Patrik Sebastian Unt
- Orkestriteosed
- Teosed sooloinstrumendile/sooloinstrumentidele ja orkestrile
- Ansambliteosed
- Teosed sooloinstrumendile
- Vokaal- ja koorimuusika
- Lastemuusika
- Orkestratsioonid ja seaded
ORKESTRITEOSED
Teosed kammerorkestrile
-
Kevadine valssRapla Muusikakooli 50. sünnipäevaks
2021
4'
sümfoniettorkester: 2010, pikolo, 2 altsaksofoni, 1200, timpanid, löökpillid (tam-tam, clash cymbals), vibrafon, klaver, keelpillid
Esiettekanne: Rapla Muusikakooli sümfooniaorkester, dirigent Jandra Puusepp; 20.05.2022, Rapla Kultuurikeskus
Tellija: Rapla Muusikakool
-
Sümfoniett2017
4'
sümfoniettorkester: 2110, sopransaksofon, 2 altsaksofoni, 1100, klaver, I ja II viiulid, tšellod
Esiettekanne: Rapla Muusikakooli sümfoniettorkester, dirigent Jandra Puusepp; 19.05.2017, Rapla Kultuurikeskus
-
Kevade tärkamine2014
2'
sümfoniettorkester: 2000, altsaksofon, baritonsaksofon, 0200, tamburiin, I, II ja III viiulid, tšellod
Esiettekanne: Rapla Muusikakooli sümfoniettorkester, dirigent Jandra Puusepp; 27.05.2014, Rapla Kultuurikeskus
Teosed puhkpilliorkestrile
-
Alpide õhtuhämaruses2019
8'
puhkpilliorkester: pikoloflööt, 2 flööti, oboe, 3 klarnetit, fagott, 2 altsaksofoni, 2 tenorsaksofoni, 4 metsasarve, 4 trompetit, 3 trombooni, bariton (eufoonium), basstromboon, 2 tuubat, kontrabass, timpanid, löökpillid (tam-tam, bassdrumm, vibrafon, torukellad)
-
Lissaboni linnatänavad2018
3'
puhkpilliorkester
Esiettekanne: Rapla Maakonna Noorte Puhkpilliorkester, dirigent Patrik Sebastian Unt; 30.03.2019, Rapla Kultuurikeskus
TEOSED SOOLOINSTRUMENDILE/SOOLOINSTRUMENTIDELE JA ORKESTRILE
Teosed trompetile ja orkestrile
Teosed klaverile ja orkestrile
ANSAMBLITEOSED
-
Jõuluvaikus2014
käsikellade ansambel
-
Koidukumast tähtedeni1. Hommik
2. Päikesetõus
3. Üleskeeratav kloun
4. Keskpäev
5. Kägu
6. Söögiaeg
7. Vihmasadu
8. Torm
9. Metsamajake
10. Ookeani võlud
11. Päikese nutt
12. Õhtu
13. Kuu
14. Tähed öövalguses
2014
käsikellade ansambel (ulatus C4-C7)
-
Öösel metsas2013
käsikellade ansambel
Duod
-
Windy Flowers2016
3'
viiul, klaver
-
Lille valss2015
2'
flööt, klaver
Esiettekanne: Patrik Sebastian Unt (klaver), Kert Vahtre (flööt); 5.04.2017, Rapla Ühisgümnaasiumi aula
-
Romanss2015
2'
viiul, klaver
Esiettekanne: Patrik Sebastian Unt (klaver), Marleen Tilga (viiul); 5.04.2017, Rapla Ühisgümnaasiumi aula
-
Saksa mäestikud2015
2'
tromboon, klaver
-
Vesi2015
2'
altsaksofon, klaver
-
Parterre2014
2'
viiul, klaver
-
Pilveke ja päike2014
2'
altsaksofon, klaver
-
Raagus puud2014
2'
viiul, klaver
-
Sonatiino altsaksofonile ja klaverile2014
4'
altsaksofon, klaver
Esiettekanne: Patrik Sebastian Unt (saksofon), Kristi Hinsberg (klaver); 5.04.2017, Rapla Ühisgümnaasiumi aula
-
Suvepäev2014
2'
trompet, klaver
