Muusikauudised

Kädy Plaasi ja Siim Selise kontserdil tuleb esiettekandele René Eespere soololaul

Kädy Plaas ja Siim Selis

René Eespere

26. veebruaril ja 1. märtsil tulevad kontserdil „Õnne algus” sopran Kädy Plaasi ja pianist Siim Selise esitusel ettekandele armastusest ja õnnest kõnelevad Eesti kullafondi kuuluvad soololaulud. Eesti heliloojate Mart Saare, Artur Kapi, Miina Härma, Mihkel Lüdigi, Ester Mägi, Eduard Tubina ja Eduard Oja armastuslaulude kõrval tuleb esmaettekandele René Eespere 2009. aastal valminud „Locus amoenus” Tiberianuse tekstile.

Kontserdid toimuvad 26. veebruaril kell 19 Türi Kultuurimajas ja 1. märtsil kell 16 Rahvusooper Estonia Valges saalis.

Kädy Plaas lõpetas 2007. aastal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia klassikalise laulu eriala Nadia Kuremi juhendamisel ning jätkab samas magistriõpinguid. Alates 2004. aastast on ta projektiteatri Nargen Opera solist. Plaasi repertuaari kuuluvad mitmed ooperirollid, sh ka Hamburgi Riigiooperis Saksamaal ning soprani soolopartiid arvukates vokaalsümfoonilistes suurvormides. Ta on üles astunud selliste orkestritega nagu Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Tallinna Kammerorkester ja Tallinna Barokkorkester ning teinud koostööd dirigentidega Tõnu Kaljuste, Eri Klas, Toomas Siitan, Risto Joost, Juha Kangas jt.

Siim Selis lõpetas 1996. aastal Eesti Muusikaakadeemia bakalaureuseõppe klaveri erialal Valdur Rootsi juhendamisel ning omandas magistrikraadi 1999. aastal saateklassi erialal Vilma Mallene ja Helin Kapteni juures. Ta on õppinud ka dirigeerimist Jüri Rendi ja Ilmar Tõnissoni juhendamisel. Selis on teinud koostööd paljude eesti lauljatega ning esinenud pianisti ja dirigendina Soomes, Kanadas, Uus-Meremaal jm. Alates 1992. aastast töötab ta Tallinna Tehnikaülikooli Akadeemilise Meeskoori dirigendi ja kontsertmeistrina ning alates 1994. aastast Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias kontsertmeistrina.

Agnes Toomla

Tagasi