Muusikauudised

Jätkub Resonabilise kontserdisari „ReVisioon III”

Ansambel Resonabilis

Veebruaris jätkub ansambli Resonabilis algatatud ebatraditsiooniline kontsert-jalutuskäikude sari „ReVisioon III”. Sarja selle aasta avakontsert toimub Rotermanni kvartali Uues ja Vanas Jahulaos 26. veebruaril kell 19. Antti Auvineni, Roxanna Panufniki ja Helmut Lachenmanni loomingu kõrval tulevad ettekandele Märt-Matis Lille Sonaat soolotšellole (2002) ning „Sappho fragmendid” (2007) häälele, flöödile, kandlele ja tšellole.

 

 

2006. aastal alguse saanud sari „ReVisoon” ühendab endas visuaalseid kunste ja muusikat: „Kuulajad on absoluutselt vabad ringi liikuma, kuulama, vaatama, seisatama, uuesti vaatama ning võibolla uuesti nägema ja teistmoodi mõistma. Muusika annab aega süvenemiseks nähtavasse ning visuaalne pool teeb eriliseks kuulamiskogemuse. Igaüks saab sobiva elamuse kujundada endale ise”. Sel aastal jätkuv „ReVisoon III” on keskendunud arhitektuuri ja muusika omavahelisele sümbioosile. Koostöös arhitektide ja hoonete haldajatega valitakse kontserdile teosed, mis võimalikult hästi suhestuksid valitud ruumi õhkkonna ja akustilise omapäraga – nii sünnib tervikteos, milles arhitektuur ja muusika on võrdväärselt tähtsad. Sarja raames on märtsis, aprillis ja mais tulekul kontserdid veel kolmes märkimisväärses hoones Tallinnas ja Tartus.

Ansambel Resonabilis, koosseisus Kristi Mühling (kannel), Iris Oja (hääl), Tarmo Johannes (flööt), Aare Tammesalu (tšello), asutati Tarmo Johannese ja Kristi Mühlingu eestvedamisel 2002. aastal. Ansambli unikaalne koosseis on köitnud mitmeid heliloojaid nii Eestis kui ka välismaal ning enamik ansambli repertuaari kuuluvatest teostest on loodud spetsiaalselt just sellele koosseisule. Eesti heliloojatest on Resonabilisele kirjutanud Margo Kõlar, Märt-Matis Lill, Kristjan Kõrver, Tatjana Kozlova, välisautoritest Daan Manneke (Holland), David Helbich (Saksamaa), Antti Auvinen (Soome), Santa Ratniece (Läti). Ansambli eesmärgiks on tutvustada ka selliste lääne nüüdismuusika klassikute teoseid, mida Eesti kontserdisaalides tihti ei kuule.

Agnes Toomla

Tagasi