Esiettekanne: Patrik Sebastian Unt (klaver), Tuudur Tilk (trompet); 05.04.2017, Rapla Ühisgümnaasiumi aula
-
Öö teatris2013
4'
altsaksofon, klaver
Esiettekanne: Patrik Sebastian Unt (saksofon), Kristi Hinsberg (klaver); 5.04.2017, Rapla Ühisgümnaasiumi aula
-
Aeg2011
1'
flööt, klaver
Esiettekanne: Patrik Sebastian Unt (klaver), Kert Vahtre (flööt); 5.04.2017, Rapla Ühisgümnaasiumi aula
Triod
-
Fragmentation2022
4'
flööt, fagott, klaver
Esiettekanne: Maria Jönsson (flööt), Stefan Heinrich Kerstan (fagott), Jorma Toots (klaver); 17.04.2022, Eesti Muusika Päevad 2022 konkursi "Noor helilooja 2022" lõppkontsert Heino Elleri Muusikakooli Tubina saalis
Kvartetid
-
Pacific Ocean2015
2'
saksofonikvartett
-
Ladina-Ameerika ja Hispaania võlud2014
3'
saksofonikvartett
-
Mäed ja orud2013
4'
saksofonikvartett
Esiettekanne: Rauno Raat (sopransaksofon), Patrik Sebastian Unt (altsaksofon), Jandra Puusepp (tenorsaksofon), Ursel Tilk (baritonsaksofon); 15.02.2014, Rapla Ühisgümnaasiumi aula (vabariikliku muusikaolümpiaadi maakondlik voor)
Kvintetid
-
Serenaad keelpillikvartetile ja klavessiinile2016
3'
klavessiin, keelpillikvartett
Esiettekanne: Maiken Mikk (viiul), Eliisabeth Rajasalu (viiul), Ly Lääne (vioola), Paul-Gunnar Loorand (tšello), Patrik Sebastian Unt (klavessiin); 11.03.2016, Rapla Ühisgümnaasiumi aula (vabariikliku muusikaolümpiaadi maakondlik voor)
TEOSED SOOLOINSTRUMENDILE
Teosed flöödile
-
Typhlochactas mitchelli2020
2'30''
flööt
Esiettekanne: Marion Strandberg (flööt); 12.09.2020, Tubina saal, Heino Elleri Muusikakool, konkursi „Noor helilooja“ 2020 finaalkontsert
Levitaja: EMIK PSU 014
-
8 etüüdi flöödile2013
flööt
Teosed klaverile
-
Fuuga e-moll2019
2'
klaver
-
Étude romantique2015
5'
klaver
Esiettekanne: Patrik Sebastian Unt (klaver); 15.04.2016, Rapla Kultuurikeskus, Raplamaa VI klaveriõpilaste festival „Noor pianist 2016“
-
Etüüd f-moll2015
2'
klaver
-
Mägi2015
2'
klaver
-
Polonees cis-moll2015
2'
klaver
-
Talvemeeleolu2015
2'
klaver
-
Viimased minutid enne homset2015
2'
klaver
-
Lahkumine2014
2'
klaver
-
Glowing Pearl2013
1'
klaver
-
Kevade lõhnalised tuuled2013
1'
klaver
-
Lehed langemas külmas sügistuules2013
1'
klaver
-
Katk2012
2'
klaver
Teosed akordionile
-
2023
8'
akordion
Esiettekanne: Henri Zibo (akordion); 26.10.2023, Viimsi Artium, ACCORDIONF[est]
Tellija: ACCORDIONF[est]
-
Samba de Tartaruga Marinha2019
3'
akordion
Esiettekanne: Henri Zibo (akordion); 11.05.2019, Eesti Heliloojate Liidu maja saal, konkrusi "Noor Helilooja 2019" finaalkontsert
Levitaja: EMIK PSU 015
VOKAAL- JA KOORIMUUSIKA
Teosed koorile, (solisti(de)le) ja orkestrile
-
DannebrogTähistamaks Taani kuninganna Margrethe II külastust Taani lipu Dannebrogi 800., Eesti lipu 135. ja Eesti Vabariigi 100. aastapäeva puhul
2019
3'
