Muusikauudised

Kannatusaja muusikat Eesti Rahvusmeeskoori esitus


Eesti Rahvusmeeskoor
Foto: Kaupo Kikkas
 

 

24., 28. ja 29. märtsil esineb Eesti Rahvusmeeskoor Risto Joosti dirigeerimisel kolme kontserdiga kannatusaja muusikast, kaastegev on Ene Salumäe orelil. Kava „De profundis“ sisaldab Arvo Pärdi loomingut vaheldumisi inglise helilooja Thomas Tallise (u 1505–1585) teostega. Kõlavad Pärdi „De profundis“ (1980), „And One of the Pharisees…“ (1992), „Trivium“ (1976), „Most Holy Mother of God“ (2003) ja maailmaesiettekandes „Da pacem Domine“ uusversioon meeskoorile ja orelile (2009) ning Tallise „The Lamentations of Jeremiah“, „If ye Love Me“ ja „A New Commandment“.

Kontserdid toimuvad 24. märtsil kell 19 Paide kirikus, 28. märtsil kell 18 Haapsalu toomkirikus ja 29. märtsil kell 18 Tallinna Niguliste kirikus.

Risto Joost on õppinud koori- ja orkestridirigeerimist ning laulmist Eesti Muusikaakadeemias, täiendanud end Viini Kaunite Kunstide ja Muusika Ülikoolis. 2008. aasta kevadel lõpetas ta magistrantuuri orkestridirigeerimise erialal Stockholmi Kuninglikus Muusikaakadeemias, lisaks osalenud arvukatel meistrikursustel. Dirigeerinud mitmeid Eesti ja välisorkestreid ning koore. Alates 2006. aasta sügisest töötab Joost Tallinna Muusikakeskkooli sümfooniaorkestri peadirigendina. 2007. aastal tegi ta debüüdi Rahvusooperis Estonia Erkki-Sven Tüüri ooperiga „Wallenberg“. Osalenud dirigendina üle 50 teose esmaettekandel.

Lauljana (kontratenor) esinenud mitme orkestri ees ja teinud koostööd erinevate ansamblite ja muusikutega ning osalenud mitmetel festivalidel. Andnud kontserte nii Eestis kui ka võõrsil. 2003. aasta detsembrist osaleb vokaalansambli Theatre of Voices töös. 2007. aastal laulis Joost Läti barokkansambliga Sansara peaosa Antonio Vivaldi ooperis „Il Giustino” ning 2008. aastal osales solistina Fääri helilooja Sunleif Rasmusseni kammerooperis „Hullu mehe aias“ ettekannetel Eestis.

Agnes Toomla

Tagasi