Music News

Uudisteos kitarriduole Riho Maimetsalt

9.–16. detsembrini annab kitarriansambel Duo Concertante koosseisus Dmitri Timoshenko ja Vahur Kubja viis kontserti erinevates linnades üle kogu Eesti.
Kontserdikavas on teosed sellistelt heliloojatelt nagu Johann Sebastian Bach, Mario Castelnuovo-Tedesco, Antoine de Lloye ja Antonio Ruiz-Pipò. Esiettekandele tuuakse Riho Esko Maimetsa uudisteos „Prayer of Quiet“ („Vaikuse palve“) kahele kitarrile.

Kontserdid algusega kell 19 toimuvad Narva linnuses (9.12), Tartu raekojas (11.12), Tallinna Vanalinna Muusikamajas (12.12), Kuressaare linnuses (14.12) ja Pärnu raekojas (16.12).

Riho Maimets on sündinud 1988 Torontos. Kompositsiooniõpinguid alustas ta 2004 Alan Toroki juhendamisel Earl Haigi Keskkooli Claude Watsoni programmis. 2010 lõpetas ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kompositsiooni erialal René Eespere ja Helena Tulve juhendamisel ning praegu jätkab magistriõpinguid kompositsiooni erialal Toronto Ülikoolis Christos Hatzisi juures. Riho Maimetsa loomingunimekirja kuulub kammermuusikat, kooriteoseid, filmi- ja lastemuusikat ning elektroonilisi teoseid. Erilist tähelepanu on pälvinud tema EMTA diplomitööna valminud orkestriteos „…aux étoiles“ (2009-2010).

Riho Maimetsa looming on sel aastal pälvinud rohkesti tähelepanu ja tunnustust:
novembris pälvis ta oma teosega „iil“ kahele flöödile, tšellole ja klaverile Karen Kieseri nimelise Kanada muusikapreemia, samuti omistati talle helilooja-preemia juulikuus Pavias toimunud festivalil „HighSCORE 2011“.

Back