Märt-Matis Lill
- Lavamuusika
- Orkestriteosed
- Teosed sooloinstrumendile/sooloinstrumentidele ja orkestrile
- Ansambliteosed
- Teosed sooloinstrumendile
- Vokaal- ja koorimuusika
- Elektroonilised, elektroakustilised ja multimeedia teosed
- Lastemuusika
- Kujundusmuusika
- DŽÄssmuusika
- Orkestratsioonid ja seaded
LAVAMUUSIKA
Ooperid
-
Tulleminekooper
2017
120'
solistid, segakoor, sümfooniaorkester
Libreto: Jan Kaus
Esiettekanne: Teater Vanemuine solistid (Reigo Tamm, Tamar Nugis, Rasmus Kull, Simo Breede, Jaan Willem Sibul, Märt Jakobson, Pirjo Jonas, Maria Listra, Sigrid Mutso, Annaliisa Pillak, Kadi Jürgens, Karmen Puis, Jaanus Tepomees, Karl Edgar Tammi, Kärt Tammjärv), ooperikoor ja sümfooniaorkester, dirigent Paul Mägi, lavastaja Taago Tubin; 22.04.2017, Tartu Sadamateater
-
Indiate uuriminekammerooper
2009
solistid, näitlejad, kammerkoor, kammerorkester, jazztrio
Libreto: Jan Kaus
Esiettekanne: Taavi Tampuu (bariton), Mati Turi (tenor), näitlejad Taavi Eelmaa, Gert Raudsep, Mart Koldits, Raivo E. Tamm, Riina Maidre, Kristjan Sarv, Bert Raudsepp, kammerkoor Voces Musicales, dirigent Jaanika Kuusik, Tallinn Sinfonietta (eelsalvestatud), Valdimir Võssotski (klahvpillid), Mihkel Mälgand (kontrabass), Jorma Puusaag (kitarr); 20.10.2009, Von Krahli teater
Tellija: festival "Nyyd"
Muusikalised ja/või sõnalised ja/või tantsulised lavateosed
-
muusikalavastus
2019
segakoor, instrumendid, näitlejad
Libreto: Märt-Matis Lill ja Taago Tubin
Esiettekanne: Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri muusikud (lindilt ja live’is), pärimusmuusikud Mari Kalkun ja Meelika Hainsoo, näitlejad Lauli Otsar, Sten Karpov ja Agu Trolla, dirigent Kaspars Putniņš, lavastaja Tarmo Tagamets; 2.08.2019, Mooste Folgikoda
-
Armastajad ja elupõletajadpühendatud ansamblile Corelli Consort
ilmalik müsteerium
1. I Tallinna linna rajamine
2. II Aadlik Thuwe matmine
3. III Niguliste kiriku muumia
4. IV Kuradi pulm
5. V Varjusurnute varjupaik
6. VI Toompea kummitus
7. VII Hermanni ja Margareeta lugu
8. VIII Lornjetiga mees
2011
55'
barokkansambel, lugeja
Libreto: Jan Kaus
Esiettekanne: Barokkansambel Corelli Consort, Nero Urke (jutustaja), lavastaja Taago Tubin; 28.09.2011, Toompea Muusikasalong (Teaduste Akadeemia saal)
Tellija: Corelli Consort / Kultuuripealinn Tallinn 2011
Käsikiri -
Kurb naudingKoreograafia: Teet Kask
Esiettekanne: 03.10.2005, Labani keskuse Bonnie Bird teater, London
Esiettekanne Eestis: Londoni Linna Ülikooli ja R. Labani nüüdistantsu keskuse üliõpilased Jasmiina Sipilae, Eeva-Maija Mustonen, Maria Goldsman, Kristian Tirsgaard, Teet Kask. Kujunduskunstnik Gregor Knüppel, hääleseadja Kate Pringle; 24.10.2005 Pärnu Endla teater
ORKESTRITEOSED
Teosed sümfooniaorkestrile
-
6 osa
2022
16'
sümfooniaorkester: 2222, 4221, 2, keelpillid
Esiettekanne: Tartu Ülikooli Sümfooniaorkester, dirigent Taavi Kull; 16.04.2022 Tartu Jaani kirik, 20.04.2022 Tallinna Metodisti kirik, Eesti Muusika Päevad
Tellija: Eesti Muusika Päevad
-
Tirawa ja tähtede laul2018
18'
sümfooniaorkester
Esiettekanne: Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, dirigent Joseph Swensen; 7.12.2018, Estonia kontserdisaal
-
2004
14'
sümfooniaorkester: 3333, 4331, 0+4, harf, klaver (tšelesta), keelpillid
Esiettekanne: Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, dirigent Paul Mägi; 16.04.2004, Estonia kontserdisaal, festival "Eesti muusika päevad"
Tellija: festival "Eesti muusika päevad"
CD "Märt-Matis Lill. Jooned vaikuses", Märt-Matis Lill (2015); Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, dirigent Paul Mägi
Levitaja: EMIK Käsikiri
Teosed kammerorkestrile
-
Muutumised1996
8'
kammerorkester
Esiettekanne: Noorte Filharmoonia, dirigent Toomas Kapten; 19.04.1996, Tallinn, Mustpeade Maja, festival "Eesti muusika päevad"
Tellija: festival "Eesti muusika päevad"
Käsikiri
Teosed keelpilliorkestrile
-
2003
14'
keelpilliorkester
