Music News

XII Suure-Jaani Muusikafestival

 

17.–23. juunini toimub heliloojatele Kappidele pühendatud XII Suure-Jaani Muusikafestival. Sel aastal tähistab festival Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia 90. juubeliaastat. Traditsiooniliselt igal suvel jaanipäeva paiku toimuvat muusikasündmust korraldavad Suure-Jaani Vallavalitsus ja Eesti Kontsert.

XII Suure-Jaani Muusikafestivali seitsmesse päeva mahub arvukalt kontserte, mis toimuvad Heliloojate Kappide Majamuuseumis, Suure-Jaani Gümnaasiumis, Lahmuse mõisas, Hüpassaare soosaarel, Suure-Jaani kirikus, kultuurimajas ja lauluväljakul ning mujal. Üles astuvad mitmed tunnustatud eesti interpreedid (Neeme Punder, Lea Leiten, Aare Tammesalu, Andres Uibo, Teele Jõks, Arvo Leibur, Jaak Sooäär, Tuule Kann, Heli Veskus, Kädy Plaas, Pille Lill, Marje Lohuaru, Peep Lassmann) ja kollektiivid (tütarlastekoor Ellerhein ja Eesti Riiklik Sümfooniaorkester Paul Mägi dirigeerimisel, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kitarrikvartett, Soo-orkester Andres Mustoneni juhatusel). Samuti on festivali jooksul kavas kontserdid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia tudengitelt. Nii on võimalik kuulata EMTA sümfooniaorkestrit ja soliste Paul Mägi dirigeerimisel, EMTA ooperistuudio lauluüliõpilasi, EMTA segakoori Toomas Kapteni juhatusel ning samuti astuvad üles EMTA lavakunstikooli tudengid. Ainsa väliskülalisena esineb Suure-Jaani õigeusu kirikus Kubani kasakte ansambel Kuban.

Lisaks arvukatele kontsertidele toimub festivali raames ka tšellistide konkurss. Samuti mahub festivali programmi Jaanus Siimu fotonäituse „Suure-Jaani muusikafestival“ avamine, filmiõhtud Kinobussi vahendusel ning kohtumised heliloojate Margo Kõlari ja Tõnu Kõrvitsaga ning lavastaja Ingo Normetiga jm.

Suure-Jaani Muusikafestivali korraldatakse 1998. aastast alates. Festivali kunstiline juht on Andres Uibo.

Täpsem info ja ajakava: www.muusikafestival.suure-jaani.ee

Agnes Toomla

Back