Music News

Organist Aare-Paul Lattiku uus sooloplaat ja kontserdireis Poolas

Aare-Paul Lattik viibib ajavahemikus 25. juuli kuni 2. august Poolas, kus ta annab erinevatel orelitel, millest kõige vanem pärineb 1620. aastast, kokku seitse kontserti. Esitamisele tulevad teosed renessansist tänepäevani, mille autoriteks on François Couperin, Nicolas de Grigny, Antonio de Cabezón, Dieterich Buxtehude, Johann Sebastian Bach, Juan Cabanilles, Camille Saint-Saëns, Louis Vierne, Charles Tournemire, Charles-Alexandre Fessy ja Arvo Pärt.
Aare-Paul Lattikul ilmus äsja sooloplaat „Orelist viidud“, millel kõlab nii eesti (Artur Kapp, Alfred Karindi) kui ka välisautorite (Camille Saint-Saëns, Ferenc Liszt, Charles-Alexandre Fessy) orelimuusika.

Aare-Paul Lattik õppis Hugo Lepnurme ja Andres Uibo oreliklassisEesti Muusikaakadeemias, kus ta lõpetas magistrantuuri 1999. aastal. Ajavahemikus 1996–1999 täiendas ta end Prantsusmaal Lille’i konservatooriumis Philippe Lefebvre’i, Lyoni konservatooriumis Louis Robilliard’i ja Aude Heurtematte’i juhendamisel. Lattik oli 2000–2008 Tallinna Rootsi-Mihkli kiriku organist ja muusikaline juht ning töötab alates 2006. aastast Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia õppejõuna. Ta on Eesti Orelisõprade Ühingu esimees alates 1999. aastast.
Aare-Paul Lattik on esinenud Eestimaa kõikides tähtsamates kontserdipaikades, osalenud paljudel festivalidel Eestis, Portugalis, Prantsusmaal, Saksamaal, Itaalias jm. Ta on andnud kontserte Skandinaaviamaades ja Venemaal nii solistina kui ka saatjana. Lattiku laias repertuaaris on eriline koht prantsuse orelimuusikal. Teda seob tihe koostöö ka eesti heliloojatega (Mart Siimer, Ester Mägi, Alo Põldmäe, Anti Marguste), kelle uudisteoseid on ta publiku ette toonud. Talle on kirjutanud ja pühendanud oreliteoseid Jaan Rääts (“Pealkirjata pala nr. 3”), Mati Kuulberg (“CV”) ja Rauno Remme (“Voyage”).

Laura Vaikma

Back