisaal (Estonia pst. 4, Tallinn)
            II RAHVUSVAHELINE LEPO SUMERA NIMELINE LOOMINGUKONKURSS

Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Solist Peep Lassmann (klaver)
Dirigent Toomas Vavilov

Kavas:
Luca Antignani (s. 1976, Itaalia) – "Spira mirabilis" 
Andrea Portera (s. 1973, Itaalia) – "frammenti ti umani… e di luce"
Kee-Yong Chong (s. 1971, Malaisia) – "Timeless metamorphosis"
Brian Buch (s. 1984, USA) – "Shadows from an underwater forest"
Pui-shan Cheung (s. 1976, Hong Kong/USA) – "Dai pai dong"
Lepo Sumera (1950–2000) – Klaverikontsert

Pilet 100.-/60.-
Laupäev, 25. märts
22:30 KuKu klubi (Vabaduse väljak 8, Tallinn)
           FESTIVALI KLUBI avamine

Sumera remixed by Mirjam Tally feat (esiettekanne)

Sissepääs tasuta. Festivali passi omanikele menüüs soodustused


Pühapäev, 26. märts
17:00 Estonia kontserdisaal (Estonia pst. 4, Tallinn)
           EESTI MUUSIKA- JA TEATRIAKADEEMIA SÜMFOONIAORKESTER
           Solist MARGUS UUS (tšello)
           Dirigent TOOMAS VAVILOV

Kavas:
Erkki-Sven Tüür (s. 1959) – “Aditus”
Lepo Sumera (1950–2000) – Tšellokontsert
Lepo Sumera – Sümfoonia nr. 2

Kontsert on tasuta
Esmaspäev, 27. märts
18:00  Eesti Muusikaakadeemia (Rävala pst. 16, Tallinn)
            MAMMUTKONTSERT

Tõnu Kõrvits (s. 1969) – "Blues for..." steel-kitarrile (esiettekanne)
Rein Rannap (s. 1953) – "Rosaarium" inglissarvele (esiettekanne)
Kristjan Kõrver (s. 1976) – Pala nr. 9 kandlele (2004) tsüklist "...notae..."
Malle Maltis (s. 1977) – "0,01 %  O2" kontrafagotile (esiettekanne) 
Anti Marguste (s. 1931) – "Hästi tempereeritud jalutuskäik" akordionile (esiettekanne)
Mirjam Tally (s. 1976) – "Pihlakate meri" bassklarnetile 
Märt-Matis Lill (s. 1975) –  "Lindudele" suurele trummile ja lindile (esiettekanne) 
Alo Põldmäe (s. 1945) – lühiooper “Kontrabass-kuningatütar” (esiettekanne)
Margo Kõlar (s. 1961) – Interaktiivne installatsioon “Sündi sisikond”
Dali Kask (s. 1968) – Loeng "Muusika loovuse käivitajana"
Pille Kangur (s. 1966) – "Tuulest toodud. Tuulest viidud" bassflöödile, löökpillidele ja tšellole (esiettekanne)

Pilet: sissepääsu lunastab mõni kaasatoodud esmapilgul tarbetu ese...
Esmaspäev, 27. märts
19:00 Viljandi Kultuuriakadeemia Must saal (Posti 1, Viljandi)
           ENSEMBLE ALEPH (Prantsusmaa)

Dominique Clément (klarnetid)
Sylvie Drouin (klaver, akordion, klahvpillid)
Monica Jordan (sopran)
Christophe Roy (tšello)
Jean-Charles François (löökpillid)
Noëmi Schindler (viiul)

Kavas:
Georges Aperghis (s. 1945) – "Les Sept Crimes de l’Amour"
Camille Roy (s. 1934) – "Parmi l’Arbre"
John Cage (1912–1992) – "Aaria"
Age Hirv (s. 1973) – "Trois fragments du temps" (esiettekanne)
Paul Dessau (1894–1979) – "Guernica"
Bruno Giner (s. 1960) – "Parafraas Paul Dessau palast "Guernica""
Dominique Clément (s. 1959) – "Le Rire du Coq"
Jean-Pierre Drouet (s. 1935) – "Charme"
Helena Tulve (s. 1972) – "In a nakht fun yeridah"

