CD/DVD/LP

Eesti heliloojate käsikirjad muutuvad soovijatele kättesaadavaks

Eesti Muusika Infokeskuse ja Eesti Muusikafondi kokkuleppe alusel saavad käesolevast aastast alates soovijatele kättesaadavaks muusikafondile kuuluvate partituuride, klaviiride ja orkestrihäälte käsikirjad ja käsikirjalised koopiad, mida vahendatakse digitaalsel kujul või väljatrükina.

Pärnus tuleb esiettekandele Alisson Kruusmaa klaverikontsert

Pärnu Linnaorkestri ja pianist Johan Randvere esituses kõlab 28. jaanuaril Pärnu kontserdimajas Alisson Kruusmaa klaverikontsert „Justkui jõgi oleks laulnud…“. Lisaks on kavas Wolfgang Amadeus Mozarti Sümfoonia nr 40 g-moll ja Maurice Raveli „Couperini haud”. Juhatab PLO peadirigent Kaspar Mänd.

Uus nüüdismuusika festival Balti Muusika Päevad saab alguse Eestist

Festival Eesti Muusika Päevad võõrustab eeloleval kevadel (22.04.–02.05.2021) Tallinnas ja Tartus esimest korda toimuvat Baltimaade nüüdismuusika festivali Balti Muusika Päevad.

Ines Maidre annab soolokontserdi Norras

Norras Bergenis tegutsev organist Ines Maidre astub 24. jaanuaril kell 19 soolokontserdiga üles Stavangeri Konserthusis. Kavas on Eugene Gigout’, Pierre Cochereau’, Julien Bret’, Charles Tournemire’i, Guy Bovet’ ja Alexandre Guilmant’ looming.

Samuel Barberi kammerooperi „Bridžikäsi“ esmaettekanne Eestis kontserdisarjas „Kõrvaring“

Tõenäoliselt maailma lühimaks ooperiks nimetatud „Bridžikäsi“ („A Hand of Bridge“) tuleb esmakordselt Eestis ja eesti keeles esitamisele Tallinna Kammerorkestri „Kaardimaja“ kontserdil. Solistirolle laulavad Marko Matvere, Maria Listra, Mati Turi ja Annely Peebo.

Pärnu Nüüdismuusika Päevadel 2021 tegeldakse mikrotonaalsusega

Mikrotonaalsus on helisüsteemi omadus sisaldada mikrointervalle. Mikrotonaalsuse mõistet kasutatakse ka üldmõistena helisüsteemide kohta, mis sisaldavad võrdtempereeritud häälestuses pooltoonile taandumatuid intervalle. Pärnu Nüüdismuusika Päevade kavas on sümpoosion, kontsert ja töötuba. PNP toimub 23.–31. jaanuarini veebiaadressil https://meet.jit.si/PNP2021.

EMIK andis välja Lemba Esimese klaverikontserdi ja Mägi Sümfoonia toimetatud partituurid ja orkestripartiid

Eesti Muusika Infokeskus on välja andnud põhjalikult toimetatud ja uues noodigraafikas partituurid ja orkestrihääled Artur Lemba Esimesest klaverikontserdist (toimetaja: Hans-Gunter Lock) ja Ester Mägi Sümfooniast (toimetaja: Evi Arujärv).

ERSO kammerkoosseisude ja Eesti Rahvusmeeskoori esituses kõlab Ester Mägi looming

8. jaanuaril kell 19 toimub Ester Mägi loomingule pühendatud kontsert, millega tervitatakse armastatud heliloojat tema 99. sünnipäeval. Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri ja Eesti Rahvusmeeskoori muusikute esituses kõlab Ester Mägi kammer- ja koorimuusika. Kontserdist saab osa ERSO.TV ja Klassikaraadio vahendusel.

In memoriam helilooja Jaan Rääts (15.10.1932–25.12.2020)

25. detsembril lahkus 88-aastasena helilooja Jaan Rääts.

Veebikontsert “HELIjaKEEL. La fabbrica illuminata”

Sarja HELIjaKEEL kontsert “La fabbrica illuminata” 28. detsembril kell 17 Niguliste kirikus toimub koroonapiirangute tõttu ainult virtuaalselt. Kõlab Andrus Kallastu, Luigi Nono, Malera Kasuku ja Erkki-Sven Tüüri muusika ning Maarja Kangro ja Kalju Kruusa sõnakunst.