Muusikauudised

Noppeid EMIKi muusikakalendrist alanud nädalaks (30. november – 6. detsember)

5. detsembril toimub Pärnu Linnaorkestri kontsert „Con Brio. Nelja sarve kontsert“, kus soleerivad neli noort eesti metsasarvemängijat. Kreete Perandi, Mattias Vihmann, Jürnas Rähni ja Artur Reinpõld astuvad üles Robert Schumanni teoses „Konzertstück“, milles metsasarved on solistide ansamblina orkestri ees esindatud. Pärnu kontserdimajas tulevad ettekandele veel ka Joseph Haydni Sümfoonia nr 6 „Le matin“ ja I osa Felix Mendelssohni Sümfooniast nr. 2 „Lobgesang“. Orkestrit juhatab Kaspar Mänd.

Vaata ka: Pärnu Linnaorkestri koduleht ja Facebook

6. detsembril toimub Tallinna Jaani kirikus kammerkoor Collegium Musicale jõuluootuskontsert „Armastuse ülemlaul“. Kontsert, kus kõlavad armastatud helilooja Pärt Uusbergi koori- ja orkestriteosed, on kui muusikaline rännak läbi õdusa talveõhtu – üleva ja imelise jõuluaja ootuses. Koos kooriga on laval Eesti Sinfonietta, dirigeerib Endrik Üksvärav.

Vaata ka: Collegium Musicale koduleht ja Facebook

6. detsembril esineb Kadrioru lossi kontserdisarja Lossimuusika programmis kitarrimängija Kirill Ogorodnikov. Ettekandele tulevad Isaac Albenize ja Francisco Tarrega kitarriminiatuurid ning Johann Sebastian Bachi Chaconne kitarriseades Partiitast sooloviiulile nr 2, d-moll, BWV 1004.

Vaata ka: Lossimuusika


Tutvu ka teiste selle nädala sündmustega EMIKi muusikasündmuste kalendris.

Tagasi