Muusikauudised

Rahvusvaheliselt hinnatud viiulisolist Kolja Blacher andis kontserdi koos Tallinna Kammerorkestriga

Laupäeva õhtul esinesid Mustpeade majas rahvusvaheliselt hinnatud viiulisolist Kolja Blacher ja Tallinna Kammerorkester. Uuesti naastakse Eestis publiku ette klassikalise muusika meistriteoste Beethoveni seitsmenda sümfoonia, Bruchi esimese viiulikontserdi ja Mendelssohni „Hebriidide avamänguga“ 13. ja 14. juunil Pärnu ning Tallinna suurtes kontserdisaalides.

Eesti Filharmoonia Kammerkoor alustab kontserdireisi Hollandis

19.-23. märtsini esineb Eesti Filharmoonia Kammerkoor (EFK) Tõnu Kaljuste juhatusel Hollandi olulistes kontserdimajades a cappella kavaga Veljo Tormise ja Cyrillus Kreegi loomingust. Turnee Hollandis paneb punkti koori tihedale väliskontsertiderohkele perioodile veebruari ja märtsi jooksul, mil on esinetud kuues erinevas riigis.

„Classic FM's Rising Stars 2024" maailma parimate noorte muusikute hulka valitud Hana Chang esineb Tallinnas

Muljetavaldava mängutehnika, loovuse ja musikaalsusega viiulisolist Hana Chang külastab Tallinna ja esineb 21. märtsil „Aavik Salzburgis" kontserdil koos suurepärase Hans Christian Aaviku ja Tallinna Kammerorkestriga.

Lõuna-Mississippi Ülikooli koor The Southern Chorale esitab taas Tõnu Kõrvitsa „Kreegi vihikut“

Sel nädalal kõlab Ameerika Ühendriikides kahel kontserdil Tõnu Kõrvitsa kooritsükkel „Kreegi vihik“. Teose esitab Lõuna-Mississippi Ülikooli koor The Southern Chorale Gregory Fulleri juhatusel.

XVII Eesti Kammerkooride Festival toob Pärnusse päeva täis muusikat

Laupäeval, 23. märtsil toimub Pärnu Vanalinna Põhikoolis järjekorras XVII Eesti Kammerkooride Festival. Tegus päev toob suvepealinna kaheksa koori osalema võistulaulmisel, pakkudes kuulajatele mitmekesist muusikalist elamust.

Balti ja Eesti Muusika Päevad avalikustas programmi

Eesti suurim esiettekannete festival Eesti Muusika Päevad (EMP), mis tänavu toimub esmakordselt tervikuna Euroopa kultuuripealinnas Tartus, avalikustas programmi. Kohaliku nüüdismuusika olulisim suursündmus hõlmab 2024. aastal ka Läti ja Leedu uut muusikat, kandes tänavu laiendatud nime Balti ja Eesti Muusika Päevad. Tänavuse festivali teemaks on „Omailm“, festivali kunstilised juhid on Märt-Matis Lill, Helena Tulve ja Timo Steiner.

Helilooja Ardo Ran Varres tähistab juubeliaastat silmapaistva kontsertmuusikaga

Ardo Ran Varrese looming ja muusikaline kujundus on laiemale publikule tuntud filmidest, telesaadetest ja teatrilavadelt. Juubeliaastat tähistab helilooja aga silmapaistva instrumentaalse kontsertmuusikaga, mida toetab visuaalne produktsioon 23. märtsi kontserdil „ARV 50“ ERR 1. Stuudios.

Artur Lemba Esimese sümfoonia Inglismaa esiettekanne

Laupäeval, 16. märtsil kõlab Bristolis St George'si kontserdisaalis Artur Lemba Sümfoonia nr. 1 cis-moll (1908). Teose esitab esmaskordselt Ühendkuningriigis Bristol Metropolitan Orchestra Tim Harrisoni juhatusel.

Tallinna Kammerorkester oli osaline Läti muusikaauhindade jagamisel

Eile, 12. märtsi õhtul toimus Läti Rahvusooperis Läti muusikaauhindade tseremoonia, kus tunnustusi anti välja seitsmes kategoorias. Läti aasta parima interpretatsiooni auhinna pälvis vioolasolisti Ilze Kļava, Tallinna Kammerorkestri ja dirigent Juha Kangase esinemine mullu Cesises, kuid seda sai kuulata ka Tartus Tubina saalis.

