Visa Mastercard Verified by Visa Mastercard secure code
 
Netiraadio

7.–14. aprill 2005
Festivali kunstilised juhid Ülo Krigul ja Timo Steiner

Kolmapäev, 6. aprill
19:00   Vanemuise kontserdimaja (Vanemuise 6, Tartu)


CAMERATA SCOTLAND

Dirigent Christopher Adey (Šotimaa)
Solist Toomas Vavilov (klarnet)

Kavas:
Ludwig van Beethoven – Avamäng “Prometheus”
Arnold Schönberg – Kammersümfoonia nr. 2
Rene Eespere (s. 1953) – “In Dies” klarnetile ja kammerorkestrile 
                                        (orkestriversiooni esiettekanne)
Joseph Haydn – Sümfoonia nr. 103 Es duur, “Timpanipõrinaga”

Neljapäev, 7. aprill 
18:00   Estonia kontserdisaal (Estonia pst. 4, Tallinn)


CAMERATA SCOTLAND
Dirigent Christopher Adey (Šotimaa)
Solist Toomas Vavilov (klarnet)

Kavas:
Ludvig van Beethoven – Avamäng “Prometheus”
Arnold Schönberg – Kammersümfoonia nr. 2
Rene Eespere (s. 1953) – “In Dies” klarnetile ja kammerorkestrile 
                                        (orkestriversiooni esiettekanne)
Joseph Haydn – Sümfoonia nr. 103 Es duur, “Timpanipõrinaga” 

Neljapäev, 7. aprill 
20.30    Viru Keskus (Viru väljak 4, Tallinn)


AVA(tud)KONTSERT
Jaan Koha (1929–1993) – ballett "Kaubamaja" (1962)

Lavastaja: Eva Klemets  
Koreograafid: Triin Lilleorg, Kärt Tõnisson
Video: Kristel Elling, Taavi Aavik 
Esitajad: EMA Kõrgema Lavakunstikooli 22. lend 

Neljapäev, 7. aprill 
23:40   
Eesti Televisiooni kavas saade "Elus helid elus I" 
             (autor Timo Steiner, ETV 2005)


Reede, 8. aprill
9:55   
Tallinna Õismäe Humanitaargümnaasium


KODUMAINE VIIS
Eesti Muusika Infokeskuse kontserdisari tavakoolide õpilastele
Kontserti juhib René Eespere

Urmas Sisask – “Vaal”   
       Tuuli Vellend (klaver, Tallinna Muusikakooli 7. klass)
Eino Tamberg – “Rondo”
       Jaanika Tomingas (oboe, Tallinna Muusikakeskkooli 8. klass)
       Katrin Peitre (klaver)

Age Hirv – “Vikerkaar”
       Vladima Jeremjan (klaver, Tallinna Muusikakooli 3. klass)
       Daniil Tištšenko (klaver, Tallinna Muusikakooli 8. klass)
Raimond Valgre – “Läbi saju” 
       Mattias Lend (trompet, Tallinna Muusikakeskkooli 10. klass)
       Olav Ehala (klaver)

Tatjana Kozlova – “Kummituste maja” löökpilliansamblile (esiettekanne)
       Ivo Lain, Meelis Peitre, Sander Seero (Tallinna Muusikakooli õpilased)
       Aleksandra Anstal

Cyrillus Kreek – “Mu süda, ärka üles”
Riho Päts – “Rõõmulaul” tsüklist “Viis rahvalaulu lastekoorile” 
Veljo Tormis – “Külm” ja “Tuul” tsüklist “Etüüdid helilaadides” 
Heino Kaljuste – “Uhti-uhti-uhkesti”
Olav Ehala – “Kodulaul” filmist “Nukitsamees” 
       Lastekoor "Ellerhein", juhatab Anneli Mäeots

Reede, 8. aprill
13:05   Tallinna Jakob Westholmi Gümnaasium


KODUMAINE VIIS
Eesti Muusika Infokeskuse kontserdisari tavakoolide õpilastele
Kontserti juhib Olav Ehala

Urmas Sisask – “Vaal”   
       Tuuli Vellend (klaver, Tallinna Muusikakooli 7. klass)
Eino Tamberg – “Rondo”
       Jaanika Tomingas (oboe, Tallinna Muusikakeskkooli 8. klass)
       Katrin Peitre (klaver)

