Muusikauudised

Ilmus Eduard Tubina "Kogutud teoste" väljaande XX köide "Viiuliteosed"

6. veebruaril kell 18 esitletakse Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kammersaalis Eduard Tubina "Kogutud teoste" V seeria XX köidet "Viiuliteosed", mille on välja andnud Rahvusvaheline Eduard Tubina Ühing ja Gehrmans Musikförlag.

Kogumiku on trükiks ette valmistanud ja kommenteerinud Vardo Rumessen ja Sigrid Kuulmann. Eessõna Vardo Rumessen, korrektor Urmas Vulp, tekstitoimetaja Kerri Kotta, noodigraafika Valdo Preema, kunstnik Tiina Sildre.

Köites on avaldatud kõik Eduard Tubina viiuliteosed (välja arvatud sonaadid), millest enamus ilmub trükis esmakordselt. Eessõna ja kommentaarid on eesti ja inglise keeles. Täielikud kommentaarid on avaldatud internetis aadressil www.tubinsociety.com.

Kontserdil esinevad Sigrid Kuulmann (viiul) ja Marko Martin (klaver). Kavas on Eduard Tubina Capriccio nr. 1, Sonaat sooloviiulile, "Meditatsioon", "Kuke tants" balletist "Kratt" ja Paganini-Tubin Kapriis nr. 24. Tubina viiuliloomingust kõneleb Vardo Rumessen. Tubina Viiuliteoste uut väljaannet on võimalik kohapeal osta soodushinnaga. Kontsert on tasuta.

Loe Tiina Mattiseni vestlust Sigrid Kuulmanniga ajalehest Sirp.

Tagasi