Esiettekanne: Tallinna Kammerorkester, dirigent Risto Joost; 06.04.2003, Tallinna Metodisti kirik, festival "Eesti muusika päevad"
Tellija: festival "Eesti muusika päevad"
CD "Märt-Matis Lill. Jooned vaikuses", Märt-Matis Lill (2015); Tallinna Kammerorkester, dirigent Risto Joost
CD "Eesti Heliloojad (VI). Risto Joost", Eesti Rahvusringhääling (2010); Virgo Veldi (saksofon), Ene Nael (portatiivorel), Risto Joost (kontratenor), Jaan Varts (elektrikitarr), Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Monika Mattiesen (flööt), Petteri Pitko (klavessiin), Tallinna Kammerorkester, Vox Clamantis, kunstiline juht Jaan-Eik Tulve, dirigent Risto Joost
TEOSED SOOLOINSTRUMENDILE/SOOLOINSTRUMENTIDELE JA ORKESTRILE
Teosed flöödile ja orkestrile
-
2010
17'
flööt, keelpilliorkester
Esiettekanne: Monika Mattiesen (flööt), Tallinn Sinfonietta, dirigent Lauri Sirp; 3.06.2011, Tartu Jaani kirik, Eesti Heliloojate Festival
CD "Märt-Matis Lill. Jooned vaikuses", Märt-Matis Lill (2015); Monika Mattiesen (flööt), Tallinna Kammerorkester, dirigent Risto Joost
Levitaja: EMIK MML 006
Teosed oboele ja orkestrile
-
2020
13'
oboe, keelpilliorkester
Esiettekanne: Riivo Kallasmaa (oboe), Tallinna Kammerorkester, dirigent Andres Kaljuste; 29.04.2021, Tallinn, Mustpeade maja, Eesti Muusika Päevad & Balti Muusika Päevad (veebikontsert)
Teosed tšellole ja orkestrile
-
2011
15'
tšello, keelpilliorkester
Esiettekanne: Valle-Rasmus Roots (tšello), Tallinna Kammerorkester, dirigent Mikk Murdvee; 10.02.2011, Tallinna Mustpeade maja
Tellija: Tallinna Muusikakeskkool
CD "Kuidas noored muusikud avastasid uut eesti muusikat. Vol 2", Eesti Raadio (2016); Valle-Rasmus Roots (tšello), Tallinna Kammerorkester, dirigent Mikk Murdvee
CD "Märt-Matis Lill. Jooned vaikuses", Märt-Matis Lill (2015); Valle-Rasmus Roots (tšello), Tallinna Kammerorkester, dirigent Mikk Murdvee
Kirjastaja: Eesti Muusikafond
Levitaja: EMIK EMF 026
Käsikiri
Teosed klaverile ja orkestrile
-
Movement2008
11'
klaver, kammerorkester
Esiettekanne: Kadri-Ann Sumera (klaver), Pärnu Linnaorkester, dirigent Risto Joost; 18.06.2008, Tartu Jaani kirik, Eesti Noorte Heliloojate Festival
Teosed kahele või enamale solistile ja orkestrile
-
2011
21'
kannel, soololöökpillid, sümfooniaorkester: 3333, 4331, 3, harf, klaver, keelpillid
Esiettekanne: Kristi Mühling (kannel), Vambola Krigul (löökpillid), Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, dirigent Mihhail Gerts; 25.03.2011, Estonia kontserdisaal, festival "Eesti muusika päevad"
Tellija: festival "Eesti muusika päevad"
Levitaja: EMIK MML 026
-
Kuu1995
7'
oboe, vioola, keelpilliorkester
Esiettekanne: Noorte Filharmoonia, dirigent Toomas Kapten; 28.03.1995, Tallinn, Estonia kontserdisaal, festival "Eesti muusika päevad"
Tellija: festival "Eesti muusika päevad"
Käsikiri
ANSAMBLITEOSED
-
Tuletäpid pimeduses2003/2004
12'
flööt, löökpillid, viiul, kontrabass, live-elektroonika
Esiettekanne: Anne La Berge (flööt), Marcel Andriessen (löökpillid), Barbara Lüneburg (viiul), Wilmar de Visser (kontrabass); 21.10.2004, Groeningen, Holland, Arvo Pärt Festival: ¯stonishing music’, tantsuetendus "Myrrh and Cinnamon" nelja eesti helilooja (Arvo Pärt, Märt-Matis Lill, Lepo Sumera, Erkki-Sven Tüür) muusikale
Tellija: Arvo Pärt Festival: ¯stonishing music’, Groeningen, Netherland
Duod
-
2023
11'
klavikord, kannel
Esiettekanne: Anna-Liisa Eller (kannel), Taavi Kerikmäe (klavikord); 4.05.2023, Tallinna Mustpeade maja, Eesti Muusika Päevad
Tellija: Eesti Muusika Päevad
-
2019
kannel, koto
Esiettekanne: Kristi Mühling (Eesti kromaatiline kannel), Naoko Kikuchi (Jaapani koto); 7.05.2019, Arvo Pärdi Keskus, World Music Days 2019
Tellija: Eesti Muusika Päevad/World Music Days
Triod
-
2013
12'
viiul, tšello, klaver
Esiettekanne: Uus Tallinna Trio: Harry Traksmann (viiul), Kaido Kelder (tšello), Marrit Gerretz-Traksmann (klaver); 2.04.2013, Tallinna Mustpeade maja, festival "Eesti muusika päevad"
-
Mõttelained 32010
16'
kannel, klavessiin, harf
