Music News

Ansambel Resonabilis toob ettekandele Kristjan Kõrveri uue teose

 

24. ja 25. novembril tuleb Tartus ja Tallinnas esiettekandele Kristjan Kõrveri uus teos „Signum Magnum II“ häälele, flöödile, kandlele ja tšellole (tekst Johannese ilmutusraamatust). Kammerteose kannab ette ansambel Resonabilis kontsertidel pealkirjaga „rePRESSIOON“.  

Repressioon kui surveavaldus – oma ebatavalise koosseisu tõttu on Resonabilis pidanud pidevalt survet avaldama nii heliloojatele kui endile, et tellida, otsida, leida ja esitleda uut repertuaari.

Lisaks Kõrveri teosele kõlavad kontserdil Tatjana Kozlova „Köielkõndija“ (2009) ning Eesti esiettekandena või teose uusversiooni ettekandena veel mitme välisautori looming: Maria Kallionpää „Run“, Dai Fujikura „Still Sweet“, Kaija Saariaho „Die Aussicht“, Keiko Harada „Bone++“ ja Georges Aperghise 2 laulu tsüklist „Cinq Calme-plats“.

Kontserdid algusega kell 19 toimuvad 24. novembril Tartu Kultuuritehases ja 25. novembril Tallinna Theatrumi saalis.

 


Ansambel Resonabilis

Ansambel Resonabilis, koosseisus Kristi Mühling (kannel), Iris Oja (hääl), Tarmo Johannes (flööt) ja Aare Tammesalu (tšello), asutati Tarmo Johannese ja Kristi Mühlingu eestvedamisel 2002. aastal. Ansambli unikaalne koosseis on köitnud mitmeid heliloojaid nii Eestis kui ka välismaal ning enamik ansambli repertuaari kuuluvatest teostest on loodud spetsiaalselt just sellele koosseisule. Eesti heliloojatest on Resonabilisele kirjutanud Margo Kõlar, Märt-Matis Lill, Kristjan Kõrver, Tatjana Kozlova, välisautoritest Daan Manneke (Holland), David Helbich (Saksamaa), Antti Auvinen (Soome), Santa Ratniece (Läti).

Ansambli eesmärgiks on tutvustada ka selliste lääne nüüdismuusika klassikute teoseid, mida Eesti kontserdisaalides tihti ei kuule.

Agnes Toomla

Back