Music News

Peep Lassmann esineb Prahas

26. aprillil kell 19 toimub Praha Hispaania sünagoogis Felix Mendelssohn-Bartholdy 200. sünniaastapäevale pühendatud kontsert, kus esinevad pianist Peep Lassmann ja Läti päritolu USA tšellist Yosif Feigelson. Duo esituses on võimalik kuulda kõiki Mendelssohni teoseid tšellole ja klaverile. Sama kavaga esineti viimati veebruarikuus Ameerika Ühendriikides.


Peep Lassmann

Yosif Feigelsoni peetakse oma aja üheks silmapaistvamaks tšellistiks. Ta on õppinud Moskva Konservatooriumis Mstislav Rostropovitši ja Natalia Gutmani juures. Feigelson on esinenud solisti ja kammermuusikuna paljudes Euroopa ja USA tähtsamates kontserdisaalides, juhatanud meistriklasse ning teinud koostööd kõrgelt hinnatud muusikutega, sealhulgas Neeme Järvi, Juri Bashmeti, Vladimir Feltsmani, Bella Davidovitši ja paljude teistega.

Peep Lassmann on hinnatud kontsertpianist ja kammermuusik, kes on esitanud umbes 30 eesti helilooja klaverimuusikat, samas on eriti silma paistnud ka tema Messiaeni tõlgendused. Aktiivse muusikaelu tegelasena tuntud Lassmann on kauaaegne klaveriõppejõud praeguses Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, aastast 1992 professor ja rektor.

Laura Vaikma

Back