Muusikauudised

Algab Pärnu Nüüdismuusika Päevade ja In Graafika ühendfestival

12. jaanuaril 2009 algab Eesti Arnold Schönbergi Ühingu Pärnu Nüüdismuusika Päevade ja Academia Non Grata In Graafika ühendfestival.

Avatud on näitused Pärnu Linnagaleriis, Pärnu Endla Teatris, Pärnu Keskraamatukogus, Port Arturi kaubanduskeskuses, Pärnu Kunstihallis, Pärnu Kunstnike Majas ja Tartu Ülikooli Pärnu Kolledzhis. Kontserdid ja etendused toimuvad Pärnu Kunstihallis, Pärnu Vanalinna Põhikoolis, Tõrva kirik-kammersaalis, Tartu Jaani Kirikus, Kanuti Gildi Saalis Tallinnas ja Niguliste kirikus. Pärnu Nüüdismuusika Päevade ja In Graafika sümpoosionil 16.-17. jaanuaril arutlevad muusika- ja kunstiteadlased nüüdiskunsti üle tunnetusteaduse aspektist.

In Graafika toob Eestisse ambitsioonikate ja vastuoluliste nimetustega kunstnikerühmitusi Ameerika erinevaist paigust. Eesti Litograafiakeskuse kureeritav USA kõrgeimate kunstiõppeasutuste professorite „Ajamasin” Endla Küüni koridorides tõestab, et ka sealsel kunstimaastikul käib kompromissitu võitlus koha eest päikese all ja jalatäitki maad ei ole antud niisama käest. Pärnu Kontserdimaja on Eesti Noore Graafika päralt. Põlvkondadevahelist sidet hoiab festivalil teiste hulgas eesti graafika grand old lady Vive Tolli. Kunstnike Majas jätkab Raul Meel oma iga-aastast müstilise konseptualismi võidukäiku.

Pärnu Nüüdismuusika Päevadel süvenetakse modernistliku muusika, teatri, tantsu ja visuaalsete kunstide seostesse inimmeeltega. Toimub erinevate kunstialade esindajaid ühendav multimedia workshop, mis lõpeb ühendkunstiteosega ACTION KUUBIS II: Dimensioonid. Pärnu Nüüdismuusika Päevade oluliseks osaks on haridusprogramm Pärnu Vanalinna Põhikooli, Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumi ja Pärnu Kuninga Tänava Põhikooli õpilastele.

Täiendav info: http://www.schoenberg.ee, http://www.nongrata.ee

Malle Maltis

Tagasi