Music News

Segakoor Noorus 50

19. ja 21. novembril tähistab segakoor Noorus oma 50. juubeliaastast kahe kontserdiga „Las ma armastan sind täna“ Pärnus ja Tallinnas. Juubelikontsertide kava esimene pool sisaldab eri ajastuste armastuslaule sellistelt heliloojatelt nagu Ester Mägi („Mõtisklused“), John Dowland, Claudio Monteverdi, Carl Orff ja Eric Whitacre. Segakoori Noorus juhatab Raul Talmar ja Jana Perens. Kontserdi teises pooles kõlab Risto Joosti juhatusel Eino Tambergi oratoorium „Amores“ op. 65 (1981), mida esitavad lisaks Noorusele segakoorid Teine Noorus, Cantus, Pärnu Linnaorkester ning Rahvusooper Estonia solistid Angelika Mikk (sopran), Helen Lokuta (metsosopran), Oliver Kuusik (tenor) ja Rauno Elp (bariton).

Kontserdid toimuvad 19. novembril kell 19 Pärnu kontserdimajas ning 21. novembril kell 18 Estonia kontserdisaalis.

 


Segakoor Noorus

40 lauluhuvilistest koosnev segakoor Noorus on asutatud 1959. aastal ning koori esimeseks dirigendiks oli August Lüüs. 1976. aastal ühines Noorusega tollase Tallinna 22. Keskkooli segakoor Kevade ning uue koori peadirigendiks sai Ene Üleoja. Alates 1991. aastast kuni tänaseni tegutseb koori peadirigendina Raul Talmar.

Segakoor Noorus on osalenud edukalt paljudel koorifestivalidel ning pälvinud mitmeid auhinnalisi kohti konkurssidel nii Eestis kui ka välismaal, sh Jugoslaavias, Belgias, Ungaris, Hollandis, Itaalias, Iirimaal, Kreekas jm. Koori repertuaaris on oluline koht suurvormidel (Marc-Antoine Charpentier „Te Deum“, „Messe de minuit“, Georg Friedrich Händeli „Messias“, Johann Sebastian Bachi „Magnificat“, Antonio Vivaldi „Gloria“, Tambergi „Amores“, Urmas Sisaski missad, „Näärioratoorium“ jt), samuti esitatakse seadeid erinevatest kergemuusikalugudest ning mitmed eesti heliloojad (Alo Mattiisen, Mart Siimer, Urmas Sisask) on koorimuusikat kirjutanud spetsiaalselt Noorusele. Segakoor Noorus on välja andnud ka mitu CD-d.

Agnes Toomla

Back