Age Hirv – “Vikerkaar”
       Vladima Jeremjan (klaver, Tallinna Muusikakooli 3. klass)
       Daniil Tištšenko (klaver, Tallinna Muusikakooli 8. klass)
Heino Eller – "Fantaasia" 
       Maarja Nuut (viiul, Tallinna Muusikakeskkooli 12. klass)
Raimond Valgre – “Läbi saju” 
       Mattias Lend (trompet, Tallinna Muusikakeskkooli 10. klass)
       Olav Ehala (klaver)


Cyrillus Kreek – “Mu süda, ärka üles”
Riho Päts – “Rõõmulaul” tsüklist “Viis rahvalaulu lastekoorile” 
Veljo Tormis – “Külm” ja “Tuul” tsüklist “Etüüdid helilaadides” 
Heino Kaljuste – “Uhti-uhti-uhkesti”
Olav Ehala – “Kodulaul” filmist “Nukitsamees” 
       Lastekoor "Ellerhein", juhatab Anneli Mäeots

Reede, 8. aprill
16:00   Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum (Müürivahe 12, Tallinn)


KODUMAISE VIISI KIIRGUSES
Kontsert Heino Elleri nimelise muusikapreemia laureaatide loomingust

Heino Eller (1887–1970) – "Hällilaul", "Põhja viis" ja "Muusikaline moment"
                                    (klaveripartii kitarrile seadnud Heiki Mätlik)
       Urmas Vulp (viiul) ja Heiki Mätlik (kitarr)
Arvo Pärt (s. 1935) – Sonatiin nr. 1 op. 1 (1958)
       Jaan Ots (klaver)
Timo Steiner (s. 1976) – "Kena on sind kuulata" 
       Laur Eensalu (vioola), Taavi Kull (klaver)
Märt-Matis Lill (s. 1975) – "Nägemus" (1999, esiettekanne)
       Andri Annus (viiul)
Mirjam Tally (s. 1976) – "Knocking" 
       Diana Kiivit (klaver)
Tõnu Kõrvits (s. 1969) – "Hümn" 
       Martti Raide (klaver)
Helena Tulve (s. 1972) – "Lendajad" 
       Monika Mattiesen ja Neeme Punder (flöödid)
Galina Grigorjeva (s. 1962) – "Recitativo accompagnato"
       Allar Kaasik (tšello)
Tõnis Kaumann (s. 1971) – Kolm etüüdi 
       Peep Lassmann (klaver)

 

Reede, 8. aprill
19:00    Estonia kontserdisaal (Estonia pst. 4, Tallinn)


ARVO PÄRDI AUTORIKONTSERT
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Tütarlastekoor “Ellerhein” 
Eesti Rahvusmeeskoor 
Dirigent Eri Klas
Solistid Silver Ainomäe (tšello), Marrit Gerretz-Traksmann (klaver) 

"Pro et contra" tšellole ja orkestrile 
"Credo" segakoorile ja orkestrile 
"Da pacem Domine" segakoorile ja orkestrile (versiooni maailmaesiettekanne)
"Lamentate" klaverile ja orkestrile

 

Laupäev, 9. aprill
12:00   Rahvusooper Estonia (Estonia pst. 4, Tallinn)

Tõnis Kaumanni lasteooper "Mina – Napoleon!"


Laupäev, 9. aprill
15:00   Eesti Muusikaakadeemia (Rävala pst. 16, Tallinn)

NOORED HELILOOJAD I
EMA üliõpilaste loomingukonkurss 

Raun Juurikas (s. 1982) – "Terrain control" 
Pille Kangur (s. 1966) – "Kolm impressiooni" 
Mariliis Valkonen (s. 1981) – "talsu iela" 
Veljo Värk (s. 1984) – "In confusion"
          Mati Mikalai (klaver)


Laupäev, 9. aprill
16:00   Eesti Muusikaakadeemia (Rävala pst. 16, Tallinn)


NOORED HELILOOJAD II
Kontsert Tallinna Muusikakeskkooli, G. Otsa nim Tallinna Muusikakooli ja  H. Elleri nim. Tartu Muusikakooli kompositsiooniõpilaste loomingust

