Music News

Tallinna IV Kitarrifestival

15.–20. juunini toimub Tallinna IV Kitarrifestival, mis toob publikuni rikkaliku muusikavaliku hispaania, kreeka, urugai, itaalia, vene, ungari ja eesti interpreetide esituses. Kontserdid algusega kell 19 toimuvad Mustpeade majas ja Kumu auditooriumis. Lisaks kontsertidele on festivali kavas ka mitmed seminarid.

Festivali avakontserdil astub 15. juunil Mustpeade majas üles Duo Melis (Susana Prieto, Hispaania; Alexis Muzuakis, Kreeka), kelle esituses kõlavad kitarriduode pärlid, erinevate teoste seaded kahele kitarrile ja Manuel de Falla muusika. 16. juunil esineb Kumu auditooriumis urugai kitarrist ja helilooja Carlé Costa, mh tuleb esittekandele Arvo Pärdile pühendatud teos „Templivalguses“. 17. juunil on Mustpeade majas võimalik kuulata kontserti pealkirjaga „Le Villanelle alla Napoletana“. Vanu Napoli laule esitavad sopran Renata Fusco ning lautomängijad Massimo Lonardi ja Maurizio Piantelli. 18. juunil kõlavad Mustpeade majas vene rahvalaulud ja romansid vene seitsmekeelsel kitarril Anastasia Bardina esituses. Festivali erakordse külalisena astub 19. juunil Kumu auditooriumis üles priimabaleriin Kaie Kõrb, keda saadab kitarrist Tiit Peterson. 20. sajandi kitarrimuusika teostele loodud lavastuse koreograafia on loonud Dmitri Hartšenko. Festivali lõppkontserdil tulevad 20. juunil Kumu auditooriumis legendaarse ungari džässkitarristi, helilooja ja improvisaatori Ferenc Snètbergeri esituses ettekandele improvisatsioonid, milles on ühendatud brasiilia rütmid, flamenco, araabia ja idamaise meditatiivsuse ning ungari muusikapärand.

Kitarrifestivali raames leiavad G. Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis aset kohtumised Massimo Lonardi ja Maurizio Piantelliga, Carlé Costaga ning Anastasia Bardinaga. Lisaks põhikontsertidele on iga päev kell 16 kavas ka eesti noorte kitarristide kontserdid „Noored talendid“. Festivali asutaja ja kunstiline juht on Tiit Peterson.

Täpsem info: www.kitarrifestival.ee

Agnes Toomla

Back