Muusikauudised

Vox Clamantise ja Hortus Musicuse hingedepäeva kontserdid

30. ja 31. oktoobril annavad ansamblid Vox Clamantis (kunstiline juht Jaan-Eik Tulve) ja Hortus Musicus (kunstiline juht Andres Mustonen) Tallinnas ja Pärnus kaks hingedepäeva kontserti. Kõrvuti gregooriuse koaalidega kõlavad Arvo Pärdi „Da pacem“ (2004), „Most Holy Mother of God“ (2003) ja „Alleluia-Tropus“ (2008) ning Helena Tulve orientaalsest ainest inspireeritud „Arboles lloran por luvia“ (2006) ja „Reyah hadas’ala“ („Mündist tõuseb aroom”, 2005). Solistidena astuvad üles Charles Barbier (sopranist, Prantsusmaa), Marco Ambrosini (nükkelharf, Itaalia/Saksamaa), Taniel Kirikal (kontratenor) ning Vox Clamantisega mitmeid kordi koostööd teinud katalaani sopran Arianna Savall.

Kontserdid algusega kell 19 toimuvad 30. oktoobril Niguliste Muuseum-Kontserdisaalis ning 31. oktoobril Pärnu Eliisabeti kirikus. Tallinna kontsert leiab aset Niguliste Muuseum-Kontserdisaali 25. sünnipäeva tähistamise raames ning sellest teeb otseülekande Klassikaraadio EBU sarjas Crossing Borders.

 


Vox Clamantis

Vokaalansambel Vox Clamantis on asutatud 1996. aastal ansambli kunstilise juhi Jaan-Eik Tulve algatusel. Põhirepertuaariks on gregooriuse laul ja varajane mitmehäälsus, samuti kaasaegse vokaalmuusika interpreteeringud. Vox Clamantisele on kirjutanud teoseid mitmed eesti heliloojad (Toivo Tulev, Helena Tulve, Erkki-Sven Tüür, Andres Uibo, Tõnis Kaumann).

Pidevast koostööst erinevate muusikutega on sündinud džässmuusikale tuginevad improvisatsioonilised programmid koos Weekend Guitar Trio, saksofonist Villu Veski ning ameerika löökpillimängija Brian Melviniga. Samuti kontserdid koos elektro-akustilise Küberstuudioga ning vanamuusika ansambli Hortus Musicusega.

 

Kümnest muusikust koosnev ansambel Hortus Musicus on asutatud 1972. aastal ansambli kunstilise juhi viiuldaja Andres Mustoneni eestvedamisel ning on vanim katkematult tänini tegutsev ansambel Ida-Euroopas. Enam kui 30 aasta jooksul on Hortus Musicus uurinud ja esitanud oma kontserdikavades Euroopa muusikat 8. kuni 20 sajandini. Tähtsa osa ansambli repertuaarist moodustavad spetsiaalselt ansamblile kirjutanud uudisteosed.


Hortus Musicus

Kontserdireisid on Hortuse viinud paljudesse Euroopa riikidesse, USA-sse, Jaapanisse, Iisraeli ja mitmele poole Nõukogude Liidu endisele territooriumile, üles on astutud enamikel suurematel vanamuusika festivalidel. Plaadifirmad Erdenklang, Musica Svecia, Forte ja Finlandia Records on salvestunud heliplaatidele ligikaudu 35 programmi.

Agnes Toomla

Tagasi