Muusikauudised

„Opus Tempus“ KUMU auditooriumis

2. märtsil esietendus KUMU auditooriumis vaatemänguline tantsu- ja muusikalavastus „Opus Tempus“, mis jõuab publikuni ka täna, 3. märtsil kell 19. Lavastuse koreograafia on loonud tantsijad Mari Mägi ja Kaja Lindal, originaalmuusika on kirjutanud Monika Mattiesen, live-elektroonika ja helirežii pärineb Tammo Sumeralt, valgus- ja kujunduskunstnik on Inga Vares ning jumestuskunstnik Anu Konze.

 

„Opus Tempuse“ kannavad ette koreograafid Mari Mägi ja Kaja Lindal ning ansambel Küberstuudio koosseisus Monika Mattiesen (flööt), Kristi Mühling (kannel), Liis Jürgens (harf) ja Ene Nael (klavessiin).

Sürreaalsele värvide ja vormide mängule üles ehitatud lavastuse „Opus Tempus“ koreograafia on inspireeritud loodusvaatlustest ning Austraalia filmikunstniku Mike Worrali baroklikest maalidest. Lisaks tantsijatele osalevad koreograafilises liikumises ka muusikud ning samas loovad helisid ka tantsijad – nii põimuvad erinevad professionaalsed oskused ja karakterid laval üheks tervikuks.

„Opus Tempuse“ tööprotsessi esitleti 2008. aasta oktoobris Pärnus rahvusvahelisel ASSITTEJ festivalil, lavastuse festivaliversioon „Opus“ jõuab vaatajateni 19. märtsil 2009 Uue Tantsu Festivalil KUMUs.

Etendust korraldab Sõltumatu Tantsu Ühendus.

Agnes Toomla

Tagasi