Esiettekanne: Ansambel Una Corda: Kristi Mühling (kannel), Liis Jürgens (harf), Ene Nael (klavessiin); 20.02.2010, Kadrioru loss
Levitaja: EMIK MML 010
-
Öömaastikud IIVersioon samanimelisest teosest neljale löökpillimängijale
2008
19'
löökpillid (3 mängijat)
Esiettekanne: PaukenfEst: Anto Õnnis, Vambola Krigul, Madis Metsamart, 04.06.2011, Tartu Jaani kirik
Kvartetid
-
2008
17'
löökpillid (4 mängijat)
Esiettekanne: PaukenfEst: Vambola Krigul, Anto Õnnis, Madis Metsamart, Lehari Kaustel; 2.04.2008, Narva linnus, festival "Eesti muusika päevad"
Tellija: festival "Eesti muusika päevad"
Levitaja: EMIK MML 011
Keelpillikvartetid
-
2018
keelpillikvartett
Esiettekanne: NeoQuartet; 14.09.2018, Püha Katariina kirik, Vilnius
Esiettekanne Eestis: NeoQuartet; 1.11.2018, Tartu, Genialistide klubi, festival Afekt
Tellija: Ühendus Neoarte
Kvintetid
-
Kaljukits2015
5'
flööt, klarnet, klaver, viiul, tšello
Esiettekanne: Peterburi Filharmoonia solistide ansambel; 19.11.2015, Peterburi Heliloojate Maja, festival „Звуковые пути“
CD „New Estonian Chamber Music“, Estonian Music Information Centre (2021); Ensemble Fractales
-
2015
santūr, flööt, klarnet, viiul, tšello
Esiettekanne: Pooyan Ataei (santūr), Tallinna Uue Muusika Ansambel; 26.09.2015, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Kammersaal, Värske Heli Festival Sügisfest
-
Out of Cage2012
8'
flööt, saksofon, klaver, viiul, tšello
Esiettekanne: Monika Mattiesen (flööt), Ursula Chillaud (saksofon), Martti Raide (klaver), Ida Teppo (viiul), Johannes Teppo (tšello); 03.06.2012, Tartu Jaani kirik, XI Eesti Heliloojate Festival
Tellija: MTÜ Tartu Jaani Kiriku Kultuuriprojekt
-
Sissejuhatusseade Henry Pucelli ooperi "The Fairy Queen" V vaatuse sissejuhatusest
2008
keelpillikvartett, kannel
Esiettekanne: Merje Roomere (viiul), Triin Krigul (viiul), Kadri Rehema (vioola), Levi-Danel Mägila (tšello), Kristi Mühling (kannel); 20.06.2008, Tartu Jaani kirik, Eesti Noorte Heliloojate Festival
Sekstetid
-
Põgenemine2022
8'
flööt, klarnet, klaver, viiul, vioola, tšello
Esiettekanne: Tallinna Uue Muusika Ansambel, dirigent Arash Yazdani; 7.11.2022, Kaunase Riiklik Filharmoonia, Balti Muusika Päevad
-
Maa ja mere laulVR video režissöör Rein Zobel
2018
flööt, klarnet, klaver, löökpillid, viiul, tšello, VR video
Esiettekanne: Ansambel U:; 8.11.2018, Estonia kontserdisaal
-
Boulez!2015
40''
flööt, klarnet, viiul, tšello, löökpillid, klaver
Esiettekanne: Ansambel U:; 12.11.2015, Kultuurikatel, Prantsuse kultuurifestival "Accord"
-
2015
klarnet, saksofon, löökpillid, akordion, 2 kontrabassi
Esiettekanne: Ansambel Figura, ansambel Poing; 26.05.2015, Tartu Ülikooli Ajaloomuuseum, Eesti Heliloojate Festival
-
Fantaasia in C2014
flööt, inglissarv, bassklarnet, viiul, vioola, tšello
Esiettekanne: Tallinna Uue Muusika Ansambel, dirigent Arash Yazdani; 3.11.2014, Erarta muuseum, St. Peterburg
Tellija: Tallinna Uue Muusika Ansambel
-
Autumn Road (Sügisene tee)2013
13'
flööt, klarnet, löökpillid, klaver, viiul, tšello
Esiettekanne: Ansambel U:; 7.01.2014, Eesti Raadio I stuudio
-
2009
14'
flööt, klarnet, metsasarv, klaver, viiul, tšello
Esiettekanne: Collegium Novum Zürich, dirigent Matthias Kuhn; 16.04.2009, Rahvusooper Estonia kammersaal, festival "Eesti muusika päevad 2009"
Levitaja: EMIK MML 008
-
Mõttelained 22009
12'
flööt, klarnet, viiul, tšello, klaver, löökpillid
Esiettekanne: Ansambel U: Tarmo Johannes (flööt), Helena Tuuling (klarnet), Merje Roomere (viiul), Levi-Danel Mägila (tšello), Taavi Kerikmäe (klaver), Vambola Krigul (löökpillid); 05.06. 2009, Tartu Jaani kirik, VIII Eesti Noorte Heliloojate Festival
Tellija: Eesti Noorte Heliloojate Festival
Levitaja: EMIK MML 009
-
2005
9'
flööt, klarnet, viiul, tšello, löökpillid, klaver
Esiettekanne: Ansambel U:, 15.10.2005, Tallinn, Õpetajate maja, festival NYYD
Tellija: festival NYYD
CD "Märt-Matis Lill. Jooned vaikuses", Märt-Matis Lill (2015); Ansambel U:
