Muusikauudised

Arvo Pärt ja Aarne Üksküla annetavad preemiaraha heategevuseks

Eile, 4. veebruaril, tegi Kultuuriministeerium valitsusele ettepaneku premeerida kirjanik Ellen Niitu, helilooja Arvo Pärti ja näitleja Aarne Üksküla riikliku kultuuripreemiaga pikaajalise väljapaistva loomingulise tegevuse eest. Preemia suurus on miljon krooni.
Paides sündinud ja Rakveres kasvanud Arvo Pärt on teada andnud, et soovib kinkida raha Rakvere ja Paide muusikakoolidele uute pillide ostmiseks.
Aarne Üksküla on otsustanud suurema osa preemiasummast loovutada aktiivsest teatritööst kõrvale tõmbunud teatriinimesi koondavale Eesti Teatriveteranide Ühendusele.

 


Arvo Pärt

Arvo Pärt:

Ma olen sellest teatest väga liigutatud. Elutööpreemia on vist midagi niisugust, mida antakse vaid kord elus, ja see on muidugi erakordselt suur preemia. Esiteks suur Eesti riigi jaoks ja teiseks suur kõigile väga raskel ajal.
Ma võtan selle tänuga vastu ja olen otsustanud kinkida mulle määratud rahasumma kahele muusikakoolile konkreetseks otstarbeks. Nimelt vajalike muusikainstrumentide muretsemiseks.

Need koolid on minu sünnilinna Paide muusikakool ja Rakvere muusikakool – Rakvere on linn, kus ma üles kasvasin ja muusikaõpingutega alustasin.
Ma oleksin tahtnud neile mõlemale juba varem suuremat tähelepanu pöörata, aga siiani ei ole see õnnestunud. Nüüd ma teen seda heameelega.vahendanud Malle Maltis

Tagasi