Salvestused

Antakse välja koori- ja puhkpillimuusika aastapreemiad

Pühapäeval, 26. jaanuaril jagab Eesti Kooriühing koori- ja puhkpillimuusika aastapreemiaid. Aastapreemiate gala toimub kell 15 Estonia kontserdisaalis. 12 kategoorias kandideerib aastapreemiatele 81 nominenti.

Pärnu Nüüdismuusika Päevadel 2020 uuritakse viga süsteemis

Pärnu Nüüdismuusika Päevade 2020 eesmärk on läheneda muusika kompositsioonimudelitele kui süsteemimudelitele ning tegelda vea mõiste kaudu muusika kui süsteemi uurimisega. Festivali kavas on sümpoosion, kontserdid, näitus ja töötuba.

Uus-Meremaal toimuvatele Maailma muusika päevadele 2020 valiti Eestit esindama Robert Jürjendali ja Tõnu Kõrvitsa teosed

Rahvusvahelise Nüüdismuusika Ühingu (ISCM) korraldatava festivali Maailma muusika päevad (World Music Days) kavasse valiti tänavu esindama kahe Eesti helilooja teosed: Robert Jürjendali "Bells" ja Tõnu Kõrvitsa "Stalker-Suite".

Ilmus plaat „Hymns to the Nordic Lights“ Tõnu Kõrvitsa orkestrimuusikaga

Soome plaadifirmalt Ondine ilmus Tõnu Kõrvitsa autoriplaat, kus helilooja orkestrimuusikat esitab Eesti Riiklik Sümfooniaorkester Risto Joosti juhatusel.

Eesti Muusika Infokeskus on talvepuhkusel

Eesti Muusika Infokeskus on talvepuhkusel 21. detsembrist – 1. jaanuarini. Tellimusi hakkame täitma 2. jaanuarist. Krediitkaardiga makstud PDF-formaadis noodid jõuavad teie meiliaadressile automaatselt. Rahulikke pühi ja head uut aastat!

CORELLI MUSIC – jõulufestivali suurkontserdid ülipõneva kavaga

30. novembril alguse saanud jõulumuusika festivalil „Kirikupühad Maarjamaal” on ees veel kolm kontserti – 28. ja 29.12 kõlavad Tartus ja Tallinnas Eesti kontserdipublikule senitundmatud teosed Eesti ja Läti muusikute esituses ning 6.01.2020 vene ja eesti romansilooming.

Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri uueks peadirigendiks saab Olari Elts

Möödunud nädalal toimunud ERSO pressikonverentsil avalikustati orkestri uus peadirigent, kelleks saab hooajast 2020/2021 Olari Elts. Praegune peadirigent Neeme Järvi jätkab järgmisest hooajast ERSOga koostööd kui eluaegne aupeadirigent.

Linnaorkestri advendikontserdid loovad jõulumeeleolu

Pärnu Linnaorkestri jõuluootuskontsert “Veni, Veni Emmanuel“ toimub 5. detsembril Pärnu kontserdimajas ja 7. detsembril Viljandi Baptistikirkus. Kavas Ottorino Respighi ja Johann Sebastian Bachi looming, samuti jõulumuusika.

HELIjaKEEL: PÕHJATUUL, LÕUNATUUL. Helena Tulve, Tatjana Kozlova-Johannes, Doris Kareva. Mõtisklusi sufismist

Sari HELIjaKEEL jätkab hooajal 2019/2020 keskendumist erinevatele pühakirjadele, religioonidele ning elufilosoofiatele. Kontsert “Põhjatuul. Lõunatuul” heidab pilgu sufismi mõjudele Helena Tulve, Tatjana Kozlova-Johannese ning Doris Kareva loomingus. Kontsert toimub 4. detsembril kell 19 Eesti Raadio 1. stuudios.

IX Eesti pianistide konkursi võitsid Tähe-Lee Liiv ja Mantas Šernius

IX Eesti pianistide konkurss leidis aset 22.–20. novembrini Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdi- ja teatrimajas. Konkursil osales 27 pianisti, keda hindas rahvusvaheline žürii.