Salvestused

Tallinna Kammerorkester avab hooaja orelimuusika ja improvisatsioonide saatel

Tallinna Kammerorkester ja dirigent Tõnu Kaljuste alustavad uut hooaega 21. septembril Mustpeade majas, kus esmakordselt musitseeritakse uuel elektrilisel kontsertorelil. Uus pill on Tallinna Kammerorkestri koosseisus läbi kõigi „Oreli maagia“ sarja kontsertide.

Pärnu Linnaorkestri uue hooaja avakontserdil tuleb esiettekandele Rein Rannapi Oboekontsert

Pärnu Linnaorkester avab oma XXVI hooaja teisipäeval, 24. septembril kell 19 Pärnu kontserdimajas. Rein Rannapi värskes teoses soleerib oboemängija Riivo Kallasmaa, juhatab orkestri uus peadirigent Kaspar Mänd.

Alustab uus kontserdisari „Pillifondi aarded“

Septembris alustab Eesti Kontserdi ja Eesti Pillifondi uus kontserdisari, mis esitleb andekaid eesti interpreete, kelle käsutuses on Eesti Pillifondi vahendusel hinnalised keelpillid. Sarja esimesel kontserdil 15. septembril Tallinna raekojas astuvad üles tšellistid Theodor Sink ja Leho Karin.

Uued noodid EMIK-i muusikapoes

EMIK-i muusikapoodi on lisandunud Ester Mägi Sümfoonia korrastatud ja uue noodigraafikaga väljaanne.

Voces Musicales tähistab 20. sünnipäeva Arvo Pärdi ja Pärt Uusbergi muusikaga

Kammerkoor Voces Musicales tähistab 20. juubelisünnipäeva laupäeval, 14. septembril kell 18 kontserdiga Tallinna Jaani kirikus. Kavas on Arvo Pärdi ja Pärt Uusbergi looming.

Aare Tammesalu osaleb kammermuusikanädalal Rio de Janeiros

Tšellist Aare Tammesalu osaleb 11.-14. septembrini Brasiilias Rio de Janeiros toimuval rahvusvahelisel kammermuusika nädalal, esitades Brahmsi, Bachi, Barberi ja Schuberti teoseid koos muusikutega Brasiiliast, Kanadast, Kreekast ja Itaaliast.

ERSO avab hooaja ning läheb Kesk-Euroopa turneele

ERSO avab oma kontserdihooaja 13. septembril kell 19 Estonia kontserdisaalis Neeme Järvi juhatusel, kaastegevad on viiuldaja Ye-Eun Choi ja Eesti Rahvusmeeskoor. Esiettekandele tuleb Johannes Hiobi sümfooniline fantaasia „Isade maa”. Seejärel läheb ERSO Kesk-Euroopa turneele, mille korraldaja on üks tuntuimaid rahvusvahelisi artistide agentuure IMG Artists.

Uued noodid EMIK-i muusikapoes

Eesti Muusika Infokeskus on välja andnud värskelt toimetatud ning uhiuues noodigraafikas Artur Lemba kammerteosed, mille hulgas on nii ansamblimuusikat kui ka soolorepertuaari klaverile.

„Opus Klassik“ aastadirigendi auhind Paavo Järvile

Dirigent Paavo Järvi pälvib tänavu „Opus Klassik“ klassikalise muusika auhinna aasta dirigendi kategoorias. Tunnustuse pälvib ta Jean Sibeliuse seitsme sümfoonia plaadistuse eest, mis on salvestatud koos Pariisi orkestriga (Orchestre de Paris).

Lossimuusika alustab uut hooaega

Pühapäeval, 8. septembril avab uue hooaja rahvusvaheline kontserdisari „Lossimuusika“. Sarja avakontserdil astub publiku ette mainekas Čiurlionise keelpillikvartett.