1983. aastal asutatud ALEPH on paindliku koosseisuga solistide ansambel, mille liikmete hulgas on ka kaks heliloojat (Dominique Clément ja Jean-Charles Francois). Kõiki neid uuendusmeelseid muusikuid ühendab armastus instrumentaalteatri vastu ja soov rajada muusikamaailmas uusi teid. 
Alephi maailmaesiettekandes on kõlanud umbes 150 helitööd väga erineva loominguesteetikaga autoritelt nagu Philippe Boivin, Jean-Yves Bosseur,Vincent Bouchot, Pascale Criton, Bernard de Vienne, Olivier Dejours, Jean-Baptiste Devillers, Jean-Pierre Drouet, Fred Frith, Bruno Giner, James Giroudon, Vinko Globokar, Jean-Luc Hervé, Pierre-Alain Jaffrenou, José Manuel Lopez-Lopez, Dan Lustgarten, Drake Mabry, Robert Pascal, Marco-Antonio Perez-Ramirez, Ernest H. Papier, Jacques Rebotier, Diogène Rivas, Francois Rossé, Camille Roy, Pierre Strauch, Aurel Stroe, Fabien Téhéricsen, Horacio Vaggione ja Nicolas Vérin. Ansambli püsirepertuaaris on 20. sajandi olulised heliloojad Berio, Boulez, Bussotti, Cage, Grisey, Kagel, Kurtág, Lachenmann, Messiaen, Scelsi, Stockhausen, Xenakis ja Zimmermann.
Aleph on osalenud paljudes muusika- ja tantsuteatri projektides, sh "Weimar, échos et résonances" (2002), "Black Mountain College" (2002),"Le Voyage d'Ulysse" (2001), "Vinko Globokari portree" (1998), Jean-Pierre Drouet' "Vie de Famille" (1999), "Variétés de Printemps" (1996), "Attention à la marche, Hommage à John Cage" (1998) ja "La Veuve de Robespierre s'ennuie" (1999).

Teisipäev, 28. märts
16:30  Eesti Ajaloomuuseum (Pikk tn. 17, Tallinn)
            KONTSERT ALO PÕLDMÄE LOOMINGUÕPILASTE MUUSIKAST


Matis Leima (Saku Muusikakool 7. klass) – "Kolm külalist Lõunamerest"
Matis Leima – "Tagaajamine kõrbelinnas" 
Ksenia Zemskaja (G. Otsa nim. Tallinna Muusikakool, III kursus) – "Ida-Eesti tants"
Ksenia Zemskaja – "Edgar Allan Poe" 
Elen Sapas (G. Otsa nim. Tallinna Muusikakool, IV kursus) – "Mälestused Montmartre'ist" 
Maria Kõrvits (Tallinna Muusikakeskkool, 12. klass) – "Prelüüd ja postlüüd"
Maria Kõrvits – "Häälestus I ja II"
Evelin Seppar (Tallinna Muusikakeskkool, 12. klass) – "Valss"
Evelin Seppar – "Klaasist mere äärde" 
Maksim Štšura (Tallinna Muusikakeskkool, 10. klass) – Ballaad "Muutuste tuul 
Maksim Štšura – Sonaat-fantaasia

Kontsert on tasuta

Teisipäev, 28. märts
19:00 Eesti Draamateater (Pärnu mnt. 5, Tallinn)
           Peter Shaffer – “Must komöödia” (esietendus)

Lavastaja: Andrus Vaarik
Muusika: Aare Kruusimäe

Pilet 160.- (vt. ka Draamateatri soodustused)


Teisipäev, 28. märts
19:00  Kanuti Gildi SAAL (Pikk tn. 20, Tallinn)
            Kohtumine Helena Tulvega

 

Teisipäev, 28. märts
19:30  Kanuti Gildi SAAL (Pikk tn. 20, Tallinn)
            ENSEMBLE ALEPH (Prantsusmaa)

Dominique Clément (klarnetid)
Sylvie Drouin (klaver, akordion, klahvpillid)
Monica Jordan (sopran)
Christophe Roy (tšello)
Jean-Charles François (löökpillid)
Noëmi Schindler (viiul)

Kavas:
Georges Aperghis (s. 1945) – "Les Sept Crimes de l’Amour"
Camille Roy (s. 1934) – "Parmi l’Arbre"
John Cage (1912–1992) – "Aaria"
Age Hirv (s. 1973) – "Trois fragments du temps" (esiettekanne)
Paul Dessau (1894–1979) – "Guernica"
Bruno Giner (s. 1960) – "Parafraas Paul Dessau palast "Guernica""
Dominique Clément (s. 1959) – "Le Rire du Coq"
Jean-Pierre Drouet (s. 1935) – "Charme"
Helena Tulve (s. 1972) – "In a nakht fun yeridah"

Pilet: 100.-/35.-

Kolmapäev, 29. märts
17:00  Kadrioru loss (Weizenbergi 37, Tallinn)
            ÜLIÕPILASKONTSERT
            Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kompositsioonitudengite loomingut

