Visa Mastercard Verified by Visa Mastercard secure code
 
Netiraadio
 • Eesti muusika esileedi Ester Mägi tähistab tänavu 95. sünnipäeva

  06.01.2017
  10. jaanuaril kell 19 toimub Niguliste kirikus helilooja Ester Mägi 95. aasta juubelile pühendatud kontsert. Ester Mägi peenekoelist muusikat on imetletud ja armastatud nii Eestis kui kaugemal. Tema tähtsus seisneb armastuses rahvaviiside vastu, mida ta ka ise kogumas käis, ning Eesti rahvalaulude kasutamises oma loomingus.

  „Ester Mägi on eesti sõjajärgse nüüdismuusika säravamaid ja isikupärasemaid esindajaid. Tema looming on suutnud juba rohkete aastakümnete jooksul kaasa haarata ja vaimustada rohkeid kuulajaid läbi peenekoelise kõlavärvitaju, reljeefse kujundimaailma ning rahvalaulu ja nüüdismuusika ülimalt omanäolise sümbioosi,“ kommenteerib Eesti Heliloojate Liidu esimees ja helilooja Märt-Matis Lill juubilari loomingu olulisust.

    Ester Mägi
    Foto: Kaupo Kikkas


   

  Tunniajasel kontserdil esinevad Eesti Interpreetide Liidu liikmed Helen Lokuta, Mati Turi, Martti Raide, Urmas Vulp, Aare Tammesalu, Andres Uibo, Peep Lassmann ning Keelpillikvartett Prezioso ja Estonia Seltsi Segakoor Heli Jürgensoni dirigeerimisel. Esitamisele tuleb nii koori- kui instrumentaalmuusikat, teiste hulgas on kontserdikavas näiteks „Vesper“, „Lapimaa joiud“, „Siin mu rõõmumaa“, „Hommik Tehumardil“ aga ka mitmed teised Ester Mägi teosed.

  Kontserti korraldab Eesti Interpreetide Liit koostöös Eesti Heliloojate Liidu ja Eesti Kooriühinguga.

  Vaata lisa: www.interpreet.ee

EMIKi muusikapood

CD Wsewolod Pozdeyev
CD Heino Eller. Complete Piano Music. Volume Five
CD Tõnu Kõrvits. Moorland elegies
CD Galina Grigorjeva. Nature morte

Kõrvits, Tõnu
Puudutus, fagotile
Grigorjeva, Galina
Kaks psalmi, segakoorile
Tally, Mirjam
Soe elu jäämäe jalamil, klarnetile ja klaverile
Seppar, Evelin
Time and the Bell (Aeg ja kirikukell), segakoorile