Muusikauudised

Pärnu Nüüdismuusika Päevadel 2019 uuritakse muusika ja matemaatika seoseid



5.–13. jaanuarini toimuvate Pärnu Nüüdismuusika Päevade töötubades ja sümpoosionil käsitletakse muusikalise struktuuri matemaatilist modelleerimist kolmest küljest:

- heliallikas ja matemaatika, mille puhul tegeldakse muusikainstrumendi ja muusikalise ruumi akustika füüsikalise ja matemaatilise modelleerimisega;

- heli ja matemaatika, mille puhul tegeldakse heli matemaatilise modelleerimisega, sealhulgas spektraalanalüüsi, helisünteesi, heliridade, häälestuse ja heli psühhoakustikaga;

- heliteos, heliloomingu protsess ja matemaatika, mille puhul uuritakse nii heliteose kui ka heliloomingu protsessi nii kompositsiooni- kui ka analüüsimudelite matemaatilist olemust.

11.–12. jaanuaril 2019 Pärnu Keskraamatukogus toimuva sümpoosioni reedeses kavas on ajurünnak Muusikamatemaatika käsiraamatu koostamiseks. Ülevaate olulisematest muusikamatemaatikat käsitlevatest materjalidest teeb helilooja Hans-Gunter Lock. Laupäeval räägib itaalia helilooja ja matemaatik Giovanni Albini matemaatiliselt informeeritud kompositsiooni esteetilistest piirangutest ja imedest, soome helilooja ja programmeerija Ilkka Kosunen praktilisest lähenemisest sümbiootilisele kompositsioonile ning ameerika muusikateadlane Paul Beaudoin helisevast geomeetriast Ligeti Tšellokontserdi näitel.
Itaalia löökpillimängija Simone Beneventi matemaatiliste rütmide töötuba kulmineerub reedel, 11. jaanuaril kell 19 kontserdiga Kultuuriklubis Tempel.

Valdkondadevahelise muusikalise kompositsiooni töötoas valmiv ühiskunstiteos tuleb ettekandele laupäeval, 12. jaanuaril kell 19 Pärnu Koidula Gümnaasiumis.

Pärnu Nüüdismuusika Päevad toimuvad Eesti Arnold Schönbergi Ühingu, Pärnu Koidula Gümnaasiumi, Kultuuriklubi Tempel, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Eesti Kunstiakadeemia, Tallinna Ülikooli, Pärnu linna ja Kultuurkapitali koostöös.
Kõigile Pärnu Nüüdismuusika Päevade üritustele on sissepääs tasuta.

Vaata ka: http://www.schoenberg.ee/

Tagasi