Kavas:
Liis Jürgens (s. 1983) – "Pendel" (esiettekanne)
Mariliis Valkonen (s. 1981) – "Nausea" (esiettekanne)
Elo Masing (s. 1984) – Miniatuurtsükkel „Kunstnik” (esiettekanne)
Liisa Hirsch (s. 1984) – "Enne sõnu" (esiettekanne)
Juliana Kuklin (s. 1978) – "Keeristorm" (esietekanne)
Vsevolod Pozdejev (s. 1979) – Kaks pala tsüklist “Seitse kolmehäälset pala”
Kristo Matson (s. 1980) – "On tume ja nii sume öö..." (esiettekanne) 
Monika Mattiesen (s. 1966) – "Iga sajas sekund vahetab suunda" (esiettekanne)
Aile Alveus (s. 1986) – "G." (esiettekanne) 
Hideyuki Nishimura (s. 1976) – "Kevad ja Shura" (esiettekanne)
Jaak Sikk (s. 1985) – "Paavst ja koer" (esiettekanne) 

Kontsert on tasuta


Kolmapäev, 29. märts
19:00
   Tallinna Metodisti kirik (Narva mnt. 51)
             HELENA TULVE AUTORIKONTSERT

Kädy Plaas (sopran) 
Annika Ilus (sopran)
Riivo Kallasmaa (oboe) 
Ensemble Voces Musicales
Kammerkoor Voces Musicales
Dirigent Risto Joost

Kavas:
“Exodus”, “Phainomenon”, “Vie secrète”, “à travers”, “Reyah hadas’ala”
"silences / larmes" sopranile ja oboele (esiettekanne)

Pilet 100.-/35.-


Neljapäev, 30. märts
19:00 Tallinna Kunstihoone (Vabaduse väljak 6)
           ANSAMBEL U:

Kavas:
Lauri Kilpiö (s. 1974) – "Duo in a sonata form" 
Tauno Aints (s. 1975) –"1film" (esiettekanne)
Esa-Pekka Salonen (s. 1958) – "YTA I"
Märt-Matis Lill (s. 1975) – "Mu nuttev hääl on sügistuul" 
Cornelius Cardew (1936–1981) – "Tiger's mind"

Pilet 100.-/35.-


Reede, 31. märts
16:00  Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum (Müürivahe 12)
            KONTSERT HEINO ELLERI MUUSIKAPREEMIA LAUREAATIDE LOOMINGUST

Kavas: 
Heino Eller (1887–1970) – "Kodumaine viis" (Marko Martin, klaver)
Tõnu Kõrvits (s. 1969) – "Talve tee" (Olga Kulikova, klaver)
Märt-Matis Lill (s. 1975) – Sonaat soolotšellole (esiettekanne) (Aare Tammesalu)
Helena Tulve (s. 1972) – "...il neige" (Ene Nael, klavessiin; Kristi Mühling, kannel)
Galina Grigorjeva (s. 1962) – "Lament“ sooloflöödile (Neeme Punder)
Tõnis Kaumann (s. 1971) – "Ausgewählte Salonstücke" (Uus Tallinna Trio)
Timo Steiner (s. 1976) – "Lugu, mis muutus liblikaks" (Monika Mattiesen, flööt; Heli Reimann, saksofon)
Ülo Krigul (s. 1978) – "suite-case" (Mati Mikalai, klaver)

Pilet 35.-


Reede, 31. märts
19:00  Kultuuritehase Polymer Katlamaja (Põhja pst 27a, Tallinn)
            SULA

Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Solistid Mati Turi (tenor), Indrek Vau (trompet), Tommy Mansikka-Aho (didgeridoo)
Dirigent Paul Mägi

Kavas:
Helena Tulve (s. 1972) – “Sula”
Eino Tamberg (s. 1930) – Trompetikontsert nr. 2 (esiettekanne Eestis)
Ülo Krigul (s. 1978) – “JenZeits” (esiettekanne Eestis) 
Tõnis Kaumann (s. 1971) – “Stabat mater” (esiettekanne)


Pilet 100.-/60.-


Piletid müügil Eesti Kontserdi kassades ja Piletimaailma müügikohtades ning tund enne algust kontserdipaikades
Eesti Heliloojate Liidus müügil festivali pass hinnaga 390.-/190.- (NB! piiratud koguses)

EMIKi muusikapood

CD Ussisõnad
DVD Noorte laulu- ja tantsupidu 2017
CD Timeless Light
CD Wsewolod Pozdeyev

Kõrvits, Tõnu
Puudutus, fagotile
Grigorjeva, Galina
Kaks psalmi, segakoorile
Tally, Mirjam
Soe elu jäämäe jalamil, klarnetile ja klaverile
Seppar, Evelin
Time and the Bell (Aeg ja kirikukell), segakoorile