Kavas:
Maria Kõrvits (Tallinna Muusikakeskkooli XI klass, õp. Alo Põldmäe)
       "Triett" tšellole, klaverile ja altsaksofonile 
              Joosep Kõrvits, Kristi Kapten ja Uku Kudu
      
 Sonatiin tšellole ja klaverile
              Joosep Kõrvits ja Kristi Kapten 
Evelin Seppar (Tallinna Muusikakeskkooli XI klass, õp. Alo Põldmäe) 
       Neli laulu sopranile ja klaverile
              Aurelia Eespere, Ilona Ernes, Evelin Seppar 
      
 "3" tšellole, altsaksofonile ja klaverile
              Joosep Kõrvits, Uku Kudu ja Evelin Seppar 
Ksenia Zemskaja (G. Otsa nim. Tallinna Muusikakool, õp. Alo Põldmäe)
       "Fantaasia"  klaverile
              Ksenia Zemskaja
Jelena Bessonova (H. Elleri nim. Tartu Muusikakool, I kursus)
       Kaks laulu sopranile ja klaverile
              Kristel Kurik ja Sille Voznesenski 
Risto Poikalainen (H. Elleri nim. Tartu Muusikakool, III kursus)
       Kolm pala flöödile ja klaverile
              Maria Krjukova ja Sille Voznesenski 
Marian Hiire (H. Elleri nim. Tartu Muusikakool, I kursus)
        Kaks klaveripala
               Einike Leppik


Laupäev, 9. aprill 
18:00    Õpetajate maja (Raekoja plats 14, Tallinn)


UUS MUUSIKA VANAS LINNAS I
Ansambel U:
Tarmo Johannes (flööt)
Meelis Vind (klarnet)
Merje Hallik (viiul)
Levi-Danel Mägila (tšello)
Vambola Krigul (löökpillid)
Taavi Kerikmäe (klaver, tšelesta)

Kavas:
Salvatore Sciarrino – "Lo sapzio inverso" 
Iannis Xenakis – "Charisma" 
Tatjana Kozlova (s. 1977) – "Circles" (2004, esiettekanne)
Henri Pousseur – "Icare apprenti"
Franco Donatoni – "Ciglio II"
Mari Vihmand (s. 1967) – "O edelestes Grün" (2004, esiettekanne)
Andres Lõo (s. 1978) – "Videopartituur ansamblile U:" (esiettekanne)

 

Laupäev, 9. aprill
18:45    
HELISEV VANALINN

Muusikaline jalutuskäik Tallinnas - Raekoja platsist mööda Viru tänavat Kinomajja Uuel tänaval


Laupäev, 9. aprill
19:00   Tartu ülikooli aula (Ülikooli 18, Tartu)


MEDITATSIOONID
EESTI FILHARMOONIA KAMMERKOOR 
Dirigent Paul Hillier

RASCH%u0112R SAXOPHONE QUARTET (USA)
Christine Rall (sopransaksofon)
Elliot Riley (altsaksofon)
Bruce Weinberger (tenorsaksofon)
Kenneth Coon (baritonsaksofon)

Kavas:
Liis Jürgens (s. 1983) – "Unelaul" (esiettekanne)
Tõnis Kaumann (s. 1971) – "Meditatsioon IV" (esiettekanne)
Age Hirv (s. 1973) – "Detail" (esiettekanne)
Galina Grigorjeva (s. 1962) – "in quattro quarti" (esiettekanne)
Erkki-Sven Tüür (s. 1959) – "Meditatio"

 

Laupäev, 9. aprill
19:15    Kinomaja (Uus 3, Tallinn)


UUS MUUSIKA VANAS LINNAS II
BOIL!
Kujundus: Kirke Kangro 
Videokunstnik: Daniel Doyle (Iirimaa)
Helire%u017Eii: Raul Aan

Riivo Kallasmaa (inglissarv)
Jandra Puusepp, Virgo Veldi, Helen Saarniit (saksofonid)
Karl Laanekask (kitarr)
Olga Voronova, Helen Normet (viiulid)
Ardo Västrik (tšello)
Jüri Lepp (kontrabass)

Kavas:
Malle Maltis (s. 1977) – "Jäälilled" (esiettekanne)
Ülo Krigul (s. 1978) – "Ajakeevitaja" (esiettekanne)
Tatjana Kozlova (s. 1977) – "Converting into steam" (esiettekanne)