Kammerkoor Head Ööd, Vend kutsub emakeelepäeva kontsertidele

Kammerkoor Head Ööd, Vend annab emakeelepäeva tähistamiseks 14.–16. märtsini Tallinnas, Võrus ja Tartus kolm kontserti pealkirjaga „Kuulmata kuskil kumiseb kodu“. Esitusele tuleb eesti koorimuusika klassika – Mart Saar, Konstantin Türnpu, Miina Härma, Cyrillus Kreek, Peep Sarapik, Veljo Tormis, Ester Mägi ja Gustav Ernesaks.

Tallinna Kammerorkestri ette naaseb hinnatud viiulisolist Kolja Blacher

16. märtsil jätkub baltisaksa päritolu viiulisolisti ja dirigendi Kolja Blacheri koostöö Tallinna Kammerorkestriga. Mustpeade majas tuleb nende poolt esitamisele muuhulgas Beethoveni 4. sümfoonia ning valmistutakse ka juunikuu Beethoveni 7. sümfoonia ettekandeks Tallinnas ja Pärnus.

Ilmunud on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ajakirja esimene number

8. märtsil ilmus Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ajakirja esimene number, mille eessõnas võtab sõna loometegevuse ja välissuhete prorektor Henry-David Varema. Ajakiri on tasuta kättesaadav nii paberkandjal kui ka elektrooniliselt. Paberkandjal ajakirja leiab nii akadeemia õppehoonetest kui ka kontserdi- ja teatrimajast.

Tüüri, Rautavaara ja Stravinski teosed avavad uue kontserdisarja

Eesti Kontserdi ja Vanemuise teatri koostöös kõlab 15. ja 16. märtsil Tartus ja Tallinnas Vanemuise sümfooniaorkestri uue kontserdisarja „Klassika“ esimene kontsert „Tormiloits“.

Tallinna Kammerorkester pühendab 9. märtsi kontserdi avaloo 80 aastat tagasi toimunud õhurünnakutele Tallinnas

Nukravõitu kuupäeval, 9. märtsil kell 17 Mustpeade majas algava Tallinna Kammerorkestri „Scorda tour“ kontserdi avaloona kõlab Frank Bridge’i „Lament (9-aastasele Catherine’ile, Lusitania 1915)“, mille esituse pühendavad muusikud 80 aastat tagasi toimunud õhurünnakutele Tallinnas.

Klassikaraadio eetri täidavad muusikaga silmapaistvad noortekollektiivid

Klassikaraadio stuudiokontsertide sari "Noorte stuudio" alustab uut hooaega. Märtsikuu kolmapäevadel esinevad Eesti Raadio 1. stuudios ja Klassikaraadio otse-eetris mitmed säravad noortekollektiivid üle Eesti. Hooaja avab Viimsi Muusikakooli keelpilliorkester 6. märtsil kell 19.

Erkki-Sven Tüüri Tšellokontserdi nr 2 „Labyrinths of Life“ maailma esiettekanne

8. märtsil tuleb Saksamaal Bambergi Kontserdimajas esiettekandele Erkki-Sven Tüüri Tšellokontsert nr 2 „Labyrinths of Life“ (2023). Teose esitavad solist Nicolas Altstaedt ja Bambergi Sümfoonikud Thomas Dausgaardi juhatusel. Eesti publik kuuleb uut teost 17. mail Estonia kontserdisaalis ERSO hooaja lõppkontserdil.

Sven Grünbergi esimese sümfoonilise teose maailmaesiettekanne

Sel reedel esinevad Tallinnas Estonia kontserdisaalis klassikalise muusika lavade üks nõutumaid viiuldajaid Christian Tetzlaff ning Eesti Riiklik Sümfooniaorkester. Suurejoonelisel kontserdil kõlab Johannes Brahmsi, Claude Debussy ja Maurice Raveli looming ning Sven Grünbergi sümfoonilise pildi „Hoovused“ esiettekanne.

Tallinna Kammerorkester läheb „Scorda tourile“

6., 8. ja 9. märtsil annab Tallinna Kammerorkester pealinna kolmes kultuurikohas „Scorda tour“ kontserdid, mis kutsuvad avastama keelpillimuusika eksootilisemaid ja hämaramaid äärealasid. Mustamäel ja Nõmmel on kontsert tasuta, 9. märtsi tervikkontserdile Mustpeade majas on 16–26-aastastele õppuritele saadaval soodsad Muusikalinna noortepiletid.

