Muusikauudised

Kontsert „Eesti miniatuurid” Viljandis

Tobiase keelpillikvartett

20. veebruaril kell 18 on Viljandi Jaani kirikus taas kord võimalik kuulata kontserti „Eesti miniatuurid”. Eesti Vabariigi 90. sünniaastapäeva raames kokku pandud kontserdi kava koosneb eesti luulest ja muusikast, mida esitavad Tobiase keelpillikvartett (Maano Männi – viiul, Kristjan Hallik – viiul), Toomas Nestor – vioola ning Aare Tammesalu – tšello) ja Anu Lamp. Vaheldumisi eesti poeesiaga kõlavad eesti keelpilliminiatuurid Enn Võrgu, Rudolf Tobiase, Heino Elleri ja Tõnu Kõrvitsa loomingust.

Viimati kõlasid sama kavaga kontserdid aasta taga veebruaris Tallinnas, Pärnus, Keilas ja Ahtmes. Kontserdi korraldaja on Eesti Kontsert.

2000. aastal asutatud Tobiase keelpillikvartett on regulaarselt andnud kontserte Eestis, kuid esinetud on ka Stockholmis ja Berliinis. Kvarteti esimene CD valmis 2003. aastal Saksamaa firmale Erdenklang. Tobiase keelpillikvartett on Eesti Raadiole salvestanud Lepo Sumera, Veljo Tormise ja Tõnis Kaumanni kammermuusikat. Kvarteti repertuaari kuuluvad lisaks eesti muusikale ka maailma kvartetiliteratuuri tähtteosed.

Agnes Toomla

Tagasi