koor või solist, puhkpilliorkester: pikoloflööt, 2 flööti, 2 oboed, 3 klarnetit, 2 fagotti, 2 altsaksofoni, 2 tenorsaksofoni, 4 metsasarve, 4 trompetit, 3 trombooni, 2 baritoni (eufoonium), 2 tuubat, kontrabass, timpanid, löökpillid (clash cymbals, suspended cymbal)
Tekst: Patrik Sebastian Unt (inspireeritud Dannebrogi legendist), ladinakeelne tõlge Anne Lill
Esiettekanne: Eesti Politsei- ja Piirivalveorkester, Kopenhaageni Politseiorkester, Veronika Portsmuthi Kooriakadeemia Kontsertkoor, Vanalinna Hariduskolleegiumi Lastevanemate Koor, Rocca al Mare Segakoor, Tallinna Lennujaama Segakoor, Kopenhaageni Kantaadikoor, Kopenhaageni Poistekoor, dirigent Veronika Portsmuth; 15.06.2019, Vabaduse väljak, Tallinn
Tellija: Riigikantselei
Teosed segakoorile ja instrumendile (instrumentidele)
-
Öö2021
5'
segakoor, saksofonikvartett
Tekst: Kersti Merilaas
Esiettekanne: Luuska lauluühing, vokaalkammeransambel Vox pUNT, saksofonikvartett Quattro Quarti, dirigent Patrik Sebastian Unt; 14.11.2021, Tartu Ülikooli muuseumi Valge saal
Levitaja: EMIK PSU 022
Teosed mudilaskoorile ja instrumendile (instrumentidele)
-
Mere värvid2020
5'
mudilaskoor, klaver
Tekst: Ilmar Trull
Esiettekanne: ETV mudilaskoor, Aare Külama (klaver), dirigent Silja Uhs; 7.11.2020, Tallinna Metodisti kirik
Tellija: Eesti Kooriühing
Levitaja: EMIK PSU 017
Teosed poistekoorile ja instrumendile (instrumentidele)
Teosed hääl(t)ele ja orkestrile
-
DannebrogTähistamaks Taani kuninganna Margrethe II külastust Taani lipu Dannebrogi 800., Eesti lipu 135. ja Eesti Vabariigi 100. aastapäeva puhul
2019
3'
koor või solist, puhkpilliorkester: pikoloflööt, 2 flööti, 2 oboed, 3 klarnetit, 2 fagotti, 2 altsaksofoni, 2 tenorsaksofoni, 4 metsasarve, 4 trompetit, 3 trombooni, 2 baritoni (eufoonium), 2 tuubat, kontrabass, timpanid, löökpillid (clash cymbals, suspended cymbal)
Tekst: Patrik Sebastian Unt (inspireeritud Dannebrogi legendist), ladinakeelne tõlge Anne Lill
Esiettekanne: Eesti Politsei- ja Piirivalveorkester, Kopenhaageni Politseiorkester, Veronika Portsmuthi Kooriakadeemia Kontsertkoor, Vanalinna Hariduskolleegiumi Lastevanemate Koor, Rocca al Mare Segakoor, Tallinna Lennujaama Segakoor, Kopenhaageni Kantaadikoor, Kopenhaageni Poistekoor, dirigent Veronika Portsmuth; 15.06.2019, Vabaduse väljak, Tallinn
Tellija: Riigikantselei
Teosed hääl(te)ele ja klaverile
-
Iseenda vari2015
3'
2 häält, klaver
Tekst: Markus Bachmann
Esiettekanne: Patrik Sebastian Unt (klaver ja laul) ja Markus Bachmann (kitarr ja laul); 23.05.2015, Paide Kultuurikeskus, konkurss „Südamelaul 2015“
-
Meie kodu, Raplamaa2013
2'
hääl, klaver
Tekst: Markus Bachmann
Esiettekanne: Mitte-Riinimanda noortekoor, dirigent Urve Uusberg, Patrik Sebastian Unt (klaver); 5.10.2013, Rapla Kultuurikeskus, konkurss "Rapla laul"