 

Laupäev, 9. aprill 
21:00    
Stereo Lounge (Harju 6, Tallinn)


HELIPERFORMANCE “ÜHISKONDLIK LOOM”

KÜBERSTUUDIO
Monika Mattiesen (flöödid, elektroonika)
Jaak Sooäär (elektrikitarr)
Ardo Ran Varres (dramaatilised aktsioonid)
Tarvo Hanno Varres (video “Kollane”)
Margo Kõlar (helire%u017Eii)
DJ Peeter Vähi 

 

Pühapäev, 10. aprill 
16:00   Estonia kontserdisaal (Estonia pst. 4, Tallinn)


MEDITATSIOONID
EESTI FILHARMOONIA KAMMERKOOR 
Dirigent Paul Hillier

RASCH%u0112R SAXOPHONE QUARTET (USA)
Christine Rall (sopransaksofon)
Elliot Riley (altsaksofon)
Bruce Weinberger (tenorsaksofon)
Kenneth Coon (baritonsaksofon)

Kavas:
Liis Jürgens (s. 1983) – "Unelaul" (esiettekanne)
Tõnis Kaumann (s. 1971) – "Meditatsioon IV" (esiettekanne)
Age Hirv (s. 1973) – "Detail" (esiettekanne)
Galina Grigorjeva (s. 1962) – "in quattro quarti" (esiettekanne)
Erkki-Sven Tüür (s. 1959) – "Meditatio"

 

Pühapäev, 10. aprill 
19:30    Kanuti Gildi SAAL (Pikk 20, Tallinn)


NYYD ENSEMBLE

Kunstiline juht Olari Elts

Mihkel Peäske (altflööt)
Toomas Vavilov (klarnet)
Marrit Gerretz  (klaver)
Taavi Kerikmäe (klaver)
Harry Traksmann (viiul) 
Mikk Murdvee (vioola) 
Leho Karin (tšello)
Eve Kopli (sopran)

Kavas:
Thomas Larcher –  "Noodivihik" 
Galina Grigorjeva (s. 1962) – "Kompositsioon" 
Rein Laul (s. 1939) – "Viis albumilehte" 
Helena Tulve (s. 1972) – "ithaka" 
Laurence Crane – “Arvo Pärt” tsüklist “Estonia”
Heino Eller (1887–1970) – "Fantaasia" 
Arvo Pärt (s. 1935) – "Mozart-Adagio" 
Arvo Pärt – "Jõuluhällilaul"
Vladimir Tarnopolski  – "O, Pärt – Op Art" 

 

Pühapäev, 10. aprill 
23:40 
Eesti Televisiooni kavas saade "Elus helid elus II" (autor Timo Steiner, ETV 2005)


Esmaspäev, 11. aprill
9:50   Tallinna Lilleküla Gümnaasium


KODUMAINE VIIS
Eesti Muusika Infokeskuse kontserdisari tavakoolide õpilastele

Rudolf Tobias – “Tantsulugu” 
       Sofia Bergmann (klaver, Tallinna Muusikakooli 4. klass)
Hillar Kareva – “Eleegia” 
       Jane Põvvat (saksofon, Tallinna Muusikakeskkooli 11. klass)
       klaveril Helen Põldmäe
Tõnu Kõrvits – “Ariooso” süidist kahele kitarrile
       Triin Lemba (Nõmme Muusikakooli 7. klass)
       Mihkel Roolaid (Nõmme Muusikakooli 5. klass)
Lepo Sumera – Valss muusikast filmile “Kevadine kärbes”
       Eva-Maria Sumera (viiul, Tallinna Muusikakeskkooli 10. klass)
       klaveril Helen Põldmäe
René Eespere – “Protsess”
       Valter Soosalu (klaver, Tallinna Muusikakeskkooli 6. klass)

Veljo Tormis – Muusikat filmist “Kevade”
Jaan Rääts – I osa Kontserdist kammerorkestrile
Heino Eller – “Kodumaine viis”
       Tallinna Muusikakeskkooli keelpilliorkester, juhatab Toivo Peäske


Esmaspäev, 11. aprill
18:00    Eesti Muusikaakadeemia (Rävala pst. 16, Tallinn)