New Yorgi publik saab kogeda ehedat Veljo Tormise regilaulukogemust

Tänavu 6. ja 7. aprilli toimuvate Eesti Kultuuripäevade programmi raames jõuab New Yorgi publikuni õpituba „Laulusumm“, mis annab aimu eesti helilooja Veljo Tormise (1930–2017) regilaulutunnetusest.

Pärnu Muusikafestivalil avalikustas solistid ja kava

9.–19. juulil toob XIV Pärnu muusikafestival suvepealinnas publiku ette rahvusvahelised tippsolistid Kirill Gersteini (klaver), Alisa Weilersteini (tšello) ja Ksenija Sidorova (akordion). Nende kõrval on publikumagnetiks Eestist pärit rahvusvahelised solistid Hans Christian Aavik, Indrek Leivategija ja Tähe-Lee Liiv.

Eesti Filharmoonia Kammerkoor alustas turneed Kristiina Poska juhatusel

Eesti Filharmoonia Kammerkoor alustas turneed koos Flandria Sümfooniaorkestri ja selle peadirigendi Kristiina Poskaga Belgias, Hollandis ja Prantsusmaal.

Hans Christian Aavik ja Tallinna Kammerorkester andsid teise „Aavik Salzburgis“ kontserdi

22. veebruaril toimus Mustpeade majas sarja „Aavik Salzburgis“ teine kontsert, kus solist Hans Christian Aaviku valikul kõlas Mozarti muusika ning selle aasta Grammy võitja Jessie Montgomery nüüdismuusika pala. Õhtu viimane lisalugu Heino Elleri „Kodumaine viis“ mängiti pühendusega Eesti Vabariigi 106. sünnipäevale.

Kontserdil „Hoovused“ Arvo Pärdi Keskuses kõlavad mitmed esiettekanded

Laupäeval, 2. märtsil kell 17 kõlavad Laulasmaal Arvo Pärdi Keskuses nii maailma kui ka Eesti esiettekanded. Laval on Monika Mattiesen (flöödid) ja Michael Wendeberg (klaver, Saksamaa).

Corelli Music jätkab juubelihooaega Eesti Vabariigi sünnipäeva ja Raivo Tafenau juubeliga

Corelli Music jätkab oma 20. juubelihooaega, tähistades Eesti Vabariigi sünnipäeva ja saksofonisti Raivo Tafenau 60. juubelisünnipäeva kontserdisarjaga „Mõisaromantika”. Koos muusikutest sõpradega toob Tafenau publiku ette kava „Eesti ilu ja võlu” kaunimates mõisates, et pakkuda positiivseid emotsioone imelise Eesti muusikaga.

Robert Jürjendali autoriõhtu „Avatud horisondid“

Järgmisel nädalal toimuvad Tallinnas ja Tartus Robert Jürjendali autoriõhtud, kus astuvad üles New Wind Jazz Orchestra, Tallinna Kammerorkester, Robert Jürjendal (kitarr) ja dirigent Wolf Kerschek (Saksamaa).

Hans Christian Aavik oma Maggini viiulil soleerib taas Tallinna Kammerorkestri ees

22. veebruaril astuvad Mustpeade majas kontserdisarjas „Aavik Salzburgis“ kuulajate ette viiulisolist Hans Christian Aavik ja Tallinna Kammerorkester. Aavik mängib paljukiidetud kõlaga Maggini viiulil, mis pärineb aastast umbes 1610.

Pianist Peep Lassmann pühendab kontserdid Eesti Vabariigi 106. sünnipäevale

Pianist Peep Lassmann pühendab Eesti Vabariigi 106. sünnipäevale kontserdikava „Eesti lood“. 19. veebruaril Tartus Tubina saalis ning 23. veebruaril Viimsi Artiumi kammersaalis toimuvatel kontsertidel kõlab valik meie heliloojate klaveriloomingust, mis ajateljena läbib Eesti omariikluse loo. Kavas on Mart Saare, Heino Elleri, Eduard Tubina, Ester Mägi, Arvo Pärdi, Lepo Sumera, Rein Rannapi ja Tõnu Kõrvitsa teosed, mis kirjutatud rohkem kui saja aasta vältel.

