Music News

Algab rahvusvaheline uue muusika festival NYYD ’11

Rahvusvaheline uue muusika festival NYYD ’11 toimub 20.–28. oktoobrini ja kannab alapealkirja „Tulevikusümfooniad“.
Tänavused külalisheliloojad on šoti dirigent ja helilooja James MacMillan ja kolmanda Viini koolkonna juhtfiguur, helilooja, dirigent ja chansonnier Heinz Karl Gruber.

Kohtumised külalisheliloojatega toimuvad Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias:
James MacMillan
Reedel, 21. oktoobril kell 13.00–14.00 (Rävala pst 16, IV korrus, ruum A402)
Heinz Karl Gruber
Reedel, 27. oktoobril kell 16.45–18.00 (Rävala pst 16, IV korrus, ruum A402)

***
Tavapäraselt on NYYD–i keskmes festivali poolt tellitud eesti heliloojate uudisteoste maailmaesiettekanded, käesoleval festivalil on autoriteks Tõnu Kõrvits, Helena Tulve, Tatjana Kozlova ja Mirjam Tally.
Festivali avakontserdil, 20. oktoobril kell 19 Estonia kontserdisaalis tuleb esiettekandele Tõnu Kõrvitsa uus teos „Hümnid virmalistele“, esitajaks Britten Sinfonia James MacMillani juhatusel. Kontserdikavas on veel James MacMillani Oboekontsert ja „Tryst“.
Helena Tulve „Anastatica“ tuleb esiettekandele laupäeval, 22. oktoobril kell 19 Estonia kontserdisaalis, teose esitab Eesti Riiklik Sümfooniaorkester Olari Eltsi juhatusel. Kontserdil tulevad ettekandele veel Unsuk Chini, Charles Ivesi ja David Del Tredici teosed.
Kolmapäeval, 26. oktoobril kell 19 tuleb Tallinna Vene Kultuurikeskuses esiettekandele Tatjana Kozlova uus teos ning mängitakse William Kentridge’i ja François Sarhani multimeediaetendust „Telegrammid ninast“. Üles astub Belgia ansambel Ictus, dirigent on Georges-Elie Octors.
Mirjam Tally uudisteos „Signals“ kõlab Estonia kontserdisaalis neljapäeval, 27. oktoobril kell 19, esinevad Nyyd Ensemble, Nyyd keelpillikvartett ja Tallinna Kammerorkester, dirigeerib Risto Joost, solistidena astuvad üles pipa-mängija Lan Weiwei (Hiina) ja tšellist Leho Karin. Kavas on ka Heinz Karl Gruberi ja Tan Duni muusika.

Vaata kogu festivali kava


Kahekümnendat tegevusaastat tähistav NYYD festival on tutvustanud põnevaimat uuendusmeelset heliloomingut kodumaalt ja laiast ilmast, toonud Tallinna kaasaja tähtsamaid komponiste, soliste ja muusikakollektiive ning on tellinud ja toonud esiettekandele ligi 180 eesti heliloojate uudisteost. Festivali kunstilised juhid on Erkki-Sven Tüür ja Madis Kolk.
NYYD festivali 2011 partnerid ja toetajad on Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011, EV kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Eesti Rahvusringhääling, Briti Nõukogu, Réseau Varèse, Ameerika Ühendriikide suursaatkond ja Austria suursaatkond.

Back