Muusikauudised

Tallinna Muusikakeskkooli noortekoor esitleb uut heliplaati

Täna, 30. märtsil kell 19 esitleb Tallinna Muusikakeskkooli noortekoor Mustpeade majas oma uut heliplaati „Heliseb väljadel“. Koori dirigendi Ingrid Kõrvitsa juhatamisel kõlavad esitluskontserdil Arvo Pärdi, Veljo Tormise, Tõnu Kõrvitsa, Mart Siimeri, Urmas Sisaski ja Cyrillus Kreegi koorimuusika. Solistideks on Merit Männiste, Kristiina Pruul, Eliise Allingu, Kadi Jürgens, Marion Aruvee, Kadi Padur ja Ingrit Malleus.

Plaadil kõlavad Cyrillus Kreegi eesti vaimulikud rahvaviisid „Mu süda ärka üles“, „Oh, kui õndsad on need pühad taevas“, „Kas on linnukesel muret“ ja Taaveti laul nr 1 „Õnnis on inimene“, Arvo Pärdi „Peace Upon You, Jerusalem“, Aivar Joonase „Tulepuuhuulte luule“, Mart Siimeri „Taevateel“, Urmas Sisaski „Ood armastusele“ ja „Heliseb väljadel“, Tõnu Kõrvitsa „Karjase laul“ ja „Nüüd ole Jeesus kiidetud“ ning Veljo Tormise„Tuisk“ ja „Virmalised“ tsüklist „Talvemustrid“, „I Käsikivimäng“ tsüklist „Kolm mängulaulu“ „Lauliku lapsepõli“ ja „Laulusild“.

Tallinna Muusikakeskkooli noortekoor on välja kasvanud kooli lastekoorist, mis tegutseb kooli asutamisest saati. Koor on saavutanud esimese koha 2008. aastal rahvusvahelisel Franz Schuberti nimelisel koorikonkursil Viinis ning 2005. Grand Prix Euroraadio rahvusvahelisel koorikonkursil „Let the Peoples Sing“ Kölnis. Koor on esinenud kõikidel koori tegutsemise ajal toimunud laulupidudel ning käinud kontsertreisidel Soomes, Rootsis, Itaalias, Lätis, Leedus, Saksamaal, Hispaanias ja Austrias. Varem (2006) on kooril ilmunud koostöös Tallinna Kammerorkestri ja ETV tütarlastekooriga CD “Uued ja vanad jõululaulud”.

Aveli Kadastik

Tagasi