Kontserdil „Teekond trompetitega“ tuleb esiettekandele Ülo Vinteri trompetikontsert

Trompetist Martin Pajumaa annab koos Villem Süvari (trompet) ja Anneli Tohveriga (klaver) kolm kontserti, kus kõlavad nii tuntud 20. sajandi teosed kui ka uuem muusika. Eesti muusikast kantakse ette kaks osa Tõnu Kõrvitsa 2021. aastal valminud trompetikontserdist, mille on värskelt trompetile ja harfile seadnud Martin Pajumaa ning Ülo Vinteri trompetikontsert.

Algas konkurss heliloojaid tunnustavale preemiale „LHV uue heliloomingu Au-tasu 2024“

Alates tänasest, 14. veebruarist on võimalik esitada kandidaate „LHV uue heliloomingu Au-tasu 2024“ preemiale. Kandideerivad heliteosed, mille esmaettekanne toimus aastal 2023. Preemia antakse üle 28. aprillil Vanemuise suures saalis Balti ja Eesti Muusika Päevade festivalil „Omailm“. Žürii koosseisu kuuluvad tänavu žürii esimees Märt-Matis Lill, Lodewijk Van der Ree, Talvi Hunt, Johanna Mängel ja eelmise aasta laureaat helilooja Ülo Krigul.

Sten Lassmann alustab sel nädalal kontserditurneed „Kodumaised viisid“

16. veebruarist – 7. märtsini toimub Sten Lassmanni sooloturnee „Kodumaise viisid“, mille raames annab pianist 13 kontserti üle Eesti. Klaveriõhtud on pühendatud Heino Elleri klaveriloomingu tippteostele, millega Sten Lassmann tähistab oma pikaajalise loomingulise töö valmimist.

Tarmo Johannese kontsert „Selgeolek“ flöödile ja elektroonikale

17. veebruaril kell 19 mängib Tarmo Johannes Eesti Nüüdismuusika Keskuses tähelepanuväärse kava muusikast flöödile ja elektroonikale.

Andres Kaljuste ja Sophia Rahman toovad esiettekandele Tõnu Kõrvitsa uudisteose

Kontserdil „Üksinduse visandid” tuleb Andres Kaljuste ja Sophia Rahmani esituses esiettekandele Tõnu Kõrvitsa spetsiaalselt selleks kontserdiks kirjutatud uudisteos, kõlades dialoogis Dmitri Šostakovitši vioolasonaadiga op. 147. Šostakovitši viimaseks jäänud suurteos valmis vaid mõned päevad enne helilooja surma.

Saksamaal Dortmundis kõlab neli päeva Arvo Pärdi muusika

15.–18. veebruarini toimub Saksamaal Dortmundi kontserdimajas Arvo Pärdi loomingule pühendatud festival „Zeitinsel Arvo Pärt“, mille raames saab külastada Arvo Pärdi Keskuse koostatud näitust ning saada osa Pärdi-teemalisest vestlusringist. Üles astuvad mitmed hinnatud Pärdi-interpreedid, nende seas viiuldajad Gidon Kremer ja Hugo Ticciati, tšellist Anja Lechner, Lääne-Saksa ringhäälingu (WDR) sümfooniaorkester Kristiina Poska juhatusel ning Tõnu Kaljuste koos Eesti esinduskollektiivide, Eesti Filharmoonia Kammerkoori ja Tallinna Kammerorkestriga.

Eesti Kooriühing jagas aastapreemiaid

Pühapäeval, 11. veebruaril kuulutas Eesti Kooriühing Estonia kontserdisaalis välja koori- ja puhkpillimuusika aastapreemiate saajad. Aasta koore 2023 on kaks. Kontsertkooride kategoorias sai selle tiitli Rahvusooper Estonia noormeestekoor (dirigent Hirvo Surva) ja panuse eest kultuuriruumi pälvis aasta koori tiitli Saaremaa Meeskoor SÜM (dirigendid Ester Soe ja Mari Ausmees).