CD "U: uus eesti musika", MTÜ Ansambel U (2009); Ansambel U: Tarmo Johannes (flööt), Meelis Vind (klarnet), Vambola Krigul (löökpillid), Taavi Kerikmäe (klaver), Merje Roomere (viiul), Levi-Danel Mägila (tšello), Rein Oja (lugeja)
Septetid
-
2007
11'
flööt, klarnet, viiul, tšello, klaver, löökpillid, lugeja
Esiettekanne: Ansambel U:; 14.10.2007, Kanuti Gildi Saal, festival "Nyyd"
Tellija: Tartu Jaani Kiriku Kultuuriprojekt
CD "U: uus eesti muusika", MTÜ Ansambel U (2009); Ansambel U: Tarmo Johannes (flööt), Meelis Vind (klarnet), Vambola Krigul (löökpillid), Taavi Kerikmäe (klaver), Merje Roomere (viiul), Levi-Danel Mägila (tšello), Rein Oja (lugeja)
Levitaja: EMIK MML 013
Teosed suurele ansamblile (8+)
-
Pühendatud John Cage'i 100. sünniaastapäevale
2012
33'
2 flööti, 2 klarnetit, löökpillid (2 mängijat), klaver, 2 viiulit, 2 tšellot
Esiettekanne: EMTA Uue Muusika Ansambel; 29.09.2012, Kanuti Gildi Saal, EMTA Sügisfestival
Levitaja: EMIK MML 027
-
Kolm joogilaulu2008
10'
klarnet, fagott, trompet, tromboon, löökpillid, viiul, kontrabass, lugeja
Tekst: Li Bai, tõlkinud Märt-Matis Lill
Esiettekanne: I Solisti del Vento; 24.09.2008, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kammersaal, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Sügisfestival
Tellija: I Solisti del Vento
Levitaja: EMIK MML 023
Käsikiri -
kirjutatud Ensemble Intercontemporain'i kompositsioonikonkursiks
2004
10'
oboe, klarnet in B, fagott, metsasarv in F, trompet in C, tromboon, löökpillid (2), klaver, harf, viiul, vioola, tšello, kontrabass
Esiettekanne: Ensemble Intercontemporain, dir. Peter Rundel; 17.07.2004 Metz, Prantsusmaa
Levitaja: EMIK Käsikiri -
Sosinatest karjetenikirjutatud Centre Acanthes Summer Course raames
2003
10'
flööt, oboe, klarnet, saksofon, fagott, trompet, tromboon, löökpillid (2 mängijat), klaver, harf, 2 viiulit, vioola, tšello, kontrabass
Esiettekanne: Présences Contemporaines Ensemble, dirigent Gilbert Amy; 24.07.2003, Eglise de la Chartreuse, Villeneuve-lez-Avignon, Prantsusmaa
-
2002
10'
instrumentaalansambel: flööt, oboe, klarnet, bassklarnet, fagott, metsasarv, trompet, tromboon, löökpillid, tšelesta, 2 viiulit, vioola, tšello, kontrabass
Esiettekanne: NYYD Ensemble, dirigent Olari Elts; 07.04.2002, Tallinn, Vanalinnastuudio, festival "Eesti muusika päevad"
Tellija: festival "Eesti muusika päevad"
Käsikiri -
Üleminekurituaal1999
12'
flööt, oboe, klarnet, fagott, metsasarv, trompet, tromboon, löökpillid (2 mängijat), kannel, 2 viiulit, vioola, tšello, kontrabass
Esiettekanne: NYYD Ensemble, dirigent Olari Elts; 28.11.1999 Tartu Ülikooli aula, 29.11.1999 Tallinn, Estonia kontserdisaal, festival NYYD
Tellija: festival NYYD
CD "Eesti heliloojad II", Eesti Raadio (2002); NYYD Ensemble, dirigent Olari Elts
Levitaja: EMIK MML 016
TEOSED SOOLOINSTRUMENDILE
Teosed flöödile
Teosed trompetile
-
Fantasia sul pian’e forteKohustuslik pala vabariiklikul puhk- ja löökpillimängijate konkursil
2012
trompet
Esiettekanne: 21.03.2012, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, vabariiklik puhk- ja löökpillimängijate konkurss
Kirjastaja: Eesti Muusikafond
Levitaja: EMIK EMF 002
Teosed löökpillidele
Teosed viiulile
-
Nägemus1999
10'
viiul
Esiettekanne: Andri Annus (viiul); 08.04.2005, Tallinn, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum, festival "Eesti muusika päevad"
Teosed tšellole
-
Sonaat2002
8'
tšello
Esiettekanne: Aare Tammesalu (tšello); 31.03.2006, Tallinn, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum, festival "Eesti muusika päevad"
Levitaja: EMIK Käsikiri
Teosed orelile
VOKAAL- JA KOORIMUUSIKA
Teosed segakoorile ja instrumendile (instrumentidele)
-
Hopi lugu neljast maailmast2007/2017
segakoor, lugeja, elektrikitarr, löökpillid (2 mängijat)
Tekst: Diana Fergusoni „Native American Myths”, Frank Watersi „Book of the Hopi”, Harold Courlanderi ja Enrico Arno „The Fourth World of the Hopis” põhjal (inglise keeles)
