Music News

Pärnu IV Rahvusvaheline TALVEUNIversiteet

9.–15. veebruarini toimub Pärnus IV Rahvusvaheline TALVEUNIversiteet – professor Arbo Valdma talvised meistrikursused Pärnu Raekojas. Sel aastal osaleb klaverikoolis 18 õpilast Eestist, Norrast, Sloveeniast, Horvaatiast, Austriast ja Prantsusmaalt. Lisaks meistrikursustele peab Valdma ka 9. ja 10. veebruaril kaks loengut teemal „Klaverimetoodika vanadest tõdedest“.

Klaverikoolis osalejad astuvad üles nn stuudiokontsertidel Pärnu Raekojas. Esimene neist „Kursuslaste esimene tuleproov” toimub 12. veebruaril kell 19 ja teine „Haydn & Co” 13. veebruaril kell 19 (kaastegev Pärnu Linnaorkestri keelpillikvartett). Klaverikooli lõppkontsert raekojas leiab aset 15. veebruaril kell 19.

Kõikjal maailmas hinnatud klaveripedagoog Arbo Valdma on lõpetanud Tallinna Riikliku Konservatooriumi 1966. aastal Bruno Luki klaveriklassis ning täiendanud end Moskva konservatooriumi aspirantuuris. Ta on võitnud auhinnalisi kohti mitmetel konkurssidel ning andnud soolokontserte nii Euroopas kui ka Austraalias. 1993. aastast töötab Valdma klaveriprofessorina Kölni Muusikaülikoolis, lisaks on ta andnud kursusi mitmel pool Euroopas, Kanadas, Jaapanis, Ameerikas ja Venemaal jm. Meistrikursused Pärnus said alguse 2003. aasta suvel, esimene talvine klaverikool toimus 2006. aasta veebruaris. Kursuste korraldamine Pärnus on tema panus just oma kodulinnas klaverimängu edendamiseks. 2009. aasta algul tunnustas Pärnu linnavolikogu Valdmad linna vapiga Pärnu haridus- ja kultuurielu rikastamise eest.

Talveuniversiteeti korraldab Pärnu Kontserdibüroo koostöös Pärnu Filharmoonia ja Pärnu Muusikakooliga.

Agnes Toomla

Back