Muusikauudised

Arvo Volmer dirigeerib Mahleri sümfooniaid

20. ja 21. märtsil dirigeeris Rahvusooper Estonia loominguline juht ja peadirigent Arvo Volmer Austraalias Adelaide Festival Theatre’i avakontserdil Gustav Mahleri 1. sümfooniat D-Duur, alapealkirjaga „Titaan“. Lisaks juhatas Volmer Nigel Westlake’i pala „Shimmering Blue“ ja Niccolò Paganini Viiulikontserti nr. 1. Koos Adelaide Sümfooniaorkestriga esineb Arvo Volmer sama festivali raames ka teise kavaga, mis valmib 1. aprilliks. Siis kõlavad Nikos Skalkottase „Kreeka tants“, Alfred Schnittke „Moz-Art à la Haydn“ ning Franz Joseph Haydni Viiulikontsert ja Sümfoonia nr. 83 („Kana“).

Gustav Mahleri sümfooniate dirigeerimisega jätkab Arvo Volmer koos Adelaide Sümfooniaorkestriga seitsmele aastale (2006-2012) planeeritud Mahleri kõigi sümfooniate esitamise sarja.

Järgmine ettekanne Arvo Volmeri Mahleri sümfooniate dirigeerimise reas on 11. aprillil kell 19 Tallinnas, kui Estonia kontserdisaalis kõlab ülestõusmispühade puhul helilooja 2. sümfoonia c-moll, alapealkirjaga „Ülestõusmine“. Esinevad solistid Heli Veskus, Monika-Evelin Liiv ning Rahvusooper Estonia koor ja orkester.

Aveli Kadastik

Tagasi