Esiettekanne: Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Kaido Janke (lugeja), Jaak Sooäär (elektrikitarr), Anto Õnnis (löökpillid), Rein Roos (löökpillid), dirigent Kaspars Putninš; 27.10.2017, Tallinn, Mustpeade maja, festival "Üle heli"
-
Hulluse hääbumine2012
6'
segakoor, bassflööt, lugeja, elektroonika
Tekst: vokaliis
Esiettekanne: Segakoor MaSk, Monika Mattiesen (flööt), Märt-Matis Lill (süntesaator); 17.11.2012, Tartu Paberimuuseum, Festival "Hullunud Tartu 3. Klišee"
Teosed naiskoorile ja instrumendile (instrumentidele)
-
2011
7'
klarnet, kitarr, löökpillid, naiskoor
Tekst: vokaliis
Esiettekanne: Andreas Aben (klarnet), Kristo Käo (kitarr), löökpilliansambel PaukenfEst, tütarlastekoor Ellerhein, dirigent Tiia-Ester Loitme; 22.03.2011, Mustamäe Kultuurikeskus Kaja, festival "Eesti muusika päevad"
Levitaja: EMIK MML 021
Teosed meeskoorile ja instrumendile (instrumentidele)
-
2007
17'
meeskoor, lugeja, elektrikitarr, löökpillid (2 mängijat)
Tekst: Diana Fergusoni „Native American Myths”, Frank Watersi „Book of the Hopi”, Harold Courlanderi ja Enrico Arno „The Fourth World of the Hopis” põhjal (inglise keeles)
Esiettekanne: Eesti Rahvusmeeskoor, William Vesilind (lugeja), Jaak Sooäär (elektrikitarr), Madis Metsamart (löökpillid), Rein Roos (löökpillid), dirigent Kaspars Putninš; 15.04.2007, Katariina kirik, Tallinn, festival „Eesti muusika päevad”
Tellija: festival „Eesti muusika päevad”
Levitaja: EMIK Käsikiri
Teosed hääl(t)ele ja orkestrile
-
1. Proloog
2. Põhjanaela paine I
3. Listen
4. Põhjanaela paine II
5. The Reindeer
6. Põhjanaela paine III
7. Epiloog
2014
40'
hääl, sümfooniaorkester: 3333, 4331, 1+2, harf, klaver, keelpillid
Esiettekanne: Wimme (hääl), Vanemuise Sümfooniaorkester, dirigent Paul Mägi; 10.04.2014, Estonia kontserdisaal, festival "Eesti muusika päevad"
Levitaja: EMIK MML 029
Teosed hääl(te)ele ja klaverile
-
1. Bamboo grove (Bambussalu)
2. Huazi hill (Huazi mägi)
3. Written in the mountains in early autumn (Kirjutatud mägedes varasügisel)
4. Luan family rapids (Luan'i perekonna kärestikud)
5. Living in the mountain on an autumn night (Elades mägedes, ühel sügisööl)
6. Magnolia enclosure (Magnoolia tarandik)
7. You asked about my life, I send You, Pei Di, these lines (Sa küsisid mu elu kohta, ma saadan Sulle, Pei Di, need read)
2001
16'
bariton, klaver
Tekst: Wang Wei, inglise keelde tõlkinud Tony Barnstone, Willis Barnstone ja Wu Haixin
Esiettekanne: Villu Valdmaa (bariton), Martti Raide (klaver); 07.04.2001, Tallinna Raekoda, festival "Eesti muusika päevad"
Tellija: festival "Eesti muusika päevad"
Levitaja: EMIK MML 024
Teosed hääl(te)ele ja muu(de)le instrumendile / instrumentidele
-
2013
hääl, flööt, trompet, klaver, löökpillid, tšello
Esiettekanne: Curious Chamber Players; 8.06.2013, Tartu Jaani kirik, Eesti Heliloojate Festival
Tellija: Eesti Heliloojate Festival
-
Ääremärkusi Andromachele2012
35'
flööt, klarnet, süntesaator, viiul, tšello, löökpillid, lugeja, laulja
Tekst: põhineb eeposel "Ilias"
Esiettekanne:Repoo Ensemble: Leonora Palu (fl), Edmunds Altmanis (cl), Jorma Toots (fp), Kristina Kriit (vl), Aare Tammesalu (vc), Vambola Krigul (perc), Vahur-Paul Põldma (lugeja), Tui Hirv (laulja); 19.03.2012, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kammersaal, festival „Eesti muusika päevad“
-
2007
10'
hääl, flööt, kannel, tšello
Tekst: Sappho
Esiettekanne: Ansambel Resonabilis: Iris Oja (hääl), Tarmo Johannes (flööt), Kristi Mühling (kannel), Aare Tammesalu (tšello); 17.02.2007, Tallinna raekoda
CD "Kaasaegset kandle kammer- ja soolomuusikat", Kristi Mühling (2009). Ansambel Resonabilis: Kristi Mühling (kannel), Iris Oja (hääl), Tarmo Johannes (flööt), Aare Tammesalu (tšello)
-
Suvevihmad2005
16'
2 klaverit, lugeja
Esiettekanne: Kadri-Ann Sumera (klaver), Hanna Heinmaa (klaver), Vahur-Paul Põldma (lugeja); 19.06.2005, Tartu Jaani Kiriku Päevad
Tellija: Lepo Sumera Ühing
Levitaja: EMIK MML 015
-
2003
20'
bariton, flööt, klaver, tšello, löökpillid
Tekst: Ryôkan, Märt-Matis Lill (inglise keeles)
