Muusikauudised

Noppeid EMIKi muusikakalendrist (9.–15. november)

Teisipäeval, 10. novembril annab Estonia kontserdisaalis soolokontserdi pianist Johan Randvere. Eesti Kontserdi ja Eesti Interpreetide Liidu koostöösarjas pealkirjaga "i nagu intepreet" toimuval kontserdil kõlavad Jaan Räätsa "Marginaalid" op. 6, Claude Debussy "Bergamasque" ja "Rõõmusaar", Pjotr Tšaikovski Kuus pala op. 21 ning Tšaikovski ja Mihhail Pletnjovi "Pähklipureja süit". Kontserdikava on saanud inspiratsiooni kolme pianisti Svjatoslav Richteri, Arturo Benedetti Michelangeli ja Mihhail Pletnjovi mängust.

Vaata ka: Eesti Kontsert

Neljapäeval, 12. novembril toimub Rahvusooper Estonia kammerkontsert, mis on pühendatud Beethoveni 250. sünniaastapäevale. Rahvusooper Estonia kammersaalis toimuval kontserdil astuvad üles Jaan Ots (klaver), Pipilota Neostus (flööt) ja Ingely Laiv-Järvi (oboe). Kavas on Ludvig van Beethoveni serenaad D-duur op. 41 flöödile ja klaverile ning I osa klaverisonaadist nr 2 G-duur op. 14; Robert Schumanni kolm romanssi op. 94 oboele ja klaverile; Jules Demerssemani ja Felix Charles Berthelemy "Guillaume Tell duo brillant" oboele, flöödile ja klaverile ning katkendid Wolfgang Amadeus Mozarti ooperitest "Figaro pulm" ja "Võluflööt" flöödi ja oboe esituses.

Vaata ka: Rahvusooper Estonia

Pühapäeval, 15. novembril tähistab Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia saksofoniklass 40 aasta juubelit. Üles astuvad saksofonikvartetid SaxEst, Quattro Quarti ja Eesti Saksofonikvartett, saksofoniansamblid ning -orkester. Solistidena esinevad Uku Gross, Joonas Neumann, Villu Veski ja Virgo Veldi, kaastegevad on Karl-Johan Kullerkupp (vibrafon) ning Kaspar Ernesaks (vibrafon), juhatab Toomas Vavilov. Kontsert toimub EMTA juubeliaastal alguse saanud sarjas "101 suures saalis", kus esinejateks on muusika- ja teatriakadeemia õppejõud – väljapaistvad eesti muusikud –, üliõpilaste paremik ning mainekad külalisinterpreedid partnerülikoolidest ja mujalt.

Vaata ka: EMTA saalid

Pühapäeval, 15. novembril toimub Pärnu Raekojas Tõnu Kõrvitsa filmimuusika Eesti esiettekanne. Pärnu Linnaorkester Kaspar Männi juhatusel toob Eesti esiettekandele Tõnu Kõrvitsa muusika Carl Theodor Dreyeri tummfilmile "Vampyr" (1932). Tellimuse õudusfilmile muusika loomiseks tegi Kõrvitsale Normandia Sümfooniaorkester Prantsusmaal, kes tõi teose Jean Deroyeri juhatusel esiettekandele 2015. aastal Caenis. Sama kontsert leiab aset 16. novembril ka Kumu auditooriumis Tallinnas.

Vaata ka: Pärnu Linnaorkester

Tutvu ka teiste selle nädala sündmustega EMIKi muusikasündmuste kalendris.

Tagasi