Music News

Täna tuleb Helsingis esiettekandele Jüri Reinvere „Requiem”

Täna, 23. märtsil kell 19.30 tuleb Helsingi arhiiv-kinos „Orion” esiettekandele Jüri Reinvere „Requiem”. Teos on valminud 2009, kirjutatud sooloflöödile, neljale häälele, lugejale (helilooja tekst) ja elektroonikale.

Teose kannavad ette Richard Craig (flöödid), Catherine Jarvis (lugeja) ja Eesti Filharmoonia Kammerkoori neli lauljat: Aarne Talvik, Toomas Tohert, Rainer Vilu ja Mikk Üleoja (dirigent).


Reinvere „Requiem” on habras muusika-ja-teksti kompositsioon, mis vastandub nii kaasaegsele virtuoossust taotlevale flöödirepertuaarile, aga ka reekviemi-žanrile kui sellisele. Ettekannet täiendab Austraalia režissööri Catherine Jarvise poolt spetsiaalselt selleks puhuks loodud videomontaaž haruldastest, seni avaldamata dokumentaalkaadritest 1911-1945 aasta Eestist.


Jüri Reinvere

Jüri Reinvere on sündinud 1971 Tallinnas, elanud lühikest aega Poolas ja neliteist aastat Soomes, kus omandas magistrikraadi Sibeliuse-Akadeemias. Olulist rolli tema küpsemises on mänginud ka Rootsis veedetud aeg. Alates 2005.-st aastast elab Reinvere Berliinis.
Jüri Reinvere kuulub Eesti noorema põlvkonna heliloojate hulka. Tema muusika on alalises muutumises ja liikumises piiride avardamise suunas, suur osa tema muusikast toetub tema enda poolt loodud ingliskeelsele luulele.

Jüri Reinvere on kahel korral tunnustust leidnud heliloojate Rostrumil Pariisis: aastal 2000 võitis tema teos „Loodekaar” alla 30-aastaste heliloojate kategoorias ja 2006 märgiti ära tema „Liivi itk”.

 „Requiemi” järgmine ettekanne leiab aset festivali ESTO 2009 raames Saksamaal, kus flöödisolist on Helen Bledsoe.


Kuula katkendit teosest


vahendas Malle Maltis

Back