Esiettekanne: Atlan Karp (bariton), Neeme Punder (flööt), Lea Leiten (klaver), Aare Tammesalu (tšello), Madis Metsamart (löökpillid); 06.05.2003, Tallinna raekoda
Tellija: Reval Ensemble
Teosed segakoorile a cappella
-
2014
segakoor, elektroonika
Esiettekanne: Eesti Filharmoonia Kammerkoor, dirigent Kaspars Putniņš; 6.02.2015, Türi Kultuurikeskus
Teosed naiskoorile a cappella
-
1. Seisatades lumesadu tiheneb (Tatazumeba nao furu yuki)
2. Ei taevast ei maad (Ten mo chi mo)
2006
6'
naiskoor
Tekst: Kitô (1), Hashin (2) (eesti ja jaapani keeles)
Esiettekanne: Tütarlastekoor „Ellerhein”, dirigent Tiia-Ester Loitme; 24.03.2006, Tallinna Laululava panoraamsaal, festival „Eesti muusika päevad”
Tellija: festival "Eesti muusika päevad"
Levitaja: EMIK MML 025
ELEKTROONILISED, ELEKTROAKUSTILISED JA MULTIMEEDIA TEOSED
-
2021
12'
elektroonika
Esiettekanne: Eesti Elektroonilise Muusika Seltsi ansambel; 22.04.2021, Aparaaditehas, Tartu, Eesti Muusika Päevad & Balti Muusika Päevad (veebikontsert)
-
2018
14'
klaver, elektroonika
Esiettekanne: Kadri-Ann Sumera (klaver), Tammo Sumera (elektroonika); kahel festivali "Eesti muusika päevad" kontserdil: 14.04.2018 Tallinna Mustpeade majas ja Niguliste kirikus
-
2015
27'
lugeja, vokaal, flööt, klarnet, klaver, löökpillid, viiul, tšello, fotod ja animatsioonid, elektroonika
Tekst: Hasso Krull
Esiettekanne: Maria Peterson (lugeja), Laura Remmel (vokaal), Ansambel U:, Peeter Laurits (pildid), Yui Hamagashira (animakunstnik); 12.07.2015, Tartu Jaani kirik, festival "Klaaspärlimäng"
Tellija: festival "Klaaspärlimäng"
-
Saturni rõngad2012
5 klaverit (3 mängijat), elektroonika
Esiettekanne: Talvi Hunt, Mari Visnapuu, Kirke Karja; 29.11.2012, Luunja Kultuurimaja
-
Vana laul2008
naishääl, löökpillid, fiidel, fonogramm
Tekst: Anonymous
Esiettekanne: Eve Kopli (laul), Vambola Krigul (löökpillid), Triin Krigul (fiidel); 14.02.2008, Jõgeva Muusikakool
Tellija: Eesti Kontsert
-
Vana laul2008
hääl, fiidel, löökpillid, kannel, elektroonika
Esiettekanne: Vambola Krigul (löökpillid), Triin Krigul (fiidel), Kai Kallastu (hääl), Kristi Mühling (kannel), Margo Kõlar (elektroonika); 20.06.2008, Tartu Jaani kirik, Eesti Noorte Heliloojate Festival
-
2005
30'
2 kontratenorit, bariton, 2 näitlejat, lauto, löökpillid, kontrabass, elektroonika
Tekst: Alain Chartier, Francois Villon, Guillame de Machaut, Bernart de Ventadorn, Gace Brule, Christine de Pizan, Arnaut Daniel, Petrarca, Dante, Neidhart von Reuental, Heinrich von Meissen
Esiettekanne: Vahur-Paul Põldma (näitleja), Helvin Kaljula (näitleja), Taniel Kirikal (kontratenor), Risto Joost (kontratenor), Atlan Karp (bariton), Robert Staak (lauto), Anto Õnnis (lööpillid), Andreas Arder (kontrabass), lavastaja Ardo Ran Varres, kostüümikunstnik Sigrid Leis, kunstnik ja ruumikujundaja Pärtel Tall, elektroonika assistent Hans-Gunter Lock; 11.04.2005, Eesti Muusikaakadeemia ooperistuudio, festival "Eesti muusika päevad"
Tellija: festival "Eesti muusika päevad"
-
Tuletäpid pimeduses2003
12'
flööt, löökpillid, live-elektroonika
Esiettekanne: Ansambel Küberstuudio; 21.10.2003, Tallinn, Rotermanni soolaladu, festival NYYD
Tellija: festival NYYD
-
1. Väinämöise kandlemäng
2. Riigikene
3. Saunaloits
2001
8'
fonogramm
Tekst: "Kalevala" (1), Kauksi Ülle (2, 3)
Esiettekanne: Küberstuudio; 22.06.2002, Tartu Jaani kiriku päevad (esiettekanne cd-mängijalt: märts 2002, Jyväskylä, festival Soi)
-
Muusika näitusele "Ex insula lux"2001
60'
lint
Esiettekanne: 08.08.2001–29.09.2001, Helsingi Ülikooli Pearaamatukogu, (gregoriaani käsikirjade näitus)
Tellija: Helsingi Ülikooli raamatukogu
KUJUNDUSMUUSIKA
-
Helikujundus näitusele "Lõputu kohvijoomine"2023
Esiettekanne: Alates 3.06.2023 Kiek in de Köki kindlustustemuuseumis Lühikese jala väravatornis, kuraatorid Risto Paju ja Toomas Abiline
Filmimuusika
-
Muusika dokumentaalfilmile "Tukdam: maailmade vahel"Režissöör: Donagh Coleman. Produktsioon: Kaarle Aho / Making Movies.
