Music News

Esiettekandele tuleb Mart Siimeri kantaat „Lapsed vaatavad maailma pääle...”


Mart Siimer

15. märtsil kell 18 tuleb Tallinna Metodisti kirikus esiettekandele Mart Siimeri kantaat „Lapsed vaatavad maailma pääle...” kahele solistile, segakoorile ja sümfooniaorkestrile. Teose kannavad Lehari Kausteli dirigeerimisel ette solistid Helen Lokuta (metsosopran) ja Raul Mikson (tenor), Coro Consonante ning Collegium Consonante orkester.

Kantaat “Lapsed vaatavad maailma pääle...” on valminud 2008. aastal ning on pühendatud lastele, kes on surnud juba enne sündi või kelle eluküünal on kustunud peale ilmaletulekut. Helilooja sõnul võib heliteost nimetada kas suureks kantaadiks või väikeseks oratooriumiks, kus oluline tähtsus on lisaks muusikale ka kirjandusel – eesti luulel, sealhulgas Indrek Hirve ja Doris Kareva poolt teose jaoks kirjutatud tekstidel.

Kontserdi idee on algatatud Eesti Kirikute Nõukogu poolt ja kontsert on pühendatud lahkunud lastele, kes elavad meis edasi. Lisaks esineb sõnavõtuga Eesti Bioeetika Nõukogu ning Eesti Kirikute Nõukogu liige Meego Remmel. Ühtlasi on kontserdi laiemaks eesmärgiks väärtustada lapsi, perekonda ja elu.

Agnes Toomla

Back