Eesti Rahvusmeeskoor sõidab kontserdireisile Saksamaale

Järgmisel nädalal osaleb Eesti Rahvusmeeskoor kahel päeval Hamburgis maineka Elbphilharmonie suures saalis Šostakovitši 13. sümfoonia „Babõn Jar“ (1962) ja Beethoveni „Fantaasia klaverile, segakoorile ja orkestrile“ (1808) ettekandel. Kontserte juhatab Hamburgi riigiooperi kunstiline juht Kent Nagano, keda peetakse üheks kaasaja silmapaistvamaks ooperi- ja orkestridirigendiks.

Elis Halliku „To Become a Tree“ ettekanded USA-s

Elis Halliku teos „To Become a Tree“ kõlab USA esiettekandena täna esmakordselt New Yorgi publiku ees ansambli Broken Frames Syndicate esituses. Kontserti saab otseülekandes jälgida Youtube'is.

Tallinna Kammerorkestri ja MUBA solistide ühine kontsert „MUBA virtuoosid“ tuleb taas

8. veebruaril toimub MUBA Suure saali laval algusega kell 18.00 kontsert „MUBA virtuoosid“. Pea kakskümmend aastat publikut rõõmustanud kontserdisari sai alguse Tallinna Muusikakeskkoolist ja selle idee on olnud pakkuda noortele väljapaistvatele interpreetidele võimalust esineda Eesti tipporkestri ja suurepäraste dirigentidega.

Lauri Jõehele teos kõlab Garth Knoxi soolokontserdil Glasgow’s

9.–11. veebruaril Šoti Kuninglikus Konservatooriumis toimuval minifestivalil Strings Weekend annab soolokontserdi ka vioolamängija Garth Knox, kes esitab teiste seas Lauri Jõelehe teose „Chant Harmonique“ („Ülemheli laul“).

Pillifondi gala toob haruldaste pillide kõlal publikuni kaugete maade rahvamuusika

Selle nädala lõpus jõuab Tartu ja Tallinna publiku ette suurejooneline pillifondi gala, mis toob lavale andekad interpreedid, haruldased ja kallid muusikainstrumendid ning kaugete maade eripalgelise rahvamuusika.

Tallinna Kammerorkester ja Eesti Nüüdismuusika Keskuse kollektiivid andsid ühise kontserdi

4. veebruaril kõlasid Mustpeade majas keelpillid, vokaal ja erinevad elektroonilise muusika instrumendid. Kontserdi tõid kuulajateni Tallinna Kammerorkester ja enamikku Eestis tegutsevaid kaasaegse muusika kollektiive ühendav Eesti Nüüdismuusika Keskus.

Pühapäeval jagab Eesti Kooriühing aastapreemiaid

Pühapäeval, 11. veebruaril 2024 kell 15 kuulutab Eesti Kooriühing Estonia kontserdisaalis välja koori- ja puhkpillimuusika aastapreemiate saajad.

Aasta Klassikaalbum on pianist Sten Lassmanni plaat „Heino Eller. Complete Piano Music, Volume Nine“

Eesti Muusikanõukogu ja Eesti Fonogrammitootjate Ühingu koostöös selgus eile Aasta Klassikaalbum 2024 ja selleks on „Heino Eller. Complete Piano Music, Volume Nine“, mille on salvestanud Sten Lassmann ja välja andnud Toccata Classics (UK).

Arvo Pärdi muusika kõlab USA-s ja Kanadas Eesti Filharmoonia Kammerkoori esituses

Veebruaris on Eesti Filharmoonia Kammerkoor (EFK) koos Tõnu Kaljustega pärast viieaastast pausi taas minemas kontserdireisile Ameerika Ühendriikidesse ja Kanadasse, kus antakse neli kontserti Giovanni Pierluigi da Palestrina ja Arvo Pärdi loominguga.

Tallinna Talvefestival toob Eestisse solistid Itaaliast, Hispaaniast ja Ukrainast

13.–23. veebruarini toimuva XVII Tallinna Talvefestivalil astuvad üles kõrvuti Eesti tippsolistidega muusikud Ukrainast, Hispaaniast ja Itaaliast. Festivali raames toimub heateoalgatus „Tõsta pilk ja ava süda“, millega kutsutakse toetama meistriklasside korraldamist Ukraina muusikaõpilastele ning joonistusvõistlus Eesti lastelt Ukraina lastele, mis ootab joonistusi 12. veebruariks. Festivali lõppkontserdil kuulutatakse välja „MUBA Talent 2024“. Festivali korraldab Muusikute fond PLMF, kunstiline juht on Pille Lill.