2022
Esiettekanne: 8.07.2022, Pálás Cinema, Galway, Iirimaa, festival "Galway Film Fleadh"
-
Muusika Kristina Normani filmitriloogiale "Orhideliirium"1. Pelgupaik
2. Rip-Off
3. Janu
2022
Esiettekanne: 23.04.–27.11.2022, Eesti paviljon 59. rahvusvahelisel kunstinäitusel La Biennale di Venezia
-
Muusika joonisfilmile "Siseilmadest väljas"Režissöör Helen Unt, Eesti Joonisfilm
2016
-
Muusika animafilmile "Linnugripp"Režissöör Priit Tender
2015
Esiettekanne: 20.11.2015, Kanuti Gildi SAAL, filmifestival „Animated Dreams“
-
Muusika nukufilmile "Liivamees"Režissöör Pärtel Tall, Nukufilm OÜ/Andrus Raudsalu
2013
Esiettekanne: 16.10.2013, Kino Artis
-
Muusika 3D lühifilmile "Superluminous Darkness" [Helendav pimedus]Digitalsputnik, režissöör Raul Rajangu
2011
17'
Esiettekanne: 30.03.2011, Coca-Cola Plaza
-
Muusika rühmituse "Hurraa Berlin" videotele "Tallinn 2010"Rühmitus Hurraa Berlin: Carmen Lansberg, Märt-Matis Lill, Urmas Muru, Kaido Ole
Sita kummaline veetlus
Võtan põgusalt endamisi auto ja sõidan
Kuressaare bussi rasvane kaardilugeja likvideeriti
Ettevõtlikud mehed seebitasid kogu kokatädi
Insener Campbelli orgasm kinnitati kõige suuremaks
2010
Esiettekanne: 24.03.2010, Kino Artis, festival "Eesti muusika päevad"
-
Muusika rühmituse "Kosmos" videole "Geomeetria"Rühmitus "Kosmos": Ott Kadarik, Villem Tomiste, Mihkel Tüür
2010
Esiettekanne: 24.03.2010, Kino Artis, festival "Eesti muusika päevad"
-
Muusika nukufilmile "Miriami katkine pilt"OÜ Nukufilm, režissöör Priit Tender (muusika koos Tiit Kikasega)
2009
Esiettekanne: 17.10.2009
-
Muusika joonisfilmile "Köögi dimensioonid"Eesti Joonisfilm, režissöör Priit Tender
2008
-
Muusika dokumentaalfilmile "Põdra kuningriik"Režissöör Rein Maran
2007
-
Muusika nukufilmile „Miriami teatriseiklus”OÜ Nukufilm, režissöör Priit Tender
2007
-
Muusika nukufilmile "Miriam merehädas"OÜ Nukufilm, režissöör Riho Unt (muusika koos Tiit Kikasega)
2006
-
Muusika nukufilmile “Miriami kana pesakast”OÜ Nukufilm, režissöör Riho Unt
2006
-
Muusika dokumentaalfilmile “Tõrjutud mälestused”Fantasia Film OY & OÜ Allfilm, režissöör Imbi Paju
2005
-
Muusika joonisfilmile "Sõnum naabritele"Eesti Joonisfilm, režissöör Priit Tender
2005
-
Muusika nukufilmile "Miriam mängib peitust"OÜ Nukufilm, režissöör Priit Tender (muusika koos Tiit Kikasega)
2004
-
Muusika nukufilmile "Rebasenaine"OÜ Nukufilm, režissöör Priit Tender
2002
-
Muusika joonisfilmile "Mont Blanc"Eesti Joonisfilm, režissöör Priit Tender
2001
Muusika teatrilavastustele
DŽÄSSMUUSIKA
Teosed big band\'ile
-
Liiga õrnalt (Trop doux)2001
7'
bigbänd: 2 altsaksofoni, 2 tenorsaksofoni, baritonsaksofon, 4 trompetit in B, 4 trombooni, trummikomplekt, kontrabass
Esiettekanne: UMO Jazz Orchestra, dirigent Kirmo Lintinen; 01.05.2001, Helsingi
Tellija: UMO Jazz Orchestra, Soome
Käsikiri
ORKESTRATSIOONID JA SEADED
-
Taevased ja maised armastusloodSissejuhatus (“Santa Maria, Strela Do Dia” kogumikust “Cantigas de Santa Maria” ja Guillaume de Machaut “Je vivroie liement”)
Tallinna rajamine (Alonso & Bartolomeu Cárceres Sibil la Valencia)
Thuwe lugu (tants Pierre Attaignant’i kogumikust)
Reekviem / Nunna lugu (Pedro de Escobar “Reekviem kuninganna Isabelli mälestuseks”)
Toompea kummitus (Henry Purcell, vahemäng semiooperist “Haldjakuninganna”)
Pavana / Rüütli lugu (Inozzenzo Alberti “Pavana”)
