Music News

Pille Lille Muusikute Toetusfondi kontserdid märtsis

Märtsis toimub Pille Lille Muusikute Toetusfondi kontserdisarjades „Hingemuusika“ üks ja „Meistrite Akadeemia“ viis kontserti.

Esimene „Meistrite Akadeemia“ kontsert toimub 5. märtsil kell 18 Sillamäe Muusikakoolis, kui üles astuvad flöödimängija Oksana Sinkova ja pianist Lea Leiten. Nende esituses on võimalik kuulda Albert Franz Doppleri, Ton Bruynéli ja Paul Wetzgeri muusikat. 14. märtsil kell 16 Tartu Linnamuuseumis esinevad sama sarja raames metsosopran Maire Haava ja tenor Oliver Kuusik. Kõlab vokaal muusika Ottorino Respighilt, Richard Straussilt ja Sergei Rahmaninovilt, lauljaid saadab klaveril Evi Ross. Sama kontsert toimub 26. märtsil kell 18 Rakvere Rahvamajas.
„Noorte Meistrite Akadeemia“ sarjast toimub 25 märtsil kell 15 Eesti Rahvusraamatukogu peanäituse saalis kammermuusika pooltund, kui Ludivig van Beethoveni muusikat esitavad Kristina Kriit (viiul), Toomas Nestor (vioola) ja Levi-Danel Mägila (tšello).
„Hingemuusika“ sarja kontsert toimub Häädemeeste Muusikakoolis 26. märtsil kell 18, kui üles astuvad tenor Roland Liiv ja kitarrist Kristo Käo. Kavas on Manuel de Falla ja Federico Garcia Lorca muusika.
27. märtsil kell 18 kõlab Narva Muusikakooli saalis Wolfgang Amadeus Mozarti ja Antonin Dvořáki muusika. „Noorte Meistrite Akadeemia“ kontserdi sarja raames astuvad üles Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia üliõpilased Ida Teppo (viiul), Karolina Normak (viiul), Maria Nesterenko (vioola), Silvia Ilves (tšello) ja Caroline Sorieux (klaver).

Aveli Kadastik

Back