Teosed segakoorile a cappella
-
Kolm eestirootsi rahvakoraali seadet segakoorile1. Den signade dag
2. I himmelen
3. Den blomstertid nu kommer
2022
6'
segakoor
Esiettekanne: Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia koor, dirigent Eleri-Kristel Kuimet; 29.05.2022, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia suur saal
Levitaja: EMIK PSU 026
-
Järv leegib eha paistelSeade 2018. aasta samanimelisest naiskoorilaulust
2021
3'
segakoor
Tekst: Anna Haava
Esiettekanne: Vokaalkammeransambel Vox pUNT, dirigent Patrik Sebastian Unt; 24.05.2022, Mustpeade maja valge saal
Levitaja: EMIK PSU 025
-
Sinihõll2021
3'
segakoor
Tekst: Erni Hiir
Esiettekanne: Vokaalkammeransambel Vox pUNT, dirigent Patrik Sebastian Unt; 24.05.2022, Mustpeade maja valge saal
Levitaja: EMIK PSU 024
-
Ballett lumelViisi idee Ants Lusti, seade segakoorile Patrik Sebastian Unt
2020
5'
segakoor, klaaspokaalid
Tekst: Ants Lusti
-
Rõõm2020
4'
segakoor
Tekst: August Sang
Esiettekanne: Segakoor Vox Populi, dirigent Gelli Melzar; 20.04.2022, Tallinna Muusikakeskkooli aula
CD "Oma laul", Eesti Noorte Segakoor (2023); Eesti Noorte Segakoor, dirigent Silja Uhs
Levitaja: EMIK PSU 023
-
Suviöö2020
2'
segakoor
Tekst: Marie Under
Esiettekanne: Eesti Noorte Segakoor, dirigent Silja Uhs; 18.07.2021, Reigi kirik, Hiiumaa
Levitaja: EMIK PSU 019
-
ÖöLuuska lauluühingu 10. sünnipäevaks
2020
3'
segakoor
Tekst: Debora Vaarandi
Esiettekanne: Luuska lauluühing, vokaalkammeransambel Vox pUNT, dirigent Patrik Sebastian Unt; 14.11.2021, Tartu Ülikooli muuseumi Valge saal
Levitaja: EMIK PSU 020
-
Nüüd õhtu on2018
3'
segakoor
Tekst: Kersti Merilaas
Esiettekanne: Veronika Portsmuthi Kooriakadeemia Vokaalgrupp RING, dirigent Veronika Portsmuth; 17.03.2018, vabariiklik muusikaolümpiaad, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia
Levitaja: EMIK PSU 011
-
Christmas Joys2016
2'
segakoor
Tekst: Joanna Fuchs
Esiettekanne: Rapla maakonna noortekollektiivid (Riinimanda kooristuudio koorid, Thea Paluoja laulustuudio koorid, Rapla Vesiroosi gümnaasiumi noortekoor), dirigent Patrik Sebastian Unt; 21.12.2016, Rapla kirik
Levitaja: EMIK PSU 004
-
Pühendusega Riinimandale ja Kirsti Villardile
2016
7'
segakoor
Tekst: sõnadeta
Levitaja: EMIK PSU 010
-
Caroling, Caroling2015
2'
segakoor
Tekst: Natalie Cole
Esiettekanne: Rapla maakonna noortekollektiivid (Riinimanda kooristuudio koorid, Thea Paluoja laulustuudio koorid, Rapla Vesiroosi gümnaasiumi noortekoor), dirigent Patrik Sebastian Unt; 16.12.2015, Rapla kirik
Levitaja: EMIK PSU 003
-
Sügisene kodu2015
3'
segakoor
Tekst: Juhan Liiv
-
2014
2'30''
segakoor
Tekst: Kristiina Ehin
Esiettekanne: Tartu Ülikooli Kammerkoor, dirigent Triin Koch; 27.05.2017; Eesti Rahva Muuseum, Tärkava helilooja programmi galakontsert "Sahtlist saali"