Hermann ja Margareeta (Pierre Cléreau “La lune est coutumière”, anonüümne õukonnalaul XVII sajandist “Ma belle si ton âme”)
Prostituudi lugu (anonüümne autor XV saj “Toccata”, Juan del Enzina “Triste España sin ventura”)
Farewell (John Dowland “Farewell” lautole)
Seaded eri ajastutest pärit lugudest
2020
60'
puhkpillikvintett, lugeja
Tekst: Teksti koostanud Jan Kaus
Esiettekanne: Puhkpillikvintett Estica, Jan Kaus (lugeja); 16.09.2020, Tallinna Püha Vaimu kirik, Eesti Muusika Päevad
-
Seade Mart Saare koorilaulust "Jaan läheb jaanitulele"2017
3'
flööt, klarnet, klaver, viiul, tšello
Tekst: rahvaluule
Esiettekanne: Helena Tuuling (klarnet), Diana Liiv (klaver), Olga Voronova (viiul), Leonora Palu (flööt), Leho Karin (tšello); 10.12.2017, Tartu Jaani kirik, kontserdiari "HELIjaKEEL"
-
Seade Mart Saare koorilaulust "Latsõ hällütamise laul"2017
2'
hääl, flööt, klarnet, klaver, viiul, tšello
Tekst: rahvaluule
Esiettekanne: Helena Tuuling (klarnet), Diana Liiv (klaver), Olga Voronova (viiul), Leonora Palu (flööt), Leho Karin (tšello), Iris Oja (vokaal); 10.12.2017, Tartu Jaani kirik, kontserdisari "HELIjaKEEL"
-
Seade Mart Saare koorilaulust "Miks sa nutad tammekene"2017
5'
hääl, flööt, klarnet, klaver, viiul, tšello
Tekst: rahvaluule
Esiettekanne: Helena Tuuling (klarnet), Diana Liiv (klaver), Olga Voronova (viiul), Leonora Palu (flööt), Leho Karin (tšello), Iris Oja (vokaal); 10.12.2017, Tartu Jaani kirik, kontserdisari "HELIjaKEEL"
-
Seade Mart Saare koorilaulust "Seitse sammeldunud sängi"2017
4'
hääl, flööt, klarnet, klaver, viiul, tšello, elektroonika
Tekst: rahvaluule
Esiettekanne: Helena Tuuling (klarnet), Diana Liiv (klaver), Olga Voronova (viiul), Märt-Matis Lill (elektroonika), Leonora Palu (flööt), Leho Karin (tšello), Iris Oja (vokaal); 10.12.2017, Tartu Jaani kirik, kontserdisari "HELIjaKEEL"
-
Seade Mart Saare koorilaulust "Vihmakõne, vellekõne"2017
5'
lugeja, hääl, flööt, klarnet, viiul, tšello, elektroonika
Tekst: rahvaluule
Esiettekanne: Helena Tuuling (klarnet), Olga Voronova (viiul), Märt-Matis Lill (elektroonika), Leonora Palu (flööt), Leho Karin (tšello), Iris Oja (vokaal), Kärt Tammjärv (lugeja); 10.12.2017, Tartu Jaani kirik, kontserdisari "HELIjaKEEL"
-
MännidSeade Heino Elleri viiulipalast
2015
4'
saksofon, klaver
Esiettekanne: Virgo Veldi (saksofon), Johan Randvere (klaver); 28.05.2015, Heino Elleri nimelise Tartu Muusikakakooli Tubina saal, Eesti Heliloojate Festival
-
Pala kadentsigaSeade Jaan Räätsa vioolapalast
2015
6'
saksofon, klaver
Esiettekanne: Virgo Veldi (saksofon), Johan Randvere (klaver); 28.05.2015, Heino Elleri Tartu Muusikakooli Tubina saal, Eesti Heliloojate Festival
-
4 branle'i1. Topeltbranle
2. Lihtne branle
3. Lõbus branle
4. Burgundia branle
seaded Thoinot Arbeau' kogumikust "Orchésographie" (1588)
2008
plokkflööt, fiidel, löökpillid, kannel, tšello
Esiettekanne: Tarmo Johannes (plokkflööt), Triin Krigul (fiidel), Vambola Krigul (löökpillid), Kristi Mühling (kannel), Levi-Danel Mägila (tšello); 20.06.2008, Tartu Jaani kirik, Eesti Noorte Heliloojate Festival
-
seade John Dowlandi lautofuugast
2003
5'
flööt, klarnet, kannel, tšello, löökpillid
Esiettekanne: Tarmo Johannes (flööt), Vahur Vurm (klarnet), Kristi Mühling (kannel), Aare Tammesalu (tšello), Terje Terasmaa (löökpillid); 09.04.2003, Tallinna Rootsi-Mihkli kirik, festival "Eesti muusika päevad"
Tellija: festival "Eesti muusika päevad"