Music News

Ansambel U: avakontsert Kanuti Gildi saalis

9. septembril avab Ansambel U: oma uue hooaja omapärase kontserdiga „New York School“ Kanuti Gildi saalis kell 19.30. Kavas on John Cage’i „Child of Tree“ ja „Theatre Piece“, Christian Wolffi „Stones“ ja Earle Browni „December“. Ansambel U: koosseisus musitseerivad

Merje Roomere, Levi-Danel Mägila, Tarmo Johannes, Taavi Kerikmäe ja Vambola Krigul.

„New York Schooli“ nime all tuntakse kunstnike (kirjanikud, kunstnikud, tantsijad, muusikud) rühmitust, mis tegutses 1950. ja 1960. aastate New Yorgis. „New York Schooli“ esindajad Cage, Wolff ja Brown tõid kaasaegsesse kompositsiooni kontseptuaalse mõtlemise – osa heliteosest ei pruugigi olla heliline, vaid võib põhineda teravmeelsel ideel.

 


Ansambel U:
Foto: Priit Pajusaar

Üheks aktiivsemaks Eesti nüüdismuusika ansambliks kasvanud Ansambel U: on asutatud aastal 2002 Taavi Kerikmäe ja Tarmo Johannese eestvedamisel ning koosneb eesti noorema põlvkonna muusikutest. Ansambli esimene täiskontsert toimus 2003. aastal rahvusvahelisel uue muusika festivalil NYYD.

Sellest peale on esinetud tähtsamatel Eesti nüüdismuusika festivalidel (Pärnu Nüüdismuusika Päevad, Eesti Muusika Päevad, Tartu Jaani Kiriku Festival, NYYD festival, Eesti Muusika ja Teatriakadeemia Sügisfestival) ning võõrsil (Soome, Rumeenia).

Ansambel U: esitab nii nüüdismuusika klassikasse kuuluvate heliloojate teoseid kui ka eksperimentaalseid kompositsioone. Ansambli üheks suunaks on süveneda improvisatsiooni ja ebatraditsioonilise notatsiooni tõlgendamist nõudvate teoste ettekandmisse. U:-le on kirjutanud muusikat Toivo Tulev, Mari Vihmand, Tatjana Kozlova, Märt-Matis Lill, Tauno Aints, Andres Lõo, Roméo Monteiro (Prantsusmaa), Antti Auvinen ja Kimmo Kuitunen (Soome).

Agnes Toomla

Back