MAMMUTKONTSERT

Kavas:
Arvo Pärt – "Pardipoegade tants" klaverile
       Valter Soosalu 
Mari Vihmand (s. 1967) – "Labürint" kahele klaverile (esiettekanne)
       Mati Mikalai, Kai Ratassepp
Jaan Rääts (s. 1932) – Pala kahele trompetile (esiettekanne)
       Aarne Ots, Jaan Ots
Mirjam Tally (s. 1976) – "Sarvikud sõnelevad" kahele tšellole 
       Andreas Lend, Villu Vihermäe
Lauri Jõeleht (s. 1974) – "Concordia" kahele kitarrile (esiettekanne)
       Lauri Jõeleht, Kristo Käo
Aare Kruusimäe (s. 1972) – "Laava laul" löökpilliduole (esiettekanne)
       PaukenfEST Duo: Vambola Krigul, Anto Õnnis

Märt-Matis Lill (s. 1975) – "Kurb rõõm" (esiettekanne)
        Vahur-Paul Põldma ja Helvin Kaljula (näitlejad), Taniel Kirikal (kontratenor), 
        Atlan Karp (bariton), Risto Joost (kontratenor), Robert Staak (lauto), 
       Anto Õnnis (lööpillid), Andreas Arder (kontrabass), lavastaja Ardo Ran Varres

Tõnis Kaumann (s. 1971) – "Mi lagnerò tacendo" (esiettekanne)
Mart Siimer (s. 1967) / Erki Pehk – "Hetk voolavast ajakangast" (esiettekanne) 
Pille Kangur (s. 1966) – "Ka üleval on külm" (esiettekanne)
Olav Ehala (s. 1950) – "Vaikuse laul" 
       Voces Musicalese sekstett Risto Joosti juhtimisel: 
       Kaia Urb (sopran), Kädy Plaas (sopran), Teele Jõks (alt), 
       David Puderbaugh (tenor), Tõnis Kaumann (bariton), Aarne Talvik (bass)

Peeter Vähi (s. 1955) – "Wrong username or password!" (esiettekanne)
Age Hirv (s. 1973) – "Sanguine" (esiettekanne)
Mihkel Kerem (s. 1981) – "Viis päeva detsembrist" (esiettekanne)
        Ivo Lille (saksofon), Jorma Toots (klaver)

Arvo Pärt (s. 1935) – "Passacaglia" 
        Andres Kaljuste (viiul), Mihkel Poll (klaver)
Toivo Tulev (s. 1958) – "Leave, alas, this tormenting" (esiettekanne)
        Kädy Plaas (sopran), 
        Paukenfest Trio: Vambola Krigul, Anto Õnnis, Madis Metsamart


Teisipäev, 12. aprill 
18:00    Eesti Muusikaakadeemia (Rävala pst. 16, Tallinn)


ÜLIÕPILASKONTSERT

Mariliis Valkonen (s. 1981) – "The detective" 
       Tui Hirv (sopran), Annika Ilus (sopran), Karin Salumäe (metsosopran), 
       Aleksandra Anstal (löökpillid)
Kristo Matson (s. 1980) – "Meditatsioon" 
       Andreas Aben  (klarnet)
Indrek Liit (s. 1983) – "Studium" 
       Liisi Kedik (viiul), Kaia Muttik (viiul), Andreas Lend (tšello),
       Andres Kungla (kontrabass), Aivi Tilk (akordion), 
       Diana Kiivit (klaver), Petri Piiparinen (löökpillid)
Elo Masing (s. 1984) – "Suletud uks" 
       Nils Rõõmussaar (oboe)
Hideyuki Nishimura (s. 1976) – "Higan-zakura (Prunus subhirtella)"
       Monika Mattiesen (altflööt). Liis Jürgens (harf), 
       Aleksandra Anstal, Petri Piiparinen, Martin Sildos (löökpillid)
Mait Jüriado (s. 1983) – "Muutus-Muutumatus" 
       Andreas Aben (klarnet), Rene Sepalaan (fagott), Aleksandra Anstal (vibrafon), 
       Hanna-Liis Nahkur (viiul), Joosep Kõrvits (tšello)
Kaido Suss (s. 1963) – "Mäng 29 aastat hiljem"
       ERSO puhkpillikvintett


