Music News

Noppeid EMIKi muusikakalendrist alanud nädalaks (21.–27. detsember)

23. detsembril astub Eesti Rahvusmeeskoor Tallinna Jaani kirikus üles jõulukavaga „O magnum mysterium“. Kontserdi peateos on 27 minutit kestev Henrik Ødegaardi „Transeamus“ metsosopranile, orelile ja meeskoorile, mis on inspireeritud gregooriuse laulust ja kirjutatud piiblitekstile. Lisaks kõlavad kontserdil traditsioonilised jõululaulud. Koos Rahvusmeeskooriga esinevad metsosopran Iris Oja ning organist Ene Salumäe. Kontserti juhatab Mikk Üleoja.

Vaata ka: Eesti Rahvusmeeskoor

25.–28. detsembrini leiavad aset Viinis tegutseva metsosoprani Annely Peebo ja Rahvusooper Estonia poistekoori meeskvinteti pühadekontserdid. Kontsertidel Pärnus, Tallinnas, Tartus ja Jõhvis kõlavad jõululaulud läbi aegade, kuulsamad klassikahitid ning eesti muusika. 2017. aastal loodud Rahvusooper Estonia poistekoori meeskvintett astub üles koosseisus Artjom Pahhomov, Matthias Merelaine, Joosep Toomeste, Ron Jonathan Singson ja Indrek Vahur. Klaveril on kaastegevad Pantelis Polychronidis ja Riivo Jõgi.

Vaata ka: Eesti Kontsert

27. detsembril toimub Tallinna Filharmoonia Mustpeade maja Valges saalis Eesti Sinfonietta aastalõpukontsert „Aastaajad“. Kontserdikavas saavad kokku äratundmisrõõm ja uudsus – Antonio Vivaldi viiulikontsertide tsükli „Neli aastaaega“ solistideks on lisaks viiuldajatele ka teiste pillirühmade esindajad. Õhtu lõpetuseks pakutakse kuulajaile Alexander Raskatovi värvikat teost „Kokkuvõte aastaaegadest“ („The Seasons’ Digest“), mille ideeliseks aluseks on Pjotr Tšaikovski klaveripalade tsükkel „Aastaajad“.

Vaata ka: Eesti Sinfonietta

27. ja 29. detsembril toimuvatel Lossimuusika aastalõpukontsertidel astub soolokavaga üles pianist Jaan Ots. Ettekandele tulevad Ludwig van Beethoveni klaverisonaat nr 10 G-duur, op 14 nr 2 ja kaheteistkümnest lühikesest karakterpalast koosnev Pjotr Tšaikovski tsükkel „Aastaajad“ op 37a. Kontserdid leiavad aset Kadrioru kunstimuuseumis ja Pärnu Raekojas.

Vaata ka: Lossimuusika


Tutvu ka teiste selle nädala sündmustega EMIKi muusikasündmuste kalendris.

Back