Levitaja: EMIK PSU 001
-
Ma lille sideme võtaks…2013
2'
segakoor
Tekst: Juhan Liiv
Esiettekanne: Mitte-Riinimanda noortekoor, dirigent Urve Uusberg; 14.02.2018, Kehtna Mõis
Teosed naiskoorile a cappella
-
Me täna kaugele ei lähePühendatud Triin Kochile
2020
3'
naiskoor
Tekst: Heli-Illipe Sootak
Esiettekanne: Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor, dirigent Triin Koch; 19.06.2021, Triin Kochi kooride laulupäev „Sinise taeva all“, Sulbi laululava
-
Pühendatud Tartu Ülikooli Akadeemilise Naiskoori 75. sünnipäevaks
2019
4'
naiskoor
Tekst: Taili Vahesaar
Esiettekanne: Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor, dirigent Triin Koch; 24.10.2021, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Suur saal
Tellija: Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor
-
Järv leegib eha paistel2018
3'
naiskoor
Tekst: Anna Haava
Esiettekanne: Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor, dirigent Triin Koch; 14.04.2019, Tartu Ülikooli Aula
CD „New Estonian Choral Music“, Estonian Music Information Centre (2021); Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor, dirigent Triin Koch
Levitaja: EMIK PSU 006
-
SünnipäevalaulPühendatud naiskoor Astra kauaaegsele dirigendile Marju Plamusele
2018
1'
naiskoor
Tekst: Patrik Sebastian Unt
Esiettekanne: Naiskoor Astra, Segakoor Siller, dirigent Patrik Sebastian Unt; 07.04.2018, Balderi saal, Helsingi
-
Kevade kutsePühendatud naiskoorile Astra
2017
2'
naiskoor
Tekst: Karl Eduard Sööt
Esiettekanne: Naiskoor Astra, dirigent Patrik Sebastian Unt; 23.02.2017, Ruila mõis
Levitaja: EMIK PSU 007
Teosed meeskoorile a cappella
LASTEMUUSIKA
Lastelaulud
-
Kummaline väikseke2020
2'
2 häält, saade
Tekst: Taili Vahesaar
Esiettekanne: Kendra Piirimets, Elisabet Ööpik, saatebänd: Urmas Lattikas (klahvpillid), Reigo Ahven (löökpillid), Paul Daniel (kitarr), Raul Vaigla (basskitarr); 20.09.2020, Mooste folgikoda
-
Kõnelemise laul2020
2'
2 häält, saade
Tekst: Sulev Oll
Esiettekanne: Kendra Piirimets, Elisabet Ööpik, saatebänd: Urmas Lattikas (klahvpillid), Reigo Ahven (löökpillid), Paul Daniel (kitarr), Raul Vaigla (basskitarr); 20.09.2020, Mooste folgikoda
CD „Lasterikkuse võlumaailm“, Eesti Lasterikaste Perede Liit (2022); Kendra Piirimets, Elisabet Ööpik, saatebänd: Urmas Lattikas (klahvpillid), Reigo Ahven (löökpillid), Paul Daniel (kitarr), Raul Vaigla (basskitarr)
-
Vihmal on ilus hääl2020
2'
2 häält, saade
Tekst: Jaan Kaplinski
Esiettekanne: Kendra Piirimets, Elisabet Ööpik, saatebänd: Urmas Lattikas (klahvpillid), Reigo Ahven (löökpillid), Paul Daniel (kitarr), Raul Vaigla (basskitarr); 20.09.2020, Mooste folgikoda
ORKESTRATSIOONID JA SEADED
-
3 kõlli J. Zeigeri "Kuljus" teemadelLoodud TTÜ tantsuansambli Kuljus 70. juubelikontserdiks
