Muusikauudised

Tallinna Kitarrikvarteti kontserdid Eestis, Leedus ja Taanis


Tallinna Kitarrikvartett

Tallinna Kitarrikvartett koosseisus Heiki Mätlik, Julia Kahro-Reinman, Kristo Käo ja Jorma Puusaag annab veebruari ja märtsi jooksul kokku viis kontserti Eestis, Leedus ja Taanis. Esitatakse teoseid Johann Sebastian Bachilt, Leo Brouwerilt, Carlo Domeniconilt ja Federico Moreno Torrobalt. Eesti kitarrimuusikast kõlab Robert Jürjendali 2008. aastal loodud kitarrikvartett „Lepitaja“ ja Timo Steineri „Minotauruse päevaraamat“ (1998).

Eestis saab Kitarrikvartetti kuulata 18. veebruaril kell 19 Kuressaare Raegaleriis ja 28. veebruaril kell 18 Mederi saalis Tallinnas. Leedus osaletakse Vilniuse kitarrifestivalil ja antakse kontsert 21. veebruaril kell 18 Vilniuse Raekojas ning 22. veebruaril kell 17 Kaunase Filharmoonia saalis. 12. märtsil kell 20 esineb Tallinna Kitarrikvartett Kopenhaageni Rundetaarni saalis.
Tallinna Kitarrikvartett moodustati 2005. aastal Eesti Muusikaakadeemia kitarrieriala kunagiste parimate lõpetajate baasil ning praeguseks on sellest kujunenud üks juhtivaid kitarriansambleid Eestis. Kollektiivi kavad koosnevad nii baroki-, klassitsismi-, romantismiajastu kui ka kaasaja autorite kitarritriodele ja –kvartettidele kirjutatud teostest. Nad on esmaesitanud ja salvestanud eesti heliloojate uudisloomingut, nende seas Robert Jürjendali, Tõnu Kõrvitsa ja Timo Steineri teosed kitarrikvartetile. Lisaks on repertuaari laiendatud ise seadeid luues ning heliloojatelt teoseid tellides.

Laura Vaikma

Tagasi