Muusikauudised

VHK keelpilliorkester annab kontserte Erkki-Sven Tüüri loominguga


Vanalinna Hariduskolleegiumi keelpilliorkester

Vanalinna Hariduskolleegiumi (VHK) keelpilliorkester pühendab eeloleval nädalal kontserdid helilooja Erkki-Sven Tüüri loomingule. Tapal, Kullamaal ja Tallinnas toimuvate kontsertide kavas kõlavad helilooja teosed keelpilliorkestrile ning kammerteosed.

VHK keelpilliorkester on viimastel aastatel keskendunud valdavalt eesti muusika esitamisele ja tutvustamisele. Nii on orkester pühendanud kontserte Ester Mägi, Mart Saare, Cyrillus Kreegi, Veljo Tormise, Tõnu Kõrvitsa ja Arvo Pärdi muusikale. Vaatamata keerulisele aastale on orkester andnud siiski 16 kontserti Tallinnas, Plaanil, Simunas, Laiusel, Rakveres, Lüllemäel, Otepääl ja Harjumaal. Samuti jõuti veebruarikuus vahetult enne pandeemiat käia Brasiilias noorteorkestrite festivalil.

Eeloleval nädalal annab VHK keelpilliorkester kolm kontserti ühe maailmas enim esitatud Eesti helilooja Erkki-Sven Tüüri loominguga. Tapal, Kullamaal ja Tallinnas kõlavatel kontsertidel kõlavad näiteks Tüüri varasema loomingu eredad näited „Action. Passion. Illusion“, „Insula deserta“ kui ka hilisemast perioodist „L’ombra della croce“ („Risti vari“). Kontsertidel tuleb ettekandele keelpilliorkestri seade 1982. aastal rokkansamblile In Spe kirjutatud teosest „Päikesevene“, mis seatud Tüüri poolt spetsiaalselt eelseisvateks kontsertideks.

„Erkki-Sven Tüüri muusika on miski, millega kohtumist olen dirigendina VHK keelpilliorkestri ees kaua oodanud,“ sõnab VHK orkestri dirigent Rasmus Puur. „Tema maailm on nii rikas, mänglev, energeetiline, kirglik, pulbitsev ja samaaegselt tegeleb see suurte igavikuliste teemadega. Rääkimata tema tehnilisest nõudlikkusest, mis meid esitajatena oma viimast andma sunnib. Kui sellest maksimaalsest keskendumisest tulenev täielik kohalolu ja enda andmine selle suurepärase muusika teenistusse sünnivad, oleme neil hetkil õnnelikud. Meid ootavad ees ääretult põnevad novembrikuised kohtumised Tüüri muusikas.“

VHK keelpilliorkestri kontserdid toimuvad kolmapäeval, 4. novembril Tapa kultuurikojas, neljapäeval, 6. novembril Kullamaa kultuurimajas ning pühapäeval, 8. novembril Tallinna Filharmoonia Mustpeade majas. Kontsertidel esinevad solistina VHK muusikakooli õpilased Milla Rõuk ja Adrian Paemurru klaveril ning viiuldaja Arp Eerik Reindla duos pianist Kirke Karjaga.
Novembri lõpus ilmub orkestrilt esimene album, kus kõlab Cyrillus Kreegi muusika. Plaadi valmimist saab Hooandja kaudu veel toetada ning kauamängiva esitluskontserdid toimuvad novembri teises pooles Paides, Tartus ja Tallinnas.

Vaata ka: Facebook

Tagasi