Maailma uue muusika päevadel Fääri saartel esindab Eestit helilooja Marianna Liik

Rahvusvahelise Nüüdismuusika Ühingu (ISCM) korraldatava festivali Maailma uue muusika päevad (World New Music Days) kavasse valis tänavu rahvusvahelistest ekspertidest koosnev komisjon Fääri saartele Eestit esindama Marianna Liiki teosega „Out of breath“ (2018) viiulile, tšellole ja elektroonikale.

Tallinna Kammerorkester ja Eesti Nüüdismuusika Keskuse kollektiivid annavad esimese ühise kontserdi

4. veebruaril korraldavad Tallinna Kammerorkester ja enamikku Eestis tegutsevaid kaasaegse muusika kollektiive ühendav Eesti Nüüdismuusika Keskus Mustpeade majas ühise kontserdi. Kontserdile kaasatakse keelpillid ja erinevad elektroonilise muusika instrumendid. Sisu osas teevad muusikud kummarduse käesoleval aastal juubelit tähistavatele heliloojatele.

Pärnust algas EFO Euroopa turnee avakontsert

16. jaanuaril alustasid dirigent Paavo Järvi ja Eesti Festivaliorkester Pärnu kontserdimajast Euroopa tuuri. Täna esinetakse Tallinnas Estonia kontserdisaalis, seejärel toimuvad kontserdid Dortmundis, Stuttgardis, Zürichis ning kultuurimekades Viinis ja Münchenis.

VHK keelpilliorkester esitleb Ester Mägi muusikaga CD-plaati

Vanalinna Hariduskolleegiumi keelpilliorkester ja dirigent Rasmus Puur annavad Tartus, Mustveel ja Tallinnas Ester Mägi muusikaga CD-plaadi esitluskontserte.

Aasta muusik 2023 on Pärt Uusberg

Eesti Rahvusringhäälingu aasta muusiku tiitli pälvib helilooja ja dirigent Pärt Uusberg. Auhind antakse üle pidulikul kontserdil 12. jaanuaril 19 Eesti Raadio esimeses stuudios toimuval kontserdil, kus musitseerivad Pärt Uusberg, kammerkoor Head Ööd, Vend ja Johan Randvere. Sündmust vahendavad otseülekandes Klassikaraadio, Vikerraadio ja ERR-i kultuuriportaal.

Eesti Filharmoonia Kammerkoor algatab avaliku debati erasektori ja kultuurivaldkonna koostööst

Eesti Filharmoonia Kammerkoor algatab avaliku arutelu, et leida uudseid lähenemisi koostööks kultuurivaldkonna ja eraettevõtluse vahel. Debatt “Ühismõtlemine – erasektori ja kultuurivaldkonna tulevikumudelid” toimub 17. jaanuaril kell 14.30 kammerkoori proovisaalis Toompuiestee 20. Sündmust saab jälgida otseülekandes ERRi kultuuriportaali vahendusel.

Eesti Muusikaauhinnad 2024: selgusid Aasta Klassikaalbumi nominendid

Eesti Muusikanõukogu ja Eesti Fonogrammitootjate Ühingu koostöös on selgunud Eesti Muusikaauhinnad 2024 Aasta Klassikaalbumi kategooria nominendid: "Tõnu Kõrvits. The Sound of Wings", "Heino Eller. Complete Piano Music, Volume Nine", "Vox Clamantis. Music by Henrik Ødegaard" ja „KRATT. Tubin. Bacewicz, Lutosławski".

Mägi Ensemble annab Eestis kolm kontserti

Ameerika Ühendriikides Seattle’is tegutsev kammernaiskoor Mägi Ensemble annab Ester Mägi 102. sünniaastapäeva puhul Eestis kolm kontserti: 9. jaanuaril Tallinna Toomkirikus, 11. jaanuaril Tartu Jaani kirikus ja 13. jaanuaril Arvo Pärdi Keskuses.

1.–7. jaanuarini toimub Tallinnas XIII rahvusvaheline festival bachFest 2024

Kunstilise juhi Aare-Paul Lattiku koostatud põnev, mitmete Eesti ja maailma esiettekannetega kava toob Eestisse silmapaistvaid muusikuid erinevatest maadest, enamikku neist kuuleb eesti publik esmakordselt.