Teisipäev, 12. aprill
23:35 Eesti Televisioonis saade "Elus helid elus III" (autor Timo Steiner, ETV 2005)

Kolmapäev, 13. aprill 
18:00   Rahvusooper Estonia talveaed (Estonia pst. 4, Tallinn)


EINO TAMBERGI AUTORIKONTSERT 

REVAL ENSEMBLE
Helen Lokuta (sopran)
Neeme Punder (flööt)
Toomas Vavilov (klarnet)
Aare Tammesalu (tšello)
Lea Leiten (klaver)
Taavi Tampuu (bariton)

Kammerkoori Voces Musicales naisrühm
Dirigent Toomas Vavilov

Kavas:
"Prelüüd ja metamorfoos" op. 38 
"Tuul viib õilmelt lehe ära" ja "Aknast välja vahin ma" tsüklist “Viis romanssi Sandor Petöfi sõnadele” op. 4
"Dialoogid" op. 125 (esiettekanne)
Klaverikvartett op. 107 
"Kolm lihtsat laulu Viivi Luige luulele" op. 76 
"Armastuse antoloogia" op. 118 (esiettekanne)

 

Neljapäev, 14. aprill
10:00    
Tallinna 37. Keskkool
13:10    Jüri Gümnaasium


KODUMAINE VIIS

Eesti Muusika Infokeskuse kontserdisari tavakoolide õpilastele

Heino Eller – “Kodumaine viis”
       Taavi Kull (klaver, Eesti Muusikaakadeemia I kursus)
Artur Lemba – “Armastuse poeem”
       Madis Jürgens (viiul, Tallinna Muusikakeskkooli 9. klass)
       klaveril Helen Põldmäe
Rudolf Tobias – “Tantsulugu”
       Sofia Bergmann (klaver, Tallinna Muusikakooli 4. klass)
Hillar Kareva – “Eleegia” 
       Jane Põvvat (saksofon, Tallinna Muusikakeskkooli 11. klass)
       klaveril Helen Põldmäe
Tõnu Kõrvits – “Ariooso” süidist kahele kitarrile
       Triin Lemba (Nõmme Muusikakooli 7. klass)
       Mihkel Roolaid (Nõmme Muusikakooli 5. klass)
Raimond Valgre – “Läbi saju”
       Mattias Lend (trompet, Tallinna Muusikakeskkooli 10. klass)
       klaveril Olav Ehala

Cyrillus Kreek – “Mu süda, ärka üles”
Riho Päts – “Rõõmulaul” tsüklist “Viis rahvalaulu lastekoorile” 
Veljo Tormis – “Külm”, “Tuul” ja “Vihm” tsüklist “Etüüdid helilaadides” 
Heino Kaljuste – “Uhti-uhti-uhkesti”
Olav Ehala – “Kodulaul” filmist “Nukitsamees”
       Lastekoor "Ellerhein", juhatab Anneli Mäeots

Neljapäev, 14. aprill 
19:00
   Metodisti kirik (Narva mnt. 51, Tallinn)


LÕPPKONTSERT

Virgo Veldi (saksofon)
Vambola Krigul (löökpillid)
Mihkel Poll (klaver)
Andres Kaljuste (viiul)
Tallinna Kammerorkester 
Dirigent Lauri Sirp

Kavas:
Tõnu Kõrvits (s. 1969) – "... neis aedades" (esiettekanne)
Margo Kõlar (s. 1961) – "Loojang" (esiettekanne)
Kristjan Kõrver (s. 1976) – "co" (esiettekanne)
Timo Steiner (s. 1976) – "Aga pilved tulevad vahele, ei näe täpselt…"

EMIKi muusikapood

CD Wsewolod Pozdeyev
CD Heino Eller. Complete Piano Music. Volume Five
CD Tõnu Kõrvits. Moorland elegies
CD Galina Grigorjeva. Nature morte

Kõrvits, Tõnu
Puudutus, fagotile
Grigorjeva, Galina
Kaks psalmi, segakoorile
Tally, Mirjam
Soe elu jäämäe jalamil, klarnetile ja klaverile
Seppar, Evelin
Time and the Bell (Aeg ja kirikukell), segakoorile