2019
2'
vokaalansambel (SSSAATB)
Esiettekanne: Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli vokaalansambel; 2.11.2019, Alexela kontserdimaja, Tallinn, Tallinna Tehnikaülikooli rahvatantsuansambli Kuljus juubelikontsert "Kaheksakand"
-
Fly on the Wings of LoveSeade Jorgen Olseni laulust (Eurovisioni võidulugu aastal 2000), loodud „Dannebrog 800 ja Eesti lipp 135“ perepäevaks Taani kuninganna külastuse raames
2019
3'
koor, puhkpilliorkester: pikoloflööt, 2 flööti, oboe, 3 klarnetit, fagott, 2 altsaksofoni, 2 tenorsaksofoni, 4 metsasarve, 3 trompetit, 3 trombooni, bariton (eufoonium), 2 tuubat, kontrabass, timpanid, bongod, drum set
Tekst: Jorgen Olsen
Esiettekanne: Eesti Politsei- ja Piirivalveorkester, Kopenhaageni Politseiorkester, Veronika Portsmuthi Kooriakadeemia Kontsertkoor, Vanalinna Hariduskolleegiumi Lastevanemate Koor, Rocca al Mare Segakoor, Tallinna Lennujaama Segakoor, Kopenhaageni Kantaadikoor, Kopenhaageni Poistekoor, dirigent Veronika Portsmuth, 15.06.2019; Vabaduse väljak, Tallinn
-
Me oleme lendaval saarelSeade Gennadi Tanieli ja Jaan Krossi laulust Vokaalansamblile RING
2018
4'
vokaalansambel
-
Mu Eesti, IsamaaSeade Mihkel Lüdigi ja Ado Piirikivi kooriteosest „Oh, Eesti, Isamaa“ ansamblile Karavan ja segakoorile
2018
3'
segakoor, saade
-
Popurrii Raimond Valgre lugudest„Muinaslugu muusikas“, „Erika“, „Õige valik“
2018
4'
puhkpilliorkester
Esiettekanne: Raplamaa Noorte Puhkpilliorkester, Rapla Pasunakoor, dirigent Silver Niinemets; 10.06.2018, Raplamaa Laulu- ja Tantsupidu „Üle õue õunapuu“
-
Üks väike laulSeade Valter Ojakääru ja Ellen Niidu laulust Vokaalansamblile RING
2018
4'
vokaalansambel
-
Itaalia polkaSeade Sergei Rahmaninovi teosest
2017
4'
sümfoniettorkester: 2010, sopransaksofon, 2 altsaksofoni, 1200, vibrafon, keelpillid
Esiettekanne: Rapla Muusikakooli Sümfoniettorkester, dirigent Jandra Puusepp; 30.05.2018, Rapla Kultuurikeskus
-
See rõõm on elust endastSeade Kustas Kikerpuu laulust Vokaalansamblile RING
2017
4'
vokaalansambel
-
Have Yourself a Merry Little ChristmasSeade Hugh Martini ja Ralph Blane laulust
2016
4'
klaver, 2 altsaksofoni
-
On sündinud laulSeade Richard Rodgersi (tõlge Heldur Karmo) laulust filmist „Helisev muusika“ vokaalansamblile EBAMUSICALES
2016
3'
vokaalansambel
-
SaanisõitSeade Leroy Andersoni teosest
2016
3'
klaver, tenorsaksofon, flööt
-
Grown-Up Christmas ListSeade David Foster ja Linda Thompson-Jenneri laulust vokaalansamblile Others
2015
3'
vokaalansambel (SATBB)
-
Love and MarriageSeade Sammy Cahni ja Jimmy Van Heuseni laulust vokaalansamblile EBAMUSICALES
2015
2'
vokaalansambel
-
LumetaSeade Maarja-Liis Ilusa laulust vokaalansamblile Others
2015
3'
vokaalansambel
-
PiparkoogipoisidSeade Vello Lipandi laulust
2014
2'
klaver, 3 altsaksofoni