Muusikauudised

Tartu Ülikooli valge klaveri esitluskontserdil esineb pianist Kalle Randalu

6. märtsil kell 19 toimub Tartu Ülikooli aulas valge kontsertklaveri Steinway & Sons esitluskontsert, kus astub üles pianist Kalle Randalu. Eritellimusena valmistatud täismõõdus valge kontsertklaver on Eestis ainuke omataoline ning soetatud kingitusena Tartu Ülikooli peahoonele, mis tähistab tänavu 200. aasta juubelit. Kontserdil kõlavad Wolfgang Amadeus Mozarti, Franz Schuberti, Ferenc Liszti ja Lepo Sumera teosed.


Kalle Randalu on rahvusvaheliselt tunnustatud pianist, kes lõpetas Tallinna Riikliku Konservatooriumi 1980. aastal Bruno Luki klaveriklassis. 1980-1983 täiendas Randalu end Moskva konservatooriumi assistentuuris Lev Vlassenko juhendamisel. Ta on saavutanud mitmeid rahvusvaheliste konkursside preemiaid: laureaaditiitlid Schumanni-nimelisel konkursil Zwickaus (1981) ja Tšaikovski-nimelisel konkursil Moskvas (1982). 1976. aastal võitis Randalu esikoha vabariikidevahelisel pianistide konkursil Tallinnas ja 1985. aastal ARD-konkursil Münchenis. 1988. aastast elab Kalle Randalu Saksamaal, töötades professorina Karlsruhe Kõrgemas Muusikakoolis.
Randalu on andnud kontserte paljudes Euroopa maades, samuti USA-s, Jaapanis, Kanadas, Austraalias ja Brasiilias. Ta on musitseerinud koos Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri, Vanemuise Sümfooniaorkestri, Tallinna Kammerorkestri, BBC Sümfooniaorkestri, Peterburi, Moskva ja Hamburgi Filharmoonikute, Baieri Riigiooperi orkestri ning Baieri, Göteborgi ja Soome Raadio Sümfooniaorkestriga. Randalu koostööpartnerite hulka kuuluvad dirigendid Neeme Järvi, Paavo Järvi, Eri Klas, Jüri Alperten, Arvo Volmer, Olari Elts, Wolfgang Sawallisch, Mariss Jansons, Maksim Šostakovitš, Leif Segerstam, Juha Kangas, Jac van Steen jpt. Aktiivse kammermuusikuna kuulub Randalu saksa nimekatest solistidest koosneva ansambli Villa Musica koosseisu, on esinenud koos Trio di Clarone ja Mandelring Quartett’iga.

Laura Vaikma

Tagasi