Muusikauudised

Rahvusooper Estonia uueks loominguliseks juhiks saab Arvo Volmer


Arvo Volmer. Foto: Kaupo Kikkas

30. mail toimunud Rahvusooper Estonia nõukogu koosolekul kinnitati Rahvusooper Estonia teatri uueks loominguliseks juhiks ja peadirigendiks Arvo Volmer.

„Me peame esmalt leidma need klassikalised teosed, mille saaks võtta repertuaari. Need peaksid olema tükid, mis meie publikule on värsked kuid mitte tundmatud. Nende seas võiks olla väga hästi teostatud Verdi samuti ka Puccini ja ka Tšaikovski,” sõnas sügisest Rahvusooper Estonia loomingulise juhina alustav Arvo Volmer, lisades, et Estonia teatri kunstiline tase on hetkel väga hea.

Arvo Volmer on üks silmapaistvamaid Eesti dirigente, keda teatakse ja hinnatakse maailma paljudel kontserdilavadel ning muusikateatrites. Volmer on maailmas tunnustust leidnud Sibeliuse loomingu suurepärase tõlgendajana, samavõrd hinnatud on ka tema vene heliloojate loomingu ning nüüdismuusika esitused. Oma dirigendikarjääri alustas Arvo Volmer 1985. aastal Estonia teatris. Alates 1987. aastast oli ta samaaegselt seotud ka Eesti Riikliku Sümfooniaorkestriga, mille peadirigent ja kunstiline juht ta oli aastail 1993–2001. Aastatel 2004–2012 oli Volmer Rahvusooper Estonia loominguline juht ja peadirigent ning aastast 2004 on ta tegutsenud paralleelselt ka Adelaide’i Sümfooniaorkestri kunstilise juhi ja peadirigendina. Lisaks on Volmer aktiivselt tegev ka Moskva Suures Teatris, Soome Rahvusooperis, Norra Rahvusooperis, Rootsi Kuninglikus Ooperis, Sydney Ooperiteatris jm.

Estonia nõukogu esimees on Arne Mikk, aseesimees on Ivari Ilja, nõukogusse kuuluvad ka Tarvi Sits, Mart Laidmets, Kaie Koskaru-Nelk, Riina Viiding, René Eespere, Mart Mikk, Urve Tiidus, Enn Eesmaa ning Helle-Moonika Helme.

Vaata ka: Rahvusooper Estonia

Tagasi