Music News

V Vabariikliku Noorte Koorijuhtide Konkursi võitjad selgunud

5.–8. novembrini leidis Tallinnas aset V Vabariiklik Noorte Koorijuhtide Konkurss. Sel aastal jäi I koht välja andmata, II koha pälvis Darja Selivanova, III kohta jäid jagama Taavi Kull ning Kaspar Mänd. Eesti Rahvusmeeskoori eripreemia läks Darja Selivanovale ning Eesti Filharmoonia Kammerkoori oma Igor Nikiforovile.

V noorte koorijuhtide konkurss oli pühendatud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia 90. ja Eesti Rahvusmeeskoori 65. aastapäevale. Konkursist võttis osa üheksa noort dirigenti, keda hindas viieliikmeline žürii koosseisus Tõnu Kõrvits, Tiia-Ester Loitme, Māris Sirmais (Läti), Erki Pehk ning Mikk Üleoja. Konkursandid võistlesid kolmes voorus, töötades Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia segakoori, Eesti Rahvusmeeskoori ja Eesti Filharmoonia Kammerkooriga.

Vabariiklikud dirigentide konkursid on Eestis toimunud 1985. aastast alates ning on mänginud olulist rolli mitme tänase tuntud muusiku dirigenditeel (Jüri Rent, Arvo Volmer, Hivo Surva, Olari Elts, Mihkel Kütson, Risto Joost jt). Konkursi korraldasid Eesti Kooriühing, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja Eesti Rahvusmeeskoor.

Agnes Toomla

Back