Muusikauudised

Keelpillikvartett Prezioso ja Henry-David Varema Interpreetide liidu hooaja lõppkontserdil

Eesti Interpreetide Liit lõpetab oma kevadise hooaja keelpillikvartett Prezioso ja tšellist Henry-David Varema kontserdiga 30. mail kell 19 Mustpeade majas.

Keelpillikvartett Prezioso koosseisu kuuluvad viiuldajad Hanna-Liis Nahkur ja Mari-Katrina Suss, vioolamängija Helena Altmanis ning tšellist Andreas Lend. Kontserdil teeb kaasa ka tšellist Henry-David Varema.

Kavas:
Darius Milhaud – Kvartett op. 1, nr. 1
Aleksander Glazunov – Kvintett op. 39, A-duur

Keelpillikvartett Prezioso tegutseb alates 2006. aastast. Kõik neli noort muusikut on Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri liikmed ning õppinud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, kus kvarteti juhendajaks oli Henry-David Varema. Kvarteti repertuaar on mitmekesine, hõlmates klassikalist kvartetirepertuaari, kaasaegset muusikat ning ka popmuusika töötlusi.
2006. aastal võitis kvartett I preemia EMTA Klassikakonkursil. 2008. aasta sügisel jõuti konkurss-festivalil “Con brio” finaali ning võideti Eesti Interpreetide Liidu preemia. 2009. aasta juunis osales kvartett rahvusvahelisel keelpillikvartettide konkursil “Night and Sun” Rovaniemis, kus saavutati neljas koht.

2009. ja 2010. aasta suvel osales kvartett The International Holland Music Sessions Summer Academy kursustel, mille raames anti mitmeid kontserte erinevates Hollandi linnades. Kvartett on esinenud Tallinna Kammemuusika Festivalil ja Neeme Järvi suveakadeemial, 2010. aasta sügisel toimus kontserttuur erinevates Hollandi linnades. 2010. aasta lõpul ilmus heliplaat “Pimedas on valge” koos Hanna-Liina Võsaga. Kvartetil on toimunud igal aastal kontserdid ka Estonia kontserdi saalis.
Prezioso on osalenud Petersen Quarteti, Johannes Goritzki, Lydia Mordkovitchi, Lluis Claret, David Takeno, Christoph Poppeni ja Toomas Vavilovi meistrikursustel ning olnud kaastegev Paavo Järvi meistriklassis. Koostööd on tehtud selliste pianistidega nagu Antti Siirala, Age Juurikas, Hando Nahkur ja Rein Rannap, samuti klarnetist Toomas Vavilovig ning lauljate Pille Lille, Tui Hirve, Hanna-Liina Võsa, Maarja-Liis Ilusa, Maria Listra, Tõnis Mäe ja teistega. Kvartett on esmaesitanud Liis Viira, Rein Rannapi ja Aaro Pertmanni teoseid.

Tagasi