CD/DVD/LP

Selgusid Artur Lemba stipendiumi laureaadid

Kultuuriminister Indrek Saar andis 19. veebruaril üle esimest korda välja makstavad Artur Lemba nimelised loomingulised stipendiumid. Laureaatideks osutusid muusikauurija Anna-Sophia Sevagin ning pianistid Johan Randvere ja Sven-Sander Šestakov.

Endrik Üksvärav ja Peep Lassmann annavad USAs eesti muusikaga kontserte

Eesti tippinterpreedid tenor Endrik Üksvärav ja pianist Peep Lassmann annavad peagi ühiselt kontserte Floridas, Washingtonis ja New Yorgis. Kontserdid toimuvad vahemikus 17.–22. Veebruar, kavas kõlab eesti heliloojate muusika.

Festivali „Virmalised” lõppkontserdil antakse välja esmakordselt auhind „Aasta Interpreet”

Täna, 14. veebruaril saab punkti Eesti Interpreetide Liidu festival „Virmalised”. Festivali lõppkontserdil „Torm ja tung” astuvad Estonia kontserdisaali lavale Eesti solistide paremik Ivari Ilja, Marcel Johannes Kits, Sten Heinoja, Toomas Vavilov, Peep Lassmann, Mari Poll, Mihkel Poll ja mitmed teised.

Algab festival „Virmalised“

10.–14. veebruarini toimub festival „Virmalised“, mis on pühendatud Eesti Interpreetide Liidu 20. aasta juubelile. Neljale õhtule koonduva festivali kava pakub huvi igale muusikamaitsele. Festivalil astub üles eesti interpreetide paremik.

Ansambel Una Corda juubelihooaeg algab kontserdiga „Lossimuusika“ sarjas

10. veebruaril tähistab ansambel Una Corda oma 10. tegutsemisaastat kontserdiga Kadrioru lossis. Kõlab läbilõige ansambli senisest repertuaarist, lisaks uudisteosed Liis Viiralt ning Age Veeroosilt. Kaastegev on Riivo Kallasmaa oboel.

Ansambel U: annab täna Helsingis kontserdi “Vaata enda ümber, vaata enda sisse”

Täna, 5. veebruaril toimub Helsingis festivali “Musica Nova” raames Ansambel U: VR-kontsert Forum Boxis. Kavas kontserdiks spetiaalselt kirjutatud teosed heliloojatelt Scott L. Miller, Tatjana Kozlova-Johannes, Liisa Hirsch ja Märt-Matis Lill.

Narva Ooperipäevad avalikustas tänavuse programmi

Vabal Laval, Kreenholmi Manufaktuuris ja Narva Linnuses saab sel aastal näha Peterburi, Kopenhaageni, Helsingi ning Rahvusooper Estonia ooperi- ja balletietendusi. Esiettekandeni jõuab ka publikul seni nägemata Raimo Kangro ja Leelo Tungla Juku naljadel põhinev muusikal.

Rahvusooper Estonia tähistab ooperisolisti Heli Veskus oma juubelit „Tosca“ etendusega

2. veebruaril tähistab Rahvusooper Estonia ooperisolist Heli Veskus oma 50. aasta juubelit nimiosaga Giacomo Puccini ooperis „Tosca“.

Veebruar on rahvusooperis Eesti autorite kuu

Veebruaris tähistab Eesti Vabariik 101. sünnipäeva ning selle auks teeb rahvusooper kummarduse Eesti autoritele.

Regensburgi teater Saksamaal tellis Jüri Reinverelt ooperi

Regensburgi teatris esietendub 2020. aasta jaanuaris Jüri Reinvere kahevaatuseline ooper „Minona“ helilooja enda libretole. Ooperi peategelane on Minona von Stackelberg (1813–1897), kes sündis ja suri küll Viinis, kuid elas enam kui 20 aastat ka Tallinnas ning keda arvatakse olevat Ludvig van Beethoveni tütar. Ooper esietendub Beethoveni 250. sünniaastapäeva aastal.