Kairi Kosk

16.05.1976 Tartu
Eesti Heliloojate Liidu liige alates 2000

 

Kairi Kosele on omane tähendusrikas ja piltlik kujundivool. Tema kõlakujundites on kõlajulgust ja terast koloriiditunnetust. Teoste muusikaline areng on sageli täis järske kontraste ja erksaid aktsente. Eri stiilivõtete abil avaldub teatav huumor või iroonia. Kose muusikas on võrdselt tähtsad meloodiline ja kõlaline (tämbrilis-harmooniline) mõtlemine, mida ta suudab huvitavalt ühildada.
Hetkel Itaalias elava helilooja viimase aja loomingule on iseloomulik muusika ühendamine teiste kunstivaldkondadega – ta püüab leida parimaid mooduseid muusikalise strukuuri tuletamiseks nii füüsilisest liikumisest, visuaalsetest kujunditest kui ka kirjandusteostest.

Kairi Kosk lõpetas Tallinna Muusikakeskkooli 1995. aastal, olles õppinud flööti Raivo Peäske ja loomingut Mati Kuulbergi juures. 2000. aastal lõpetas Kosk Eesti Muusikaakadeemia kompositsiooni erialal Eino Tambergi juhendamisel. Samal aastal jätkas ta magistriõpinguid Eesti Muusikaakadeemias, õppides selle osana ka muusikateadust Helsingi Ülikoolis. 2001–2002 täiendas Kosk end Haagi Kuninglikus Konservatooriumis Erasmuse vahetusüliõpilasena kompositsiooni ja elektronmuusika alal (juhendaja Gilius van Bergeijk).

Kosk on kirjutanud põhiliselt kammermuusikat. Suuremat tuntust on kogunud "Illumion" (2001) tšellole ja fonogrammile, mis on ka Crash Ensemble’i (Iirimaa) repertuaaris. Tema mahukaim teos on kammerooper "Viimane ükssarvik", mis etendus 2000. aastal Eesti Muusika Päevadel (lavastaja Rene Nõmmik). Hilisematest teostest võib esile tõsta Hollandis ja Eestis esitatud lavateost "Dancing Music" (2004) tantsijale, löökpillidele ja elektroonikale ning 2008. aastal Esseni Filharmoonia tellimusel valminud kammerteost "Udu puile".

Kose loomingut on esitanud tšellist Aare Tammesalu, pianist Peep Lassmann, sopran Kaia Urb, kitarrist Heiki Mätlik, TriOst, kammerkoor Voces Musicales jt. Tema teosed on kõlanud rahvusvahelisel uue muusika festivalil "Nyyd", Eesti Muusikaakadeemia Sügisfestivalil ja Eesti Muusika Päevadel. Eesti Muusikaakadeemia Sügisfestivali orkestrilugude konkursil jagas "ODD" kammerorkestrile I kohta (1999), "Something" klaverile ja keelpilliorkestrile saavutas II koha (2000).

© EMIK 2010

EMIKi koduleheküljel olevad tekstid on kaitstud autoriõiguse seadusega. Tekste võib kasutada mittekommertsiaalsetel eesmärkidel koos viitega autorile (kui on märgitud) ja allikale (Eesti Muusika Infokeskus).