Heliteoste kataloog

Reedel toimub kontsert eesti muusikast Iirimaal

Muusikaorganisatsiooni Galway Music Residency korraldusel toimub 5. märtsil kontsert “Estonia” sarjas “From Europe with Love”, mille kavas on Arvo Pärdi, Ester Mägi ja Tõnu Kõrvitsa muusika. Kontsert jõuab publikuni Oughterard Courthouse’ist Galways 5. märtsil kell 15 (Eesti aja järgi) Facebooki ja Youtube’i kaudu.

Ansambel U: esineb Läti Uue Muusika Päevadel

Eesti tuntuim uue muusika ansambel Ansambel U: esineb 5. märtsil veebikontserdiga Läti Uue Muusika Päevadel. Ettekandele tulevad teosed heliloojatelt Udo Kasemets, Jurgis Mačiūnas, Linda Leimane ning Tatjana Kozlova-Johannes.

Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri kontserdid märtsikuus

Märtsikuus on publikul võimalus nautida kõiki ERSO kontserte ERSO TV (www.erso.tv) ja Klassikaraadio vahendusel. Orkestrit juhatavad Ainārs Rubiķis, Joseph Swensen ja Olari Elts.

Alisson Kruusmaa maailmaesiettekanded kõlavad Euroopa kontserdisaalides

Märtsikuu esimesel nädalal kõlavad Soomes ja Hollandis maailmaesiettekandes helilooja Alisson Kruusmaa uudisteosed. 2. märtsil jõuab Helsingis esmakordselt kuulajateni „Spring of Hope” neljale tšellole. 6. märtsil kõlab Arnhemis uudisteos „… and the Great Winds Come and Go” sopranile ning sümfooniaorkestrile.

Noppeid EMIKi muusikakalendrist alanud nädalaks (22.–28. veebruar)

Samuel Barberi kammerooper „Bridžikäsi“ Tallinna Kammerorkestri ja solistide esituses, Erkki-Sven Tüüri ja Ülo Kriguli kammerteosed ERSO muusikute ettekandes, metsosopran Juuli Lill Kadrioru lossis, löökpilliduo Heigo Rosin ja Tanel Novikov Estonia kontserdisaalis. Need ja teised sündmused alanud nädalaks EMIKi muusikasündmuste kalendrist.

In memoriam dirigent ja helilooja Taavo Virkhaus (29.04.1934–10.02.2021)

Lahkunud on dirigent ja helilooja, eesti muusika tulehoidjaks nimetatud Taavo Virkhaus, eesti vanima ja suurima muusikute dünastia väärikas esindaja, kuuendat põlve muusika- ja hariduspõldu kündnud mees, üks väliseesti muusikaelu entusiastlikke eestvedajaid ning eesti muusika ja kultuuri tutvustajaid maailmas.

Ilmus Robert Jürjendali sooloalbum „Vesi leiab tee“

„Vesi leiab tee“ on kitarristi ja helilooja Robert Jürjendali neljas sooloalbum, mis teeb kummarduse elu allikale – veele. Plaadil teevad külalistena kaasa Miguel Noya (klaver), Anti Jürjendal (tšello) ja Signe Jürjendal (hääl).

Noppeid EMIKi muusikakalendrist alanud nädalaks (15.–22. veebruar)

Virgo Veldi, Toomas Vavilov ja Ralf Taal Tallinna Talvefestivalil, Mihkel Polli soolokontsert 20. sajandi klaverisonaatidega ning bachFesti avakontsert Collegium Musicale, Eesti Sinfonietta ja solistidega. Need ja teised sündmused alanud nädalaks EMIKi muusikasündmuste kalendrist.

Kristjan Randalu soolokontserdid Pärnus ja Tallinnas

Maailmanimega pianisti Kristjan Randalu soolokontsertidel 12. veebruaril Pärnus ja 13. veebruaril Tallinnas kõlab esiettekandena uus nägemus Robert Schumanni vokaaltsüklist „Poeedi armastus“.

Noppeid EMIKi muusikakalendrist alanud nädalaks (8.–14. veebruar)

Pianist Andre Hinni soolokontsert Vanemuise kontserdimajas, Beethoveni ja Kotzebue muusikaline näidend ERSO ja EMTA koostöökontserdil, Schumanni vokaaltsükkel džässpianist Kristjan Randalu töötluses, Saint-Saënsi „Loomade karneval“ klaveriduo Nata-Ly Sakkos ja Toivo Peäske esituses. Need ja teised sündmused alanud nädalaks EMIKi muusikasündmuste kalendrist.