Music News

„Kuldaeg“: Kalev Kuljus ja Tallinna Kammerorkester

Kalev Kuljus
Foto: Music Josef

13. märtsil kell 19 toimub Mustpeade majas kontserdisarja „Kuldaeg“ raames kontsert „Muusikaline Hamburg“, kus Tallinna Kammerorkestri ees soleerib Kalev Kuljus (oboe). Kontserdi muusikaliseks juhiks on Reinut Tepp (klavessiin). Esitusele tulevad Georg Philipp Telemanni, Carl Philipp Emanuel Bachi ja Felix Mendelssohn-Bartholdy teosed. Kontserdi alapealkiri „Muusikaline Hamburg“ tähistab nii kavas olevate heliloojate kui ka solist Kalev Kuljuse seotust Hamburgiga.


Hinnatud oboemängijana on Kalev Kuljus mänginud paljudes kodu- ja välismaistes orkestrites ning ansamblites (Berliini ja Müncheni Filharmoonikud, Põhjamaade Sümfooniaorkester, Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, NYYD Ensemble jt ), alates hooajast 2003/2004 on ta Hamburgis tegutseva Põhja-Saksa Raadio Sümfooniaorkestri oboesolist ning alates 2003. aastast töötab ta esimese külalis-oboemängijana Birminghami sümfooniaorkestris Inglismaal. Kuljuse koostööpartnerite hulka kuuluvad dirigendid Neeme Järvi, Eri Klas, Tõnu Kaljuste, Claudio Abbado, Riccardo Muti, Lorin Mazel, Sir Simon Rattle jt.
Kuljus on olnud võidukas mitmel konkursil, pälvides esikoha Eesti puhkpillimängijate võistlusel Tallinnas (1990), Cruselli-nimelisel oboemängijate konkursil Uusikaupunkis (1999), konkursil “Praha kevad” (2001) ning IV koha ja parima oboemängija tiitli konkursil „Pacem in Terris” Bayreuthis (2000).
Kalev Kuljuse repertuaar ulatub barokist kaasajani ning sisaldab muuhulgas Johann Sebastian Bachi, Antonio Vivaldi, Wolfgang Amadeus Mozarti, Richard Straussi, Vaughan Williamsi ja teiste heliloojate oboekontserte. Eesti heliloojatest on Kuljusele kirjutanud teoseid Mari Vihmand („La Question“), Tõnu Kõrvits („Metsalill“), Helena Tulve („Valvaja”) ja Mart Siimer („Varjud